Skocz do zawartości
brunerkgb

wszystko o URSUsie 1224-najbardziej udanym ciagniku polskim

Rekomendowane odpowiedzi

znam traktorzyste z byłego pgr który szóstką wykręcił 19 tys mtg, olej na końcu wiaderkiem dolewał ale wynik imponujący moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu byłem w agromie przyszedł jakiś mazur i dopytywał się o serwomechanizm do wspomagania kierownicy z tego co mówił rok temu wziął po regeneracji i znowu sie rozwala pyta o nowy więc mu mówią że owszem mogą przywieść ale ok 5tys zł po regeneracji 900zł no to tanie części do tego ursusa nic co polskie nie jest dobre wujek miał pług ibisa z unia grudziąc zabezpieczenia na śruby ścinane po 2 latach otwory jajkowate kupił overum przy wymianie śruby jak stukniesz młotkiem w metal nawet śladu nie zostawia to jest dobrany stop polacy na wszystkim oszczędzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znam traktorzyste z byłego pgr który szóstką wykręcił 19 tys mtg, olej na końcu wiaderkiem dolewał ale wynik imponujący moim zdaniem

Masz racje odpowiedni traktorzysta zajedzie nawet najlepszy sprzęt i niema znaczenia czy jest to polski czy zachodni czy nawet wschodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli chodzi o pług to na pewno do polskiego stosował śruby twardsze niż instrukcja przewiduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja w kwestii trwałości URSUSA,w gospodarstwie mamy 3 URSUSY,wszystkie kupione nowe.Ostatnio doszedł 914 ,ale używany.

C330M -1990 -przebieg 2000mth

C330M -1900- przebieg 2200mth

C360-3P -1987-przebieg 5500mth

Zaden nie miał remontów silników,skrzyń biegów,hydrauliki,wszystko działa jak należy.Dodam ,że regularnie serwisowane.

Wszystko zależy od obsługi.

 

LUBIĘ URSUSY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ursusy też posiadam ale nie lubie

a co do 3p silnik w porządku ale że podnośnik cieknie to jestem 100% pewien tak samo skrzynia musi jęczec bo to jest 60 najbardziej z....ny ciągnik polski

a tak apropo c360 dlaczego chwalą c4011(czy jakość tak) a 60 nie

BO POLACY WSADZILI SWOJE PAZURY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzymek- święta prawda... Od wyjściowego modelu zetora 4011, Czesi zrobili 5011, no a Polacy c355 i tę nieszczęsną 60... Ehh co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o tym byla mowa...

1. Brak resorowanej osi.

2. Większe zużycie paliwa.

3. Wolniejsze zwolnice.

4. Dzielony pedał hamulca- w c4011 poręczna dźwignia pod siedzeniem.

5. Za duży silnik, ciężko wykorzystać jego pełną mocw pracy na polu( a w baku ubywa )

 

Są jednak lepsze rozwiazania:

1. Uklad kierowniczy.

2. Wygodniejsza kabina ( ale niestety nie cichsza )

3. Mocniejszy silnik( plus w transporcie i w pracy z narzędziami napędzanymi poprzez WOM np. sieczkarnia do kukurydzy)

4. Możliwośc napędzania pompy olejowej poprzez skrzynię bez włączania WOMu

 

To wszystko co mi przyszło do gowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka- w c4011 też można napędzać pompę poprzez skrzynie( wydajniej pracuje) ale tylko w c360 nie kręci się wtedy WOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie,że się przyłącze do dyskusji

 

Moim zdaniem C-360 aż tak złym ciągnikiem nie jest,ale przydałoby się parę rzeczy z c4011(nie wiedziałem,że robiony na licencji zetorowskiej czy jakoś tak):

 

Przydałoby się:

-resorowana przednia oś

-ta dżwignia pod siedzeniem,bo z dzielonym pedałem jest lipa

-zwolnice(faktycznie szybsze(jechałem(c360) wraz z wujkiem(c4011) ze zbożem i mnie wyrobił )

 

Co myśle o c4011 i jakie ma moim zdaniem wady:

-jest to stary model

-silniki się szybko kończą(przynajmniej u wujka,ale może tylko u niego,jak tylko wyjedzie z garażu to gaz w podłodze i chmura dymu nad nim)

-siedzi się w tym jakoś tak nisko

-ciężko pracuje układ kierowniczy

-za duże przednie koła

-szybkie,nietrwałe zwojnice

-silnik łatwo zbić z obrotów

 

Co myślę o c360 i jakie ma moim zdaniem wady:

-dobry,lekko pracujący układ kierowniczy

-cieżko silnik zbić z obrotów

-dużo pali(silniki chyba takie same mają i podobno różnią się tylko rozrządem)

-trwałe silniki

-wolne zwojnice

-na każdym biegu jest wolniejszy od c4011

 

I to chyba na tyle.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklad kierowniczy mam od 360, siedzenie z żuka- wygodnie się siedzi, silnik nie dymi prawie w ogóle (pomyka na ON), rozrząd sześdziesiatkowski wraz z kabiną. Mojej 40 nie zamienilbym na żadną 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o trwałości silnika, bo u wujka 1400mth i żłopie olej i wali czarnym dymem nawet przy kultywatorze,ogólnie do remontu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu piszemy o 1224 najgorszym ciągniku w histori Polskiej motoryzacji a nie o 60 czy innych takich można przyrównac ale nie ciągnąć tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik jest z 68 roku w 82 ojciec kupił go z SKRu ( miał zrobiony kapitalny silnika). Nie dotykał się do niego przez 11 lat- w 93 pękł wał podczas orki. Wymienił go+ komplet naprawczy. Od tego czasu zmienione zostaly tylko pierścienie( brał olej). Ojciec nie pamięta od kiedy nie działa licznik, ale po tym jak go kupił robil kolo 1000 godzin rocznie(!) Był to jedyny ciagnik w okolicy i cały czas chodził po zarobkach. Teraz od 4 lat pomyka z sieczkarnią do kukurydzy no i z żalem muszę przyznać ,że radzi sobie coraz gorzej... To chyba jego ostatni sezon przed remontem- 0rka na 2 staję się już mordownia( pług 3x33cm). Ogólnie z ciagnika jesteśmy bardzo zadowoleni, no ale teraz szukamy już czegoś nowszego(niekoniecznie mocniejszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 1204 czy1214 ma mniej koni niz 1224?? czyzby byly zmienione fazy rozrzadu ?? moze wtryskiwacze?? czy tylko wymuszone dawka paliwa w 1224?? Moj kumpel chcial sie dowiedziec bo wlanie kupil 1204 i twierdzi ze kiepsko mu chodzi co zrobic aby zwiekszyc dynamike ciagnika przeciez to jest w koncu szesc garow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na pewno ale na 99% ma tyle samo koni to jest praktycznie ten sam silnik cała rodzina na nim bazuje (1204 1224 zetory 12045 12145 itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1204,1214,1224 mają tylesamo koni 120 różnia się spżęgłem,część z nich ma pompy i siłowniki wspomagaące np 1224, a co do kiepskiej pracy to niech zacznie od wtrysków i pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1224 ma około 115 koni więc nie przeceniajmy mocy w tym ciągniku. Jak dobrze wiadomo silniki 1204, 1214 i 1224 różnią się w pewnym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...