Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

wujaszek w kwietniu kupił warfamy walcową i przez pierwszy sezon nie nażekał

A ja myślałem że tylko Metalfach robi walcowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% płacisz w chwili odbioru a 70% za rok oprocentowanie 1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak chochlik23 planuje zakup zwijarki na sezon. Proszę o podpowiedzi i sugestie jaką firmę wybrać. Chodzi mi o polską zwijarkę z szerokim podbieraczem i owijaniem siatką . W grę wchodzi jak na razie Sipma Clasic,Warfarma która kosztuje praktycznie to samo co sipma po skorygowaniu cen na 2007 rok(45tyś na rękę ) lub sprzęt z Metal Fach-u.

Zwijarka będzie zwijała rocznie w moim gospodarstwie na około +-25h słomy i +-10h łąki na sianokiszonkę(pierwszy i trzeci pokos) i siana (drugi pokos).

Proszę szczególnie użytkowników tych modeli o obszerne wypowiedzi.

Moim typem na początku była sipma ale teraz myślę o tej walcowej z metalfach- zna może ktoś aktualną cenę tej zwijarki

No i co koledzy nikt nie może nic napisać na moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pamietam ta z metal-fachu to z pełnym wyposazeniem(aplikator i cos tam jeszcze) 45 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych firm to raczej ciężko doradzić bo mało kto może je porównać z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem vicona121 i terz jest na jej temat mało komentarzy aż sie boje że to jakiś żemp będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszce jedno jak rozmawiałem z goscim z metal fachu i powiedziałem mu ze rocznie ona bedzie zwijac ok 3500-4500 balotów to sam mi ja odradził

choc dziwne podejscie ale szczere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ktoś prase feraboli? Za 40 tyś z szerokim podbieraczem może warto????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale szukaj później części do włoskiego ustrojstwa- chyba że masz u siebie jakiś serwis blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ

Sianokiszonke zapewne robisz z nożami czy więc jest odczuwalna różnica pracując z nożami i bez (ciągnik ma dużo ciężej)??

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chochlik

moj sasiad kupił nówke narazie smiga....robi nia sporo kiszonki ale nie jest do konca zadowolony bo do kiszonki chwali sobie walcówke....

jedno jest pewne jak on nia cos robi to cała wiska słyszy bo hałas jest jak w fabryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ

Sianokiszonke zapewne robisz z nożami czy więc jest odczuwalna różnica pracując z nożami i bez (ciągnik ma dużo ciężej)??

 

Pozdrawiam

Jak jedziesz spokojnie to nie czuć dużo większego obciążenia ale jak byś jechał na maxa ile weźmie podbieracz to jak chwyci wiecej to puści sprzęgło bo się zapcha na rotorze. Wtedy taki klucz bierzesz o ramieniu dobry metr skaczesz po nim i wykręcasz z rotora masę. Najczęściej tak się dzieje jak krzywo wjedziesz w rzadek i chwyci bokiem podbieracza gdzie jest ten slimak co zgarnia masę. Jest tak głupio zrobiony że zbiera zbiera masę i potem jak nazbiera więcej to wgarnie i kaput. Jak wywaliłen boczne noże to już lepiej to znosi najwyżej przydusi na chwilę ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej krone jest ciekawe rozwiązanie można włączać i wyłączać noże ma sie do wyboru 17-15-7-0 no i jest zmiana kierunków obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś instrukcję obsługi po polsku do prasy WELGER RP 200 dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tej prasie warta tyle kasy?? Czy 75 KM wystarczy do tej prasy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tej prasie warta tyle kasy?? Czy 75 KM wystarczy do tej prasy??

 

O jaką prasę Ci chodzi Możesz coś bliżej powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sprasować słomę rzepakową, czy sipma stałokomorowa to zwinie bez problemu? wielkogabarytową reklamują ze rzepak może zbierać a jak jest ze zwijającymi?

a może wie kto o technologii zbioru słomy rzepakowej, czy musi ona poleżeć dla wyschnięcia na polu czy można zbierać zaraz za kombajnem?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką tylko z 1995 ale cena uuuuuuuuuuuuu ja za moja 2 lata temu dałem 27 000.

Rzepak no problem zbierać zwijarką tylko musi przeschnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:!: ma może ktoś instrukcję obsługi po polsku do prasy WELGER RP 200 dziękuję z góry.

 

 

 

witam masz taką prasę ??? jak ci sie to spisuje i poco ci instrukcja co chcesz wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...