Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na kupie prasy Class Roland

 

Mam pytanie czym sie rózni Clas Roland 44 od Classa Rolanda 46 (wiem tylko tyle ze obie robia beli 120x120) a jakie sa róznice i ich wady Mi chodzi głównie o produkcje sianokiszonki wiec która bedzie lepsza do tej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się 46 robi 125 szerokie a wysokość zależy ile napakujesz w komorę. 46 jest następcą 44. Różnice w zasadzie to podbieracz, mocniejsze łancuchy i wygląd poza rocznikiem. Polecam wersję 46 RC warto. Moje opinie na jej temat znajdziesz kilka stron wcześniej w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz kupić używke to przeczytaj to: moj sasiad miał Class Roland 44 lub 46 nie wiem dokładnie w kazdym badz razie była walcowa a problem była taki ze po 2 sezonach uzytkowania nie mógł prasowac słomy bo nie chciała sie krecic w komorze!!!!!

z tego co sie orientuje to wina lezała w zdartym perforze którym pokryte były walce i dlatego słoma nie chciała toczyc się dookoła tylko stała w miejscu a walce sie slizgały....... jakos tak to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bywa w walcarkach mnie w tym roku tylko kilka bel staneło w komorze przy 44 s, nie wiem czemu, ale ja mam tak, że mam przy słomie ciężej jak w sionokiszonce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy mojej nigdy jeszcze nie stanął balot podczas balotowania. Raz się zdarzyło, ale przez to że spadł łańcuch który pedzi walce w klapie komory. Ale aż na to wpadłem to potrwało troche ale lampy zrobiłem, nawet nie wiem dlaczego spadł ten łancuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upił się

 

mnie w tym roku z 4 bele ale w słomie która sporo leżała i taka krucha była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ojj kolega widzę nie bardzo sie orientuje co to jest zamek hydrauliczny:)

jak znajde wiecej czesu to opisze jak to działa

Oświec mnie

Oczywiscie chodziło mi o rozdzielacz w prasie!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw o zatrzymywaniu sie beli w komorze. Takie przypadki są częste w prasach walcowych i dotyczą one prasy na słomie, zwłaszcza naschniętej. różne metody są zapobiegania takim przypadkom ale najlepszy to prasa walcowo łańcuchowa. Oczywiście naspawywane druciki, zmniejszenie stopnia zgniotu oraz praca na równych obrotach(zwłaszcza gdy jest brak w podawaniu) też pomogą.

A teraz o zamkach. w zamku hydraulicznym ciśnienie nie jest utrzymywane przez rozdzielacz na prasie a tym bardziej w ciągniku(może takie rozwiązanie jest w starszych maszynach- tego nie wiem). w układzie hydraulicznym pomiędzy siłownikami a rozdzielaczem jest wstawiony specjalny blok zaworowy. i To on odpowiada za ciśnienie dobijające. To co się często mówi, że "prasa hydrauliczna obciąża hydraulikę ciągnika" jest totalną bzdurą i nieznajomością tematu!! jeśli jest posadzony ten blok to ciśnienie trzyma rozdzielacz w ciągniku. rozdzielacz w prasie najczęściej steruje kierunkiem podawania oleju( komora lub podbieracz). W takim bloku można też zmniejszać lub zwiększać ciśnienie przy którym zaczyna sie otwierac klapa.

To tak w wielkim skrócie o zamkach hydraulicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to myslałem oo jakiejs prasie polskiej ale musze sie wykosztowac na jakis mocniejszy ciagnik i jak narazie szukam cos uzywanego tj własnie Class Roland tylko nie wiem czy 44 czy 46. Jesli chodzi o produkcje to mam zamiar tylko sianokiszonke prasowac, siano i słoma w belach zupełnie w moim przypadku odpada. Poradcie mi co dokładnie kupic i na co zwrócic uwage podczas kupna.

