Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

[guoteKolego mam taki maly problem z moim mf3070.Chodzi o to ze gdy do mojego 3070 zapne np.przyczepe na ktorej znajduje cie jakis sredniej may ladunek to mf zachowuje sie dziwnie gdy wciskam mu do dechy to on nie idzie tak jak trzeba tak jagby z opoznieniem na gaz reagowal bo dopiero po chwili zaczyna sie rozpedzac slychac jakby sie dusil a na pusto jak dam mu do dechy to jest normalnie.Jesli mozesz to doradz mi cos.Czy u ciebie tez tak jest?Czy to wina szybkiej skrzyni?

 

a więc nie jest to normalne zjawisko bo przecież ciągnik ma ponad 90KM a jest to bardzo dużo siły, przyczyną może być turbina zabrudzona albo po prostu wyeksploatowana, bo silniki raczej szybko nie siadają u tych ciągników, 15000mtg powinien chodzić,a jak jest turbina padnięta to normalnie chodzi sobie a jak co bądź cięższego mu dasz to siły brak, czy ciągnik kopci i bierze coś oleju? oraz czy oczywiście przy innych czynnościach też tak nie ma siły, np w polu przy agregacie, pługu?

ja bym proponowal zaczac od filtra powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[guoteKolego mam taki maly problem z moim mf3070.Chodzi o to ze gdy do mojego 3070 zapne np.przyczepe na ktorej znajduje cie jakis sredniej may ladunek to mf zachowuje sie dziwnie gdy wciskam mu do dechy to on nie idzie tak jak trzeba tak jagby z opoznieniem na gaz reagowal bo dopiero po chwili zaczyna sie rozpedzac slychac jakby sie dusil a na pusto jak dam mu do dechy to jest normalnie.Jesli mozesz to doradz mi cos.Czy u ciebie tez tak jest?Czy to wina szybkiej skrzyni?

 

a więc nie jest to normalne zjawisko bo przecież ciągnik ma ponad 90KM a jest to bardzo dużo siły, przyczyną może być turbina zabrudzona albo po prostu wyeksploatowana, bo silniki raczej szybko nie siadają u tych ciągników, 15000mtg powinien chodzić,a jak jest turbina padnięta to normalnie chodzi sobie a jak co bądź cięższego mu dasz to siły brak, czy ciągnik kopci i bierze coś oleju? oraz czy oczywiście przy innych czynnościach też tak nie ma siły, np w polu przy agregacie, pługu?

 

dymu nawet puszcza a oleju nie bierze jest z 88 roku czasami mam wrarzenie ze chodzi b.dobrze bo przeciez w plugu 4x40 chodzil bez zarzutu jego slaba moc czuje sie czesciej na szybkiej skrzyni a wiesz morze ile kosztuje regeneracja turbiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[guoteKolego mam taki maly problem z moim mf3070.Chodzi o to ze gdy do mojego 3070 zapne np.przyczepe na ktorej znajduje cie jakis sredniej may ladunek to mf zachowuje sie dziwnie gdy wciskam mu do dechy to on nie idzie tak jak trzeba tak jagby z opoznieniem na gaz reagowal bo dopiero po chwili zaczyna sie rozpedzac slychac jakby sie dusil a na pusto jak dam mu do dechy to jest normalnie.Jesli mozesz to doradz mi cos.Czy u ciebie tez tak jest?Czy to wina szybkiej skrzyni?

 

a więc nie jest to normalne zjawisko bo przecież ciągnik ma ponad 90KM a jest to bardzo dużo siły, przyczyną może być turbina zabrudzona albo po prostu wyeksploatowana, bo silniki raczej szybko nie siadają u tych ciągników, 15000mtg powinien chodzić,a jak jest turbina padnięta to normalnie chodzi sobie a jak co bądź cięższego mu dasz to siły brak, czy ciągnik kopci i bierze coś oleju? oraz czy oczywiście przy innych czynnościach też tak nie ma siły, np w polu przy agregacie, pługu?

