Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

damian - dokładnie jak mówisz - nie ma już dzwigni od podnośnika - w moim mtz też już nie ma (jest tak jak na fotce od s-piotra) - a ten docisk to na czym polega? - bo u mnie przy dzwigni przy siedzeniu jest takie coś że jak max do przodu ją przesunę to wciskam maszynę w dół, np pług w ziemie mocniej wbijam. a siłownik o ile wiem jest dwustronnego działania w pronarze. Co prawda są pronary które maja 2 siłowniki stojące (nie leżący jeden) - podobno mają większy udźwig i może te mają jednostronnego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mtz miał siłownik dwustronnego działania i np. jak puściłeś pług i przytrzymałeś dłużej to tylne koła w ciągniku szły do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych MTZ-ach już nie podniesiesz kół tylko dociśniesz pług aby nie wyskoczył podczas orki,tą dźwignią przy siedzeniu dajesz mocno na dół .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian9871 kolego ja mam MTZ 820 a że słabo znam język białoruski a na wyposażeniu ciągnika była instrukcja w tym języku,więc zakupiłem instrukcję od pronara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biegi masz po prawej (nie jak w starych że między nogami trzeba było mieszać) i 3 dźwignie przy kierownicy od hydrauliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Belarusa 1025.3 już drugi rok minął od kiedy nabyłem go

Dzisiaj kopałem łyżką w burcie glinę do czasu kiedy przedni napęd zaczął przepuszczać raz coś przeskoczyło i szarpnęło póżniej drugi no i trzeci i wcale nie ma przedniego napędu.

Kontrolka się zapala normalnie,wałek ze skrzyni przy włączonym napędzie nie obraca się jak się zakopie.

-jest jakieś sprzęgiełko które można podciągnąć?

-gdzie wogóle w skrzyni jego należy szukać,konieczne będzie rozpoławianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Mam pytanie-czy komuś z użytkowników MTZ 82 prawidłowo pokazuje wskaźnik paliwa Mój mtz jest z 97r i wskaźnik pokazuje że bak jest pełny, a wymieniłem czujnik w baku+wskaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój tez całkiem dobrze nie pokazuje. Pokazywał zero - wlalem 80 litrów i pokazuje pełen. Ten tym tak ma - mój jest z 98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pronar 1221a z 06r tez ma lipny czujnik jak ma 90 l to wskaznik pokazuje 0 a przy 120 zaczyna swiecic sie rezerwa a jeszcze nie ma jak sprawdzic tradycyjnym niezawodnym sposobem czyli przez wlem czyli jazda w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tak się blokują, że aż zaczynają się dymić, ale tylni z prawej strony. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić, prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję za pomoc, a jeżeli to w czymś pomorze mój ciągnik to Pronar 1025a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hamulce tak się blokują, że aż zaczynają się dymić, ale tylni z prawej strony. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić, prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję za pomoc, a jeżeli to w czymś pomorze mój ciągnik to Pronar 1025a

 

Blokują popękane okładziny hamulcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytanie do Fachowców !.Żeby wymienić ostatnią panewkę główną /tę od strony sprzęgła/,to trzeba rozpoławiać silnik,czy się uda bez?.Ciągnik w proszku,a trzeba dokończyc koszenie.MTZ-orzeszek 1991r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!Mam pytanie-czy komuś z użytkowników MTZ 82 prawidłowo pokazuje wskaźnik paliwa Mój mtz jest z 97r i wskaźnik pokazuje że bak jest pełny, a wymieniłem czujnik w baku+wskaźnik

 

 

Ja też walczyłem ze wskażnikiem paliwa ale teraz jest ok. dwa razy wymieniłem czujnik paliwa w baku są 3 rodzaje ,wystarczy że bedzie dłuższy o 1 cm i juz bedzie oszukiwał,a to ,że pokazuje pełno sprawdz połączenie kabli od czujnika one łącza sie na kostce pod konsola kierownicy po prawej stronie trzeba zdjąc prawy boczek ta kostka lubi się rozpiąć i wtedy pokazuje pełno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Mam takie pytanko czy ktoś z was ma lub miał tak w Swoim MTZ-cie, zwłaszcza w starszych modelach, żeby gdy włączy się pompę to podnośnik od razu sam podnosił?? Ja mam MTZ od niedawna i raz poruszałem tą wajchą obok tej od podnośnika i takie się coś zrobiło. Co bym potem nie robił to już tak zostało. denerwujące to jest bo ciężko jest coś zapiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak miałem w mtz. ustaw przy siedzeniu na dół i musisz nacisnąć nogą na cięgła to opadną. albo na neutralne przy siedzeniu(na ząbek) i wajchą przy kierownicy opuścisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego właściwie jest to przy siedzeniu?? Bo piszesz o tym co wygląda jak podnośnik w c-360. Jak kupowałem to koleś powiedział, żeby tego lepiej nie ruszać, więc tego w ogóle nie dotykałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest od podnośnika tylko że nie masz tam docisku hydraulicznego jak przy kierownicy. dźwignia przy siedzeniu działa jak podnośnik w 60 maszyna opada pod własnym ciężarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatam , czy ma ktoś może instrukcje do białoruśki z 1984 roku wersja rolnicza lub może mi ktoś podać przynajmniej parametry związane z napełnieniem w poszczególnych układach - chodzi mi o oleje w spomaganiu w układzie hydraulicznym , silnik skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...