Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup prasy rolującej (używana, zachodnia) tylko do słomy. Jaki typ prasy będzie najlepszy do tego celu? Czy prasy na pasy zdadzą egzamin w słomie? Podobają mi się JD 550, 590 i Riviere casalis. Proszę o porady i ewentualne sugestie.

Nikt nic mi nie doradzi??

 

Mnie również interesuje prasa praktycznie tylko do słomy i z tego co już sie dowiedziałem to prasa pasowa jest kiepska i lepiej szukać na wałki chociaż są droższe.

Może ktoś ma prase na pasy i ma inne zdanie o niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedaleko była całkiem ładniutka Wegera ale niestety w tym roku poszła z dymem. Jakieś łożysko padło. W zasadzie uratowali wszystko co metalowe ale najważniejszą elektronikę nie udało sie. Nie wiem, dlaczego ale pasówki lubią się właśnie palić. A ich najwiekszym atutem jest wydajność zwłaszcza w słomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie donsnie tego deutz fahra hd440 jak z czesciam i czy wszystkie pasuja od polskiej sipmy i jeszcze jedna jak jest z prasami famarolu jak on sie sprawuja i jak z awaryjnscia a moze wiecie jaks na sprzedarz to prosze dac znac pilnie dziex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walcówka do słomy sie nie nadaje. jeśli już to pasowa, łańcuchowa lub walcowo łańcuchowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się psuje w belarkach w wyniku zużycia? Zamierzam kupić albo coś nowego najtańszego albo używaną sipme albo coś zagranicznego na łańcuchy. Opłaca się bardziej zmienić łańcuchy i łożyska w starej czy kupić nową i mieć spokój. Co jeszcze poza łańcuchami się zużywa i ile kosztuje zestaw łańcuchów łożysk itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Chce prase do słomy siano i kianokiszonka sporadycznie a może wogóle.

nie chce żadnych luksusów chodzi mi o prasowanie słomy na nawłasne potrzeby z 20ha+ może jakieś usługi.Nie mam doświadczenia z takimi prasami więc prosze o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
walcówka do słomy sie nie nadaje. jeśli już to pasowa, łańcuchowa lub walcowo łańcuchowa

Ja akurat mam walcókę i robię w przewadze słomę i siano i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
walcówka do słomy sie nie nadaje. jeśli już to pasowa, łańcuchowa lub walcowo łańcuchowa

Ja akurat mam walcókę i robię w przewadze słomę i siano i nie narzekam.

A jaka masz opinie na temat pras pasowych, sa o wiele tańsze i czy warto dać o wiele więcej za walcową podobno lepszą ?

Widziałem na allegro Deutza pasową za 6tyś czy lepiej dać 2xtyle za walcową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może niezbyt jasno się wyraziłem. Mialem na mysli raczej nowe maszyny, nie bardzo orientuje sie w starszych modelach.

Jeśli chodzi o prasę typowo do słomy to pasówka, łańcuchowa i walcowo-łańcuchowa a następnie walcowa. Pasowe charakteryzują sie prostszą budową, są zmienno komorowe ale posiadają poważną wadę w postaci "samozapłonu". duzym problemem też jest trwałośc pasów. starsze modele miały też problem z prawidłowym rozpoczęciem zwijania

Typowa walcówka jest prasą przeznaczoną do sianokiszonki i siana. Zbiranie słomy nie należy do najprzyjemniejszych - możliwość zatrzymania się beli w komorze. Ale można to ominąć zmniejszając nieco stopień zgniotu. rozwiązaniem alternatywnym do słomy są prasy walcowo-łańcuchowe i łańcuchowe. tutaj już raczej nie wysstępuje problem zatrzymywania się beli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką zachodnią łańcuchową polecacie i za jaką kase cos co mi posłuży lata kupie. Co z zachodnich wybrać żebym miał dostęp do części w lubelskim i ile kosztją np. łańcuchy czy zestaw łozysk do zach prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem

u mnie nikt nie ma pasówki jeden gościu miał taką starą polską ale szybko ja sprzedał i kupił małą sipmę i one dominuja choć coraz węcej jest rolantów 44.

Ja odradzam kupno zmienno-komorowej za szybko łańcuchy sie wyjeżdzają. Kup sobie łancuchową nie ma w nich filozofi nie ma się w zasadzie co psuć;4 pomyśł o podwójnym owijaniu sznurkiem albo siatką szybciej idzie robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

A jak spisują sie Sipmy i czy warto kupić uzywaną?

