Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

zeby zrobic skrzynie we wladku trzeba cala podloge i hydraulike demontowac i to jest najbardziej denerwujace a tak po za tym potem jak ktos sie zna na rzeczy idzie z gorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiac skrzynie hydrauliki sie nie dotykałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja robiac skrzynie hydrauliki sie nie dotykałem
to jak zdjoles pokrywe od skrzyni bo u mnie ida takie dwa pod podloga przewody ktore trzeba bylo odkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartus16 napisał:

miras napisał:

Ja robiac skrzynie hydrauliki sie nie dotykałem

to jak zdjoles pokrywe od skrzyni bo u mnie ida takie dwa pod podloga przewody ktore trzeba bylo odkrecic

 

U mnie idą cztery (dwa do podnośnika, jeden do hydrauliki zewnętrznej i jeden do filtra) dzisiaj już poskładałem je z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkreciłem wszystko od blachy i blache i wysunąłem ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odkreciłem wszystko od blachy i blache i wysunąłem ja
u mnie tak sie nie daklo a jaki masz model i ktory rocznik????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mode lto T25 A2 rok 1987 z dwiema wajchami rewers i cała reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu władkowi lecą iskry spod głowicy albo spod cylindrów czy miał ktoś taki problem Co jest tego przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu władkowi lecą iskry spod głowicy albo spod cylindrów czy miał ktoś taki problem Co jest tego przyczyną

Pierwsze sprawdź czy ci czasem nie wydmuchało kturejś uszczelki pod kolektorem wydechowym, jeśli są dobre to sptawdź czy wtryskiwacze są prawidłowo dokręcone no i oczwiście czy uszczelki pod nimi są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie niedawno miałem robioną skrzynie przekładniową kiedy mechanicy przejechali kawałek wszystko było dobrze Ja przez

a ja przejechałem ok 80m bez oleju od samego początku coś w skrzyni skrzypiało

ale tylko na wyłączonym sprzęgle mechanicy mówią że to moja wina. Cy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie niedawno miałem robioną skrzynie przekładniową kiedy mechanicy przejechali kawałek wszystko było dobrze Ja przez

a ja przejechałem ok 80m bez oleju od samego początku coś w skrzyni skrzypiało

ale tylko na wyłączonym sprzęgle mechanicy mówią że to moja wina. Cy to prawda

Przyczyną skrzypienia prawdopodobnie jest źle skręcone sprzęgiełko to za pompą podnośnika. Dobże by było odkręcić dekielek i sprawdzić czy tam niema luzu bo dalsza jazda na popuszczonym sprzęgiełku spowoduje uszkodzenie wałków. Skrzypienie może także dobiegać z bocznego wałka a to zaś świadczyłoby o nieprawidłowej regulacji przy remoncie.Przejechanie odcinka 80 m bez oleju nie powinno uszkodzić skrzyni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam naprawdę ostatnie pytanie Co może być przyczyną że mój t25 jest taki słaby szczególnie po tym jak zrobili mi tą skrzynię Mechanicy mówią że trzeba będzie wymienić tłoki pierścienie wyregulować zawory wtryski i będzie dobrze Czy mają rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam naprawdę ostatnie pytanie Co może być przyczyną że mój t25 jest taki słaby szczególnie po tym jak zrobili mi tą skrzynię Mechanicy mówią że trzeba będzie wymienić tłoki pierścienie wyregulować zawory wtryski i będzie dobrze Czy mają rację

 

 

Jak masz tyle wątpliwości to może zmień mechaników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak mówia to trza tak zrobic, a jaki przebieg ma Władzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przebieg to nie wiem bo kiedy go kupiłem to miał zepsuty ten wskaźnik Ale kupiłem go od sąsiada który mało go używał ale za to o niego nie dbał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie niedawno miałem robioną skrzynie przekładniową kiedy mechanicy przejechali kawałek wszystko było dobrze Ja przez

a ja przejechałem ok 80m bez oleju od samego początku coś w skrzyni skrzypiało

ale tylko na wyłączonym sprzęgle mechanicy mówią że to moja wina. Cy to prawda

Przyczyną skrzypienia prawdopodobnie jest źle skręcone sprzęgiełko to za pompą podnośnika. Dobże by było odkręcić dekielek i sprawdzić czy tam niema luzu bo dalsza jazda na popuszczonym sprzęgiełku spowoduje uszkodzenie wałków. Skrzypienie może także dobiegać z bocznego wałka a to zaś świadczyłoby o nieprawidłowej regulacji przy remoncie.Przejechanie odcinka 80 m bez oleju nie powinno uszkodzić skrzyni .

Jeśli sąsiad nie dbał to remont napewno by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie lepiej kupić nową pompę główną i pomocniczą paliwa czy dać do regeneracjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie lepiej kupić nową pompę główną i pomocniczą paliwa czy dać do regeneracjii
A co masz na myśli ? Bo ja nie wiem co to pompa główna i pomocnicza Ale może chodzi o wtryskową i zasilającą :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie lepiej kupić nową pompę główną i pomocniczą paliwa czy dać do regeneracjii
A co masz na myśli ? Bo ja nie wiem co to pompa główna i pomocnicza Ale może chodzi o wtryskową i zasilającą :

tak oto mi właśnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie lepiej kupić nową pompę główną i pomocniczą paliwa czy dać do regeneracjii
A co masz na myśli ? Bo ja nie wiem co to pompa główna i pomocnicza Ale może chodzi o wtryskową i zasilającą :

tak oto mi właśnie chodzi

Nowa pompa wtryskowa do władka to wydatek od 600 do 700 zeta , a regeneracja to coś ~ 400 maksymalnie ........ czyli zawsze prę zeta w kieszeni pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadziłeś, co prawda dokładnie nie wiem ile kosztuje w Polsce, ale niedawno byłem w sklepie na Litwie (mieszkam przy granicy) i tam pompa wtryskowa kosztowała 195 litów więc coś ponad 200 zł nie pamiętam tylko czy z zasilającą czy z bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba trochę przesadziłeś, co prawda dokładnie nie wiem ile kosztuje w Polsce, ale niedawno byłem w sklepie na Litwie (mieszkam przy granicy) i tam pompa wtryskowa kosztowała 195 litów więc coś ponad 200 zł nie pamiętam tylko czy z zasilającą czy z bez.
W sklepie tyle kosztuję

., doda koszty wyciecieczki spod np. wrocławia i zobaczysz ile wyjdzie na Litwie .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można pojechać też do Białoruśi , tam też jest taniej.
masz wszystkie klepki .......... ?

Trochę śmiesznie się zrobiło

to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...