 

dymu nawet puszcza a oleju nie bierze jest z 88 roku czasami mam wrarzenie ze chodzi b.dobrze bo przeciez w plugu 4x40 chodzil bez zarzutu jego slaba moc czuje sie czesciej na szybkiej skrzyni a wiesz morze ile kosztuje regeneracja turbiny?

a po czym poznac ze filtr sie nie nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[guoteKolego mam taki maly problem z moim mf3070.Chodzi o to ze gdy do mojego 3070 zapne np.przyczepe na ktorej znajduje cie jakis sredniej may ladunek to mf zachowuje sie dziwnie gdy wciskam mu do dechy to on nie idzie tak jak trzeba tak jagby z opoznieniem na gaz reagowal bo dopiero po chwili zaczyna sie rozpedzac slychac jakby sie dusil a na pusto jak dam mu do dechy to jest normalnie.Jesli mozesz to doradz mi cos.Czy u ciebie tez tak jest?Czy to wina szybkiej skrzyni?

 

a więc nie jest to normalne zjawisko bo przecież ciągnik ma ponad 90KM a jest to bardzo dużo siły, przyczyną może być turbina zabrudzona albo po prostu wyeksploatowana, bo silniki raczej szybko nie siadają u tych ciągników, 15000mtg powinien chodzić,a jak jest turbina padnięta to normalnie chodzi sobie a jak co bądź cięższego mu dasz to siły brak, czy ciągnik kopci i bierze coś oleju? oraz czy oczywiście przy innych czynnościach też tak nie ma siły, np w polu przy agregacie, pługu?

 

dymu nawet puszcza a oleju nie bierze jest z 88 roku czasami mam wrarzenie ze chodzi b.dobrze bo przeciez w plugu 4x40 chodzil bez zarzutu jego slaba moc czuje sie czesciej na szybkiej skrzyni a wiesz morze ile kosztuje regeneracja turbiny?

a po czym poznac ze filtr sie nie nadaje?

Regeneracja kosztuje od 800 zł do 2000zł zależy co jest padnięte jeżeli same uszczelniacza to 800 a jeżeli coś więcej to ok. 2000. .Polecał Iławe tam naprawdę dobrze to zregenerują jężeli to naprawde to . Wiem bo sam regenerowałem turbinę do mf 6150 i był zgienty wirnik i uszczelniacze do wymiany do zpłaciłem 1950 zł , ale mój to brał olej , jeżlei tak ci się dziekje że bierze olej to lepiej nie zwlekaj bo może nawet dojść do samozapłonu oleju i rozerwie silnik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi dobrze w pracach polowych to ja bym się nie grzebał to nie osobówka na najwyższych biegach w fotel wciskać nie będzie zwłaszcza z kilkoma tonami na przyczepie. Pozatym to silnik turbo więc z natury ma opóxniona reakcje na gaz. Mam 390 na najwyższym biegu tez przyśpieszanie chwilke trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak poznać że turbina jest do regeneracji? bo mój troszkę oleju bierze i deko przykapca na wysokich obrotach nie zależnie od obciążenie a to chyba nie normalne w tych ciągnikach? co zrobić żeby sprawdzić turbinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi dobrze w pracach polowych to ja bym się nie grzebał to nie osobówka na najwyższych biegach w fotel wciskać nie będzie zwłaszcza z kilkoma tonami na przyczepie. Pozatym to silnik turbo więc z natury ma opóxniona reakcje na gaz. Mam 390 na najwyższym biegu tez przyśpieszanie chwilke trwa

 

tak tylko na przyczepie wcale duzo byc nie musi a tak sie dzieje i wystarczy ze bedzie to 1 na szybkiej skrzyni lub 4 wolniejszej szkrzyni i tez tak sie robi nie mam pojecia czemu tak jest.Chcialbym dowiedziec sie czy w innych 3070 tez tak sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak poznać że turbina jest do regeneracji? bo mój troszkę oleju bierze i deko przykapca na wysokich obrotach nie zależnie od obciążenie a to chyba nie normalne w tych ciągnikach? co zrobić żeby sprawdzić turbinę?

