Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Grześ wiesz moze jak długo to ma schnąć? czy jak był palony rzepak przed zbiorem to niewystarczy? ja będę zbierał słome u gospodarza co ma plon na poziomie 4,5 - 5 t/ha to wiem ze łodygi nawet po paleniu są z zewnątrz troche zzieleniałe ale wewnątrz suche, boje sie zeby mi ten balot niezgnił na stogu.

 

Ile kosztuje opcja owijania siatką w sipmie u dealera? Czy zamek hydrauliczny można przerobić na mechaniczny?

 

w historii tego tematu była wzmianka o owijaniu folią słomy, co to za myśl techniczna? czy potrzebna jest do tego osobna machina typu combipack?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słoma musi być sucha bo ci spleśnieje. A jak jechał na dojrzewnie może szybciej bedzie można zwijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie siatki po ile ja kupujecie chodzi mi o siatke 125 3000m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo nie chodziła chyba że ktoś wałki pomalował a cena taka sobie jak wszędzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużo nie chodziła chyba że ktoś wałki pomalował a cena taka sobie jak wszędzi

 

 

Przeraża mnie tylko ten obwiązywacz mógłby byc elektryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sznurka mam taki sam ale tu jest jeszcze do siatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do sznurka mam taki sam ale tu jest jeszcze do siatki

 

 

I jak regulujesz ilość owinięć?? Skad wiesz czy belka juz sie owineła wystarczająco i sie nie rozleci?? Mi w zupełności wystarczył by sznurek, siatka mi jest raczej nieprzydatna, bo bede robił tylko sianokiszonke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągniesz za sznurek który jest przyczepiony do tej rurki i regulujesz ilość owinięć szybkością ciągnięcia za ten sznurek(linkę) a czy się owineła to widać przez podbieracz z ciagnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje katalogu czesi do prasy greenland rv 126 moze byc tez instrukcja z schematami.moj numer gg 6116775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciągniesz za sznurek który jest przyczepiony do tej rurki i regulujesz ilość owinięć szybkością ciągnięcia za ten sznurek(linkę) a czy się owineła to widać przez podbieracz z ciagnika

Coś Ci się pomyliło. 44 ma takie pokrętło w skrzynce na sznurek i tam regulujesz ilość owinięć siatką. A włączasz to hydrauliką tą od podnoszenia klapy. Wcześniej o tym pisał piootr.

Luki co do ceny to wcześniej z piootrem pisaliśmy. Już nie pamietam ile kosztowała. Ale tendencja jest spadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciągniesz za sznurek który jest przyczepiony do tej rurki i regulujesz ilość owinięć szybkością ciągnięcia za ten sznurek(linkę) a czy się owineła to widać przez podbieracz z ciagnika

Coś Ci się pomyliło. 44 ma takie pokrętło w skrzynce na sznurek i tam regulujesz ilość owinięć siatką. A włączasz to hydrauliką tą od podnoszenia klapy. Wcześniej o tym pisał piootr.

Luki co do ceny to wcześniej z piootrem pisaliśmy. Już nie pamietam ile kosztowała. Ale tendencja jest spadkowa.

 

 

Grześ oni pisali o owijaniu sznurkiem a nie siatka Sa takie modele 44 co nie maja elektrycznego owijania tylko takie na sznurek choćby spójrz na ta prase co jest link niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam planuje kupić prasę do sianokiszonki (belującą) do około 20-30tyś zł (używana) prasa będzie chodziła w 20h gospodarstwie 10h sianokiszonki i 5 h słomy... jaką firmę moglibyście doradzić.. jaka prasa edzie najlepsza... zastanawiam się bardziej nad siatką niż nad sznurkiem... ale sam nie wiem co lepsze.. chciałbym usłyszeć opinie użytkowników jak coś to proszę o info na mail grzegorzpl81@tlen.pl lub gg 6339008...... mam ciągnik case'a 80 km (4220)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Claasa z Roto Cut to jest solidna robota. Widziałem Sipmy i z Metal coś tam to te rotory to była rura z przyspawanymi płaskownikami. Nie wygladało to za ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktos z was takiego Claasa co robi bele 120x90 Co to jest za model?? Bo wwiem ze napewno jest taki model!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widział ktos z was takiego Claasa co robi bele 120x90 Co to jest za model?? Bo wwiem ze napewno jest taki model!!!

 

jest to claas rollant 34 straszne maleństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli należy szukać w clasach.... ok... co lepsze sznurek czy siatka (a są takie co można i to i to na raz) i czym różni się model 46 ; 44 i 66.... tak w skrócie.. jakby ktoś mi mógł pomóc byłbym wdzięczny.. bardzo.. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak do kiszonki prasa z rororem to tylko siatka i są taki co można to i to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy na tym forum zachwalaja siatke, ja powiem tak ja robie sianokiszonke i owijam tylko sznurkiem i chwale sobie. Siatka moim zdaniem to nadaje sie super do słomy lub np. do sianokiszonki w prasie z rotorem.

 

Modele 44 i 46 robia belki 120x120 a model 66 robi belki 120x160. Model 44 od 46 rózni sie wygladem i napewno rokiem produkcji 46 jest nowsza przez co jej wyglad jest bardziej nowoczesny od 44. Prasa 46 owija na 2 sznurki a 44 tylko na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa 46 owija na 2 sznurki a 44 tylko na 1.

a jeden gościu ma 44 i na 2 sznurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego jak rotor to tylko siatka??

 

 

 

moim zdaniem wtedy wychodzi duzo taniej (pomyśl ile musiałbyś dac sznurka zeby Ci sie nie rozwaliła taka belka) i masz pewność ze Ci sie belka nie rozleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...