Ike właściwie kosztują nowe prasy i czy warto inwestować w nie.Biore teraz kredyt to może skusił bym sie na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam probl;em erden. Nowe od 40 tyś w góre sipma farma ze 45 tyś, używaki 10 letnie sipmy po 20 tyś, ale widziałem sipmy co po 2 sezonach miały łańcuchy do wymiany (nieodczepiane od dużych ciągników) , koleś u nas co 2, 3 lata nową prase kupuje więc jak mam za wytsłuczoną 5 latke 70% nowej więc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

JA mam sipme 279\1 FARMA kupiłem ją 1996r a w robote poszła w 1997 i do tej pory chodzi praktycznie bez awaryjnie jedynie co to wymieniłem łożyska na łańcuchu i jedno na napędzie którego przyczyną awari było umycie prasy po żniwach i od tej pory nigdy nie myje. Prasą tą robie średnio 2000 bel rocznie i naprawde nie nażekam na nią. A jeśli chodzi o pękanie łańcuchów to niedawno rozmawiałem z przedstawicielem i właśnie o tym mówił ale powiedział że sipma zmieniła juz producenta łańcuchów i rzekomo nie pękają. Moje zdanie jest takie że co nowe to nowe i wie się jak się o to dba. Sam teraz bire nowego john deera 5720ADVANCE. JEdnak decyzja należy do ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kostkujaca z 224 z 1997 i jest zajebista mialem jakas dziwna niemiecka przedtem i nic nie robila tylko sie psula a sipme kupilem nowa i jest naprawde ekstra zadnej powaznej awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w belarkach nic sie nie psuje to może jednak kupie używaka niechce pchać się w kredyty, chce łańcuchową bo z walcówką zamorduje fergusona, moge przeznaczyć 15-20 tyś tylko co wybrać? Zachodnie czy z sipmy? Ile mozna dać za 10 letnią sipme bo po 20 tyś i więcej cenią.

Jakie były starsze modele sipmy około 96r i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kupował ktoś sznurek z Czech. słyszałem że w kaliszu jest jakiś firma sprzedająca ale nie wiem czy nadajwe sie to do rolujacych pras sipma ponoc w dobrej cenie. ps. ja stosuję w sipmie 279/1 tex 2000 200m 4kg

47mb w tym roku na bele 120x120 i zbijam mocno ale chiałem założyć mechanizm owijania na dwa sznurki ale nowe drogie. bo jak 10godzin na prasie sie przesiedzi to te owijanie jest czasochonne. siatka odpada.

 

PRASY KRONE JAKA OPINIA ?? interesuje mnie nowszy model z szerszym podbieraczem i 120x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do zwijajcej to wogóle nie patrze na marke tylko na cene i dlatego w tym roku wszystko nawet sianokiszonki robiłem na cienkim od snopowiazałki chemitex i baloty wytrzymywały Jedynie nie polecam cienkiego gdy słoma ma byc składowana w stercie bo w wierzchnich warstwach snurek struchleje i sie balot może rozpasc przy przewożeniu do obory, ale to zdarza sie tez grubemy np po 2 latach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sżdzicie o prasie roloującej New Holland 841. Czy szejsciesiatka sobie znią poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro w belarkach nic sie nie psuje
Skąd to wiesz U mnie sąsiad ma chyba 4-lata Sipmę i w tym roku mało co mu się nie sypało Fakt że robi dużo, ale kupując używkę nigdy nie wiesz co trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sżdzicie o prasie roloującej New Holland 841. Czy szejsciesiatka sobie znią poradzi?

 

w sianie i slomie owszem, w sianokiszonce zajedziesz ciagnik a i tak balota odpowiedniej wielkosci nie zrobisz, nie uciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem który twierdzi że niema lepszej prasy niz pasowa.Łańcuchowa robi duzo hałasu i rwią sie łańcuchy ,Walcowe robią marnej jakości bele i trzeba do nich większe ciagniki a Pasowe sa idealne i to nieważne czy robią słome siano czy sianokiszonke.A i że nowe prasy zaczynają robić tylko pasówki Prawda to ? czy goscio ma bujna wyobraźnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma bujna wyobraznie !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Gdzie pasówka do sianokiszonki???????? Według mnie to napewnio bnie jest lepsze od łancuchowej. a ja jeszcze nie słyszałem żeby komus łancuch pekł Może i hałasliwe ale skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak pasówką da się spokojnie robić sianokiszonkę - mówie oczywiście o najnowszych maszynach. jedyna poważna wada to samozapłon. w top agrar był nietak dawno dodatek na temat pasówek i wyniki dla mnie są oczywiste. kązda poważna firma ma w swojej ofrecie pasówkę. pozatym niedawno jeździłem do włoch i ciekawe spostrzeżenie - bele ze słomy robione pasówkami, u nas narazie tego nie ma i kazdy narzeka bo nie zna takiej maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...