Odkręć ten przewód ci jest zalany olejem na zdjęciu i jeżeli laci nim troche oleju to znaczy że uszczelniacze poszły

http://www.agrofoto.pl/forum/MF-6150-silnik-image104909.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak poznać że turbina jest do regeneracji? bo mój troszkę oleju bierze i deko przykapca na wysokich obrotach nie zależnie od obciążenie a to chyba nie normalne w tych ciągnikach? co zrobić żeby sprawdzić turbinę?

Odkręć ten przewód ci jest zalany olejem na zdjęciu i jeżeli laci nim troche oleju to znaczy że uszczelniacze poszły

http://www.agrofoto.pl/forum/MF-6150-silnik-image104909.html

 

ja sprawdzilem ten przewod i z wieszchu nie ma na nim oleju a po odkreceniu zajrzalem w sreodek i jest minimalnie zabrudzony olejem to jak palcem wzialem to tylko troche palec sie ubrudzil... a jeszcze tak sie dzieje ze jak wylewam szambo i zapne mu beczke 5tys ltr. to pod malutkie gorki slabnie tak ze ja jade z maksymalna predkoscia to mocno slabnie pod malutka goreczka czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przewodzie musi byc troszke oleju to jesy ok ale skoro ci tak słabnie to może silnik się powoli kończy, Sprawdź jeszcze czy ciągnik lekko się toczy czy nic go nei hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przewodzie musi byc troszke oleju to jesy ok ale skoro ci tak słabnie to może silnik się powoli kończy, Sprawdź jeszcze czy ciągnik lekko się toczy czy nic go nei hamuje.

 

jak go kupilem to w przednie kola byl i jest do dzis zalany plyn bo nie ma obciaznikow czy to moze byc tego przyczyna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak byc silnik musi rozpedzić wiekszą masę

 

wiec spuszcze plyn i sie okarze czy to od tego... a u ciebie jest tak ze jak z nocy odpalisz mf to taki slabszy jest z poczatku ? bo u mnie tak jest dopiero jak chwilka minie i sie troszkie rozgrzeje to jest ok .. pytam bo mam ursusa 66KM i w nim jest tak ze nie ma znaczenia kiedy go odpale to chodzi tak samo zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć tak na odległość co tam u ciebie się dzieje u mnie po odpaleniu chodzi normalnie co do mocy nigdy go niee sprawdzałem na zimno pod obciążeniem jechac się da normalnie> jeśli jest słabby na zimno moga być już tuleje zużyte po rozgrzaniu tłoki się rozszeżają i jest większe sprężanie ja bym proponował nic nie grzebać jeśli się da robić w polu itd jeździć poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trudno powiedzieć tak na odległość co tam u ciebie się dzieje u mnie po odpaleniu chodzi normalnie co do mocy nigdy go niee sprawdzałem na zimno pod obciążeniem jechac się da normalnie> jeśli jest słabby na zimno moga być już tuleje zużyte po rozgrzaniu tłoki się rozszeżają i jest większe sprężanie ja bym proponował nic nie grzebać jeśli się da robić w polu itd jeździć poprostu.

 

ok dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mały problem z moim MF255 jak mam podczepione coś na hydraulice np rozsiewacz na węża to mi przepuszcza postoi chwile i otworzy m izasówę :/ co to mozę bycda sieten zawór rozebrac co wymienić uszczelki jakies w nim ? a i druga sprawa jak sieje nawozy mam podwieszony rozsiewacz wysokość ustawioną i mam ten rozdziielacz pod siedzeniem ustwiony do sterowania zasuwą zewnętrzną to mi podnoscnik opada..... brak słów normalnie... da sie coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy kupiłem MF 3125 i mam problem z elektryką najpierw załączył się przedni napęd i nie szło go rozłączyć póżniej zgasły kontrolki żółw i zając izostał na polowym biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam mały problem z moim MF255 jak mam podczepione coś na hydraulice np rozsiewacz na węża to mi przepuszcza postoi chwile i otworzy m izasówę :/ co to mozę bycda sieten zawór rozebrac co wymienić uszczelki jakies w nim ? a i druga sprawa jak sieje nawozy mam podwieszony rozsiewacz wysokość ustawioną i mam ten rozdziielacz pod siedzeniem ustwiony do sterowania zasuwą zewnętrzną to mi podnoscnik opada..... brak słów normalnie... da sie coś z tym zrobić ?

