Skocz do zawartości
Tax-Ator

Średnie ceny nieruchomości rolnych w Kraju

Rekomendowane odpowiedzi

nina-pl - czyli co ? mam teraz tak jak ty mieć żal do całego świata że jest ciężko?? na razie będziemy mieli 2008 r więc do zmiany systemu dopłat jest kilka lat a przez te lata ziemia pracuje dla mnie a jak będzie później ? zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli twoim zdaniem lepeij nie kupować i w nic nie iwestować bo to sie nie zwraca, z takim podejsciem daleko nie zajdziesz. Trzeba sie rozwijac a nie stac w miejscu bo za kilka lat może sie okazać że to starczy tyko na życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze zasady w biznesie: inwestuj w to w co nikt nie inwestuje, zarabiaj kiedy wszyscy zaczynają dopiero w to inwestować.Po drugie jeśli nie idziesz do przodu to się cofasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie.

Dokładnie tak.

Wkur...a mnie jedynie to, że wielu jest spekulantow ziemią i jeśli my nie powiemy dość to doprowadzi to do absurdalnych cen na ziemię.

Jeszcze rok temu jak byłem w anglii to tamtejszy gospodarz powiedział mi ,że w jego regionie cena za akr - 0,4ha to 3000 funtów za klasę A - mówił że to najlepsza ziemia. więc w przeliczeniu na ha to jest 7500funtów czyli po przeliczeniu funt=6zł to 45000zł.?! Już chyba niedużo zostało do przekroczenia tego poziomu w wielkopolsce.

A o ile lepsze mają warunki naturalne.

Niestety nie wiem jak jest teraz ale napewno o 100% nie poszła w górę w anglii a u nas agencja dyktuje cenę!!!

Panowie jedynie my możemy powstrzymać te szalejące ceny - rozwagą stanowczością i mniejszym łakomstwem na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie.

Dokładnie tak.

Wkur...a mnie jedynie to, że wielu jest spekulantow ziemią i jeśli my nie powiemy dość to doprowadzi to do absurdalnych cen na ziemię.

Jeszcze rok temu jak byłem w anglii to tamtejszy gospodarz powiedział mi ,że w jego regionie cena za akr - 0,4ha to 3000 funtów za klasę A - mówił że to najlepsza ziemia. więc w przeliczeniu na ha to jest 7500funtów czyli po przeliczeniu funt=6zł to 45000zł.?! Już chyba niedużo zostało do przekroczenia tego poziomu w wielkopolsce.

A o ile lepsze mają warunki naturalne.

Niestety nie wiem jak jest teraz ale napewno o 100% nie poszła w górę w anglii a u nas agencja dyktuje cenę!!!

Panowie jedynie my możemy powstrzymać te szalejące ceny - rozwagą stanowczością i mniejszym łakomstwem na ziemię.

 

Zgadza się.Proszę zauważyć ceny gruntów rolnych w UE są uzależnione od wielkości kraju jak i liczby ludności.Dlatego w Polsce realną no i średnią ceną za ha powinno być około 6-8tys Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny beda takie jak na zachodzie od wejscia do uni to było wiadome, a ceny ziemi w wielkopolskim i kujawsko pomorskim sa najwysze bo sa dobre warunki do rozwijania sie i jest duża produkcja zwierzęca, w kazdym kraju tak jest że gzdies się płaci mniej a w innym regionie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest świetna tylko co zrobić jeśli 95% okolicznych rolników chce powiększyć gospodarstwo .co gorsza mają na to pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoria jest świetna tylko co zrobić jeśli 95% okolicznych rolników chce powiększyć gospodarstwo .co gorsza mają na to pieniądze
Przeprowadzić się tam gdzie taniej albo dać sobie spokój z gospodarowaniem. Z robotą nie ma specjalnie problemu, a i kasę w niektórych miejscach też niezłą już płacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym sprzedac ziemie,ale nie wiem jak mam do tego sie zabrac,gdzie szukac dobrego kupca i jak z formalnosciami wszystkimi.po prostu nie wiem za wiele na ten temat.ziemia ta znajduje sie w woj malopolskim na wsi, jest to ok 35km od krakowa.jest to polozone w bardzo ladnej malowniczej okolicy, na rownym terenie,blisko drogi.narazie chcialabym sprzedac ok 10, 15arow.czy mogl by mi ktos powiedziec choc granice ile mozna by bylo za to wziac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz się zorientować po ile tam jest ziemia, bo jest taka rozbieżność cen że naprawdę nikt uczciwy ci tego tu nie powie.

 

10-15 arów to chyba musi już być budowlanka

 

formalności to raczej martwi się kupujący, a sprzedający powinien uregulować zapisy w księgach wieczystych, bo czasem naprawdę tam jest bajzel a formalności mogą potrwać. - czasem ktoś wziął kiedyś kredyt na hipotekę, kilkadziesiąt lat temu spłacił, a w księgach jeszcze to wisi. W dodatku bałagan w księgach może odbić się na cenie. Jeszcze jakie przeznaczenie działki jest w planie zagospodarowania przestrzennego gminy, bo może to uniemożliwić niektóre inwestycje na ziemi, a co za tym idzie i na jej wartość też będzie wpływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, ale 10 - 15 arów, to chyba jest 0,1 - 0,15 ha... czyli 1000 - 1500 m2... czyli mała działeczka budowlana. O ile to jest działka budowlana.

 

Jeżeli gdzieś chodzi 1 ha za 30 tys zł (przykładowo) - to za tę "ziemię" można dostać 3 - 4,5 tys zł...

 

Jeżeli taka działeczka jest działeczką budowlaną i jeżeli chodzi po 50 zł/ metr - to można za nią ho, ho... nawet 50 - 75 tys zł wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem przed swietami z holandii tam hektar ziemi rolniczej kosztuje okolo 30 tysiecy euro w rejonie alkmar gdzie indziej troche inaczej . U nas w moim rejonie od 20 tysiecy w gore .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrocilem przed swietami z holandii tam hektar ziemi rolniczej kosztuje okolo 30 tysiecy euro w rejonie alkmar gdzie indziej troche inaczej . U nas w moim rejonie od 20 tysiecy w gore .

 

Nie wiem jaka tam akurat jest jakość ziemi, ale ogólnie w Holandii jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę bardziej sprzyjający klimat to te 110 tysięcy złotych to już nie tak dużo jak u mnie za 5 klasę jest już 30 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam wlasnie jest ziemia klasy III i tylko pod warzywa i kwiaty . Jutro z rana znow w droge .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wbrew pozorom ziemia tam wcale nie jest taka droga w porównaniu do tego co u nas w niektórych rejonach. Same dopłaty są u nich kilka razy większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co zrobisz taki system . A i tak narzekaja bo malo maja . Ziemniaki po 40 centow sprzedaja ilosci hurtowe kapuste po 25 i wiecej a porownac to z naszymi cenami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na wsi ludzie sprzedaja 1,82ha za 87tys.zl czyli wychodzi prawie 47tys.zl za ha ale ziemia jest 2-4klasa i przy drodze asfaltowej..... przesada juz naprawde.... a znajomy przed swietami kupil 5ha ziemi na Gutanowie gm Garbów na gorkach po 10tys.zl za ha ale to klasa 3-5... ale on prowadzi sady owocowe maliny porzeczki itd i to mu wystarczy i ma od siebie 30m od domu.... nie ktorzy maja farta poprostu.... ja swoja