Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką nową prase wybrać do około 40 tyś do siana słomy sianokiszonki? Na sezon do mf 255 a potem będzie coś mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam prasę metalfach !!!!!

za takie pieniadze jest chyba w swojej kategorii najlepsza na rynku !!!

Dodatkowo jak ja kupowałem dostałem szerokie balony + elektryka w standardzie i to wszystko za 35 tys!!

Brałem u "mocnego" dilera sprzęt za 160 tyś, to samej zniżki wyszło mi na kosiarkę rotacyjną wiec wziąłem !!!!a co tam !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalfachu to walcówka a więc ma większe zapotrzebowanie mocy, ale z kolei walcówki są żywotniejsze, mf255 pewnie z metalfachem zdechł by szybko, a jak myślicie 4514,z5340, czy farmtracem70, czy innym 60km metalfachem sianokiszonke dało by się robić, czy do walcówek to też mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4514 bedzie git !!!! oby pompa była dobra to bedziesz smigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić ciągnik i prase tak żeby to było optimum minimum, żeby nie przepłacać i sprawnie tym pracować przez lata, większego ciągnika raczej nie potrzebuje (na razie) dlatego moc ma być dostosowana do prasy.

Może zaproponujecie inny zestaw ciągnik prasa, z nowych i używanych, może class rolland i 914?

Jest w okolicy kilka sipm 10 letnich nieźle wypracowanych po około 20 tyś warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat za 20 to trochę drogo, u mnie sąsiad ma Sipme 4 lata i sie całkowicie sypała w tym roku (fakt dostaje wycisk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej kupił bym metalfacha, tylko nie bardzo to uczepie do mf 255, a przez jeszcze rok góra 2 będzie to jeszcze główna siła pociągowa w gospodarstwie (chociaż już wygląda jak by z wojny wrócił ) i przez ten rok góra dwa to sobie chyba tylko z sipmą classik by radził. Najlepiej było by kupić ciągnik i prase tylko z funduszami cienko, dlatego chciałbym wiedzieć czy dużo strace jak kupie sipme classik z szerokim podbieraczem zamiast metalfacha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w posiadaniu:

-instrukcji obsługi i katalogu częsci do prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1

-instrukcji obsługi i katalogu częsci do prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-instrukcji obsługi i katalogu częsci do prasy rolującej Fortschritt K442/1

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

od 2000 roku użytkuję sipmę farmę- robi około 1000 balotów sianokiszonki i do tego dochodzi słoma około 400 balotów na rok, jestem z niej zadowolony, jedno co wysiada to łożysko na wałku głównym ale to jest pikuś przy tych ilościach. co do jakości sianokiszonki to pierwsza klasa-ale to zasługa operatora dostaje w dupe ale bolki są dobite jak cholera - przez 4 lata chodziła przy c-360 - to wyrok smierci dla niej-hydraulika i skrzynia kaput!!! ale jak chcesz miec dobrą pasze to nie żałuj, teraz chodzi przy JD 6420 - kulturka. jeżeli bym kupował to sipmę!!! narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko czy sipma classik z szerokim podbierakiem to dobra prasa? Głównie siano słoma troche sianokiszonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobię wersję farm lepsza a nie bedziesz musiał za jakiś czas dokładać owijania siatka. U mnie już kilku tak zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farm robi belki 150x120, czy w takiej prasie ciągnik ma ciężej jak w takiej co standardowe belki robi, znajomy kupił używaną sipme na duże bele i twierdzi że mu c360 lżej chodzi jak z nowym classikiem co kiedyś pożyczał

 

/edit - Wto Lis 14 23:28:08

Co sądzicie o prasie z samaszu mascar corsa 120 nikt u nas takiej nie ma więc prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja Farm i są też na małe balotu kilku u mnie ma. A duże baloty to dobre są tylko do słomy siano i sianokiszonka odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże baloty do sianokiszonki złe to kicha, chce prase która ma najmniejsze zapotrzebowanie mocy i właśnie Mascar według katalogu ma tylko 40 km zapotrzebowanie ale w praktyce to różnie jest dlatego napiszcie coś o tej prasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze Silver kup tak jak ja Claasa Rollanda 44. Ja własnie dzis zrobiłem taki zakup. U mnie w okolicy robia C-360-3P i daje rade wiec mysle ze bedzie git. A i cenna sporo niższa niz ta z Samaszu czy Sipma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to się rozczarujesz Piootr sprowadzi Cie za chwilę na ziemię czym należy 44 ciągnąć. Nie piszę że nie dasz rady tylko pytanie jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój mtz 80 ma ciężko przy prasie galignani, baloty 120na120 a przy pełnej komorze to cienko pierdzi,więc nie wiem czy 3p da se rade z rollantem 44,bardzo w to wątpie, miałem przez 15 lat 3p to wiem ile da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w innym temacie MF 255 z rollandem 44 S wyzionie ducha na 100 % znajomy kupił i robi zetorem 7211 i też przy niej porykuje u mnie w 360 wom wytrzymał ok 2000 bel zrobionych 44 S teraz prasuje nią z 110 km MF wom na 1000 obr i silnik też 1000 obr i on nie wie że coś ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chcesz tanią czy dobrą bo to razem nie występuje!!!!!!

 

jak kupujesz to z szerszym podbieraczem bo lepiej dobija i formuje boki. co do sipmy to lata praktyki a nie wyskoczki bo jest na to zbyt!!!!

pozdro

 

/edit - Sro Lis 15 21:53:09

czy sipmą farmą prasowaliście na 1000 obr.??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakaś zachodnia używka w ogóle w jakim stanie są np class roland czy łańcuchowe bo pewnie po pierwszym sezonie niezłą kase trzeba włożyć w taką prase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkukuje ktoś włoską prase Feraboli? Nowa z szerokim podbieraczem 2m łańcówchowa z wyrzutnikiem bel za niecałe 40 tys warta uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasiad se kupił

narazie robi ale jak robi kolo mojego podwórka to az nie miło słuchac tego jazgotu łańcuchów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...