 

Tą dziwignią pod siedzeniem na środku możesz zablokować podnośnik po podniesieniu w danej pozycji tylko nie wiem czy wtedy bedzie działa ta dziwgnia z lewej od hydrauliki. z tego co pamiętam blokuje się przesuwając ją w prawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem zozsypało mi sie łożysko w przednej piascie

w 3060 i potrzebuje całą piase ze zwrotnica bądź samą zwrotnie moze ktoś pomoze ...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam mały problem z moim MF255 jak mam podczepione coś na hydraulice np rozsiewacz na węża to mi przepuszcza postoi chwile i otworzy m izasówę :/ co to mozę bycda sieten zawór rozebrac co wymienić uszczelki jakies w nim ? a i druga sprawa jak sieje nawozy mam podwieszony rozsiewacz wysokość ustawioną i mam ten rozdziielacz pod siedzeniem ustwiony do sterowania zasuwą zewnętrzną to mi podnoscnik opada..... brak słów normalnie... da sie coś z tym zrobić ?

 

Tą dziwignią pod siedzeniem na środku możesz zablokować podnośnik po podniesieniu w danej pozycji tylko nie wiem czy wtedy bedzie działa ta dziwgnia z lewej od hydrauliki. z tego co pamiętam blokuje się przesuwając ją w prawno.

 

No wszystko spoko ale ja biorę tą dzwigniew takie położenie żeby mi zewnętrzna hydraulika działała i wtedy mi opadają ramiona podnośnika:/ i co mam zrobić? to normalne? a może podnośnik kaput ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem MF 3125 i mam problem z elektrykom czy ktoś może mi pomóc

najpierw załączył się przedni napęd i nieszło go wyłączyć póżniej zgasły obydwie kontrolki od żółwia i zająca elektryk samochodowy dołączył gdzieś masę i zaczeło działać ale po wyłączeniu kluczyka nadal siwiecą kontrolki od żółwia i zająca czy ktośmoże wie co może to być. jak ten problem rozwiązać co może być tego przyczynom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam mały problem z moim MF255 jak mam podczepione coś na hydraulice np rozsiewacz na węża to mi przepuszcza postoi chwile i otworzy m izasówę :/ co to mozę bycda sieten zawór rozebrac co wymienić uszczelki jakies w nim ? a i druga sprawa jak sieje nawozy mam podwieszony rozsiewacz wysokość ustawioną i mam ten rozdziielacz pod siedzeniem ustwiony do sterowania zasuwą zewnętrzną to mi podnoscnik opada..... brak słów normalnie... da sie coś z tym zrobić ?

Na wężu od rozsiewacza powinien być zamontowany zawór ręczny, jak zamkniesz zasuwy dźwignią w ciągniku to zamykasz zawór i na pewno się nie otworzy. Co do opadania podnośnika gdy wajcha przestawiona jest na hydraulikę zew. to jest to w miarę normalne, pod warunkiem, że w 5 min nie opadnie. Ja rozsiewam nawozy podobnym zestawem i po prostu co jakieś 15-20 min muszę przestawić na sekundę dźwignię na podnośnik i ramiona powracają do wcześniej ustalonej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie. W moim MF 6255 zaświeca się taka prostokątna kontrolka, z trójkątem na czerwonym tle, od czego ona może być?

To jest ostrzegawcza kontrolka oznacza że coś jest nie tak ale powinna sie w tej sytuacji zaświecić z inną czerwoną bo sama sie raczej nie zaświeci zobaczy czy wszystkie czerwone kontrolki ci działaja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...