Skocz do zawartości
bartek1

Zagrabiarki i przewracarki do siana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do użytkowników zgrabiarek potrzebuje zgrabiarkę do usuwania słomy i liści z ściętych truskawek sprzęt miał by chodzić z mf-255 i być w miarę delikatny żeby mi krzaków nie powyrywało ale też żebym wiecznie zębów nie wymieniał do tej pory była to ciągana 7 gwiazdowa lecz jest to mało poręczne w użyciu najlepiej podnoszona o szerokości roboczej ok 3m był bym bardzo wdzięczny za propozycje i uwagi co zastosować z góry dziękuje za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała 1 karuzelówka do 3 m szerokości, z giętymi zębami jak ma być delikatna, z ruchomą głowicą zawieszenia do kopiowania traktora na uwrociach, liście są pewnie lekkie? A może mokre? To albo gęsto zęby albo plandeka zamiast grzebienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką zgrabiarką będziesz miał problem techniczny ponieważ truskawki dają kępy wystające powyżej gruntu i karuzelówka zawsze będzie Ci o nie haczyć. Niezależnie od ustawień. Lepszym rozwiązaniem byłaby tzw. pasówka, którą można byłoby jeździć w poprzek rzędów i zapewne lepiej kopiowałaby rzędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z taką zgrabiarką będziesz miał problem techniczny ponieważ truskawki dają kępy wystające powyżej gruntu i karuzelówka zawsze będzie Ci o nie haczyć. Niezależnie od ustawień. Lepszym rozwiązaniem byłaby tzw. pasówka, którą można byłoby jeździć w poprzek rzędów i zapewne lepiej kopiowałaby rzędy.

Weź także pod uwagę ślad kółek kopiujących, jeśli będa na przemian wypadały po szczycie rządka krzaczków i w bruździe powmiędzy nimi, to nie dasz rady tego ustawić. Co do haczenia o krzaczki to nie znam się na truskawkach i zależy jak delikatnie trzeba traktować rosliny po sezonie - jeśloi nie trzeba się specjalnie ceregielić, to można zaryzykować drapanie krzaków na korzyść dokładniejszego zbioru słomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truskawki nie mają zbyt głębokiego systemu korzeniowego - tworzą wysepki kępek. Właśnie pasowy za pomocą dodatkowych kółek kopiujących można byłoby ustawić z dbałością o specyfikę pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak nie trzeba być delikatnym do bólu są dość wytrzymałe na takie drapanie ale zdarzało sie rozdarcie krzaczka wyrwanie co było bardziej szkodliwe dla plantacji zmasakrowane środki itp może to pracować wolno na czasie mi nie zależy jest tego tylko 1ha a ręcznie grabić nie chce bo to głupiego robota znacząca poprawę uzyskałem rezygnując z cięcia rotacyjną zamiast niej latam z kosą spalinową Grabie już suche liście i te sie praktycznie rozpadają na miejscu problemem jest zbita słoma którą trzeba dość ostro potraktować by wydostać grabienie świeżo ściętych odpada wyrządza się znaczne szkody

 

lepiej gdy ząb takiej zgrabiarki przejdzie w jednym miejscu 3 razy delikatniej niż raz mocno muszę jeździć wzdłuż rzędów niema innej możliwości

 

czekam na kolejne pomysły jak pracuje taka zgrabiarka karuzelowa może ktoś coś więcej powiedzieć

dziękuje za wszystkie wypowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na filmie bodajże Vicona widziałem grabiarki specjalnego przeznaczenia (grabienie ogrodów zieleni, plaż z odpadków) ale barierą byłaby tu zapewne cena takiego urządzenia.

Większość nowych grabiarek (gdzie zęby mają po ok. 0,5 długości) będzie z pewnością delikatnie obchodzić się z roślinami (dłuższe ramię takiego zęba jest bardziej sprężyste). Wszak i ruń łąki też nie może być bardzo narażona na nadmierne drapanie. Jeśli nie będziesz pracować na dużej prędkości możesz taką maszynę ustawić na obroty zależne WOM i powoli pracować. Nigdy się nie ustawia takiej maszyny, żeby palce grabiarki wzbijały tumany piasku z podłoża. Ustawia się ją 3-5 cm od gruntu co zapewnia zazwyczaj równą pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Katalogi części zamiennych do zgrabiarek, przewracarek, przewracarko-zgrabiarek marki;

 

JF-STOLL

DEUTZ-FAHR

CLAAS

POTTINGER

Katalogi są dostępne ca CD w formacie PDF.

