Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kukurydzę zeżrą dziki, i jeszcze ze dwa lata po tym będą kolb szukały, próbowałem.

na jednej działce posiałem rzepak ale już sarny go dość mocno przystrzygły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak pod względem przychodów nie ma konkurencji, teraz problemem jest ochrona i wschody, udaje się również w monokulturze i świetnie radzi sobie z wiosenną suszą, więc prawie rewelacja, gdyż jest jeszcze żyto populacyjne, którego nasiona kosztują 20zł/ha, ochrona polega na odchwaszczeniu i opcjonalnym skróceniu, a nawożenie wystarczy symboliczne; przychód oczywiście jest śmieszny przy rzepakowym, gwarantuje jednak zawsze skromną nadwyżkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

o jakim zysku piszesz przyjacielu ? z żyta 20 zł za 1 ha nasion tanio chyba na Ukrainie kupujesz lub siejesz 30 kg

 

 

z moich skromnych kalkulacji z zytem to wygląda tak

sredni plon 3 ton jak jest 5 czy 6 klasa wątpie by ktoś miał srednie 6 ton

 

faktycznie ochrona na chwasty delikatna i nie kosztowana miotła nie ma szans zagłusić zyta a chwasty dwu lisciene tez tak sobie najlepiej na jesień dać coś np za 50 zł na dwu lisciene i na miotle 2 l IPU to 60 zł PK raczej żyto pobiera

 

na 3 tony 60 kg P i z90 N wiec 150 jg polidapu i 150 soli 300 i 200 zł

 

wiosna 300 kg saletry na 3 tony żyto tez połknie 400 lekko to kosztuje

siew zbiór 500 jak nic kombajn w porównaniu do rzepaku ma co robić w życie

 

orka uprawa i inne zabawy tez 500

podatku nie ma wiec same koszty to tak skromnie bez ochrony 1800

 

plon 3 tony razy 450 1350 koszty to 1800 wiec gdzie zysk ? 550 zł trzeba dołozyć

 

no tak dopłata ale to co ja podalem to nie wszystkie koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej 5 lub 6 klasy na drzewa przeznaczyć może z lasu większych ,, zysków '' nie bedzie niż z zyta to przynajmniej człowieka oko by las cieszył

 

nie wiem dlaczego premie do posadzenia lasu sa tylko 15 letnie ale problem z rozliczniem tez jest dość ciekawy ale podobno tego chcieliśmy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Kupię: pszenicę żyto, jęczmień i inne zboża. ZBOŻA paszowe, jakościowe, ekologiczne Płatność przy załadunku. Skup z całego kraju. Odbiór z gospodarstwa. Ilości od 20 ton. Więcej informacji pod tel; 508 430 051

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...