 

 

Mam tu na oku, gosciu ma 46 RC z 2002 roku, ale cos mi sie strasznie tanio wydaje bo chce tylko 19 tys za nia? Jak narazie wiem tylko tyle ze robi bele 120x120 i tyle bo nie moge sie z gościem narazie skontaktowac! Czy to mozliwe aby dobra prasa byla za taka kase? 2002 rok to przeciez mało lat jak na taka prase!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy jest ktos kto ma prase Claas Farmer 42?? Jak tak to prosiłbym o kilka zdan na temat tej praski, bo jestem na kupnie ale nie wiem jak sie ten model sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! Semos mogę wiedzieć skad jesteś bo czytałem że znasz gościa co chce sprzedac Classa 46RC bo właśnie szukam prasy z rotorem i byłaby w sam raz więc jeżeli ciebie nie interesuje to podaj mi jakieś namiary skontaktuje się z nim . Może wiesz cos wiecej o tej prasie. Bedę wdzięczny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z malopolski a jesli pytasz o 46 to mam namiary ale tylko na taka bez rotora ale na siatke i sznurek.

 

Dla mnie siatka odpada więc jak bys chciał namiary to pisz na PM

 

/edit - Wto Paź 24 21:32:37

LINK

 

możecie ocenic czy ten typ prasy jest dobry i czy warto w cos takiego ładowac kase. Jak z produkcją sianokiszonki w tym modelu???

 

/edit - Tak!!! Ja ja lubię przewijać w poziomie strony, pewnie tak samo jak reszta użytkowników. Czy to aż taki problem skorzystać z tzw. tagów przy tworzeniu wypowiedzi? MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat miałem okazję widzieć ją w pracy zadna rewelka co ciekawe posiada mechaniczna blokadę komory. A gosciu chce na niej zarobić jak dobrze pamietam kupił ją za 15000 od gościa z Oleśca o nazwisku Tama. On ściaga tygodniowo kilka sztuk może warto do niego uderzyć. Namiary na niego znajdziecie na Otomoto sprzedawał duża kostke JD ale nie wiem czy jeszcze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałes okazje ja widzieć i jak sie spisywała w pracy. Interesuje mnie, bo ta prasa nie posiada popychacza do komory, czy aby nie zapycha tej prasy przy pełnej komorze i jak sie spisuja te zamki. czy po kilkunastu otwarciach nie wysiada ta blokada tej komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mieliście do czynienia z hydraulicznym napędem podawania siatki? jak to się spisuje? wady zalety? w jakich maszynach jest cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! poszukuję informacji o tej prasie, prosiłbym posiadaczy tej maszyny o opinie, pozdrawiam

 

/edit - Sro Paź 25 19:35:13

chodzi mi oczywiście o prasę john deere 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawoln Na pewno jest cos takiego w rolandzie 44s nie ma tam żadne filozofi tylko podajesz siatkę a potem samo ciagnie.

semos Nie ma problemów z cofaniem się masy tylko jak za ostro wjechał w zielonke, blokada działała mu bez zarzutów. Nie wiem jak mu chodziła w słomie czy sianie ja widziałem jak jechał żyto na sianokiszonkę. Ale jak by była dobra to by jej nie sprzedawał wiem że rok temu ją chciał opchnąć. Szczerze to bym ci ją odradzał kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno jest cos takiego w rolandzie 44s nie ma tam żadne filozofii tylko podajesz siatkę a potem samo ciagnie.

Zgadza się to jest proste jak konstrukcja cepa. Ale jest problem z wyregulowaniem odpowiedniego przepływu na obwodzie pompy. Muszę pokombinowac z zaworkami dławiącymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego czorta ci to regulowanie tam tłok wysuwając się pociąga łancuch a ten łańcuch umieszczony na kole zębatym napedza wałek który podaje siatkę. Zapytaj Piootra to ci wszystko wyślimaczy ja tylko uruchamiałem wujaszkowi owijanie siatką ale nie pracowałem tą prasą. A 46 ma inaczej na elektromagnes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie tak jak pisze Grześ

 

nieraz zdarzy się że się otworzy komora a nie pójdzie siłownik od siatki ogólnie rozwiązanie proste jak drut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co są tam te światełka obok manometru jedno jest chyba jak dobrze pamietam pomarańczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...