 

informacje;

i.scibisz@interia.pl

GG 724235

tel 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym zakupić przewracarkę do siana 4 karuzelową składaną do tyłu tylko jest mały problem czy t 25 da sobie radę ?

Jaką byś cie polecili przewracarkę do tego ciągnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Szykuje się do zakupu zgrabiarki karuzelowej. Moje wymagania wstępnie sprecyzowane: cena do 10 tys. zł, wózek tandem, szerokość robocza min 3 m. max 4 m bo będzie pracowała na ok 5 ha x 3-4 pokosy rocznie, dlatego myślę nad używaną zachodnią. Pooglądałem trochę nowe polskie z Samaszu, Akpila i Zetora. Jakoś nie przemawiają do mnie , zwłaszcza że cena ich oscyluje grubo ponad 10 tys. zł.

Znalazłem 2 ciekawe maszyny sprowadzone. Ze zdjęcia w ciekawym stanie co o nich sądzicie?

Oto linki do ogłoszenia:

 

http://www.allegro.pl/item990385511_zgrabiarka_tandem_deutz_fahr_vario.html

 

http://www.allegro.pl/item990385355_zgrabiarka_tandem_vicon_andex_423_vario_jak_nowa.html

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie użytkowników tych maszyn lub też podobnych.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palce sprężyste do przewracarek, stale powiększamy ofertę

Jeśli jesteś czymś zainteresowany a nie ma tego aktualnie w naszym sklepie napisz a dołożymy wszelkich starań aby Ci pomóc

Zapraszamy, hudyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie

czy jest możliwe ustawienie przewracarki Deutz Fahr KH 400 tak ,aby zgrabić siano na wałek do prasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś wie gdzie można dostać zamienniki kół zębatych do przewracarek ?

Poszukuję coś do Felli i Niemeyera?

Jakby ktoś coś wiedział proszę o kontakt.

i.scibisz@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może ktoś wie dlaczego mi zgrabiarka kuhn na tandemie robi warkocze a nie wałki??Kupiłem,złożyłem i zamiast robić ładne wałki to siano się zwija w warkocz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane i jedno... Ale już wiem o co chodzi,bo facet z Belgi powiedział mi że jest przerobiona na przód ciągnika (TUZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to ciekawostka. masz gdzieś fotki działania tego urządzenia? Jak można przerobić jednokaruzelową zgrabiarkę na frontalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chce kupić przetrząsarke karuzelowa 4 karuzele tak żeby brała 4-5 metrów i żeby można ją było robic ursusem 330 ile trzeba przygotowac kasy na taki zakup ? Narazie zima i na allegro jakiegos wielkiego wyboru nie ma myślałem nad ciągana i przerobic sobie ją na zawieszana i mozna by wyjśc w dobrej kasie sa też fajne z deutz ale maja dosc grube ramy i bąję sie że ciapek nie da rady dygnąć moze ktos robi taka ? A może u was handlacze maja coś takiego w dobrej cenie ? ja jestem z łódzkiego ślaskie wielkopolskie swiętkorzyskie opolskie mi nie straszne pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chce kupić przetrząsarke karuzelowa 4 karuzele tak żeby brała 4-5 metrów i żeby można ją było robic ursusem 330 ile trzeba przygotowac kasy na taki zakup ? Narazie zima i na allegro jakiegos wielkiego wyboru nie ma myślałem nad ciągana i przerobic sobie ją na zawieszana i mozna by wyjśc w dobrej kasie sa też fajne z deutz ale maja dosc grube ramy i bąję sie że ciapek nie da rady dygnąć moze ktos robi taka ? A może u was handlacze maja coś takiego w dobrej cenie ? ja jestem z łódzkiego ślaskie wielkopolskie swiętkorzyskie opolskie mi nie straszne pozdrawiam
Ja kupiłem 2 lata temu KUHN cztero gwiazdową składana ręcznie do tyłu pracuję ją t 25 radzi sobie bardzo dobrze dałem za nią 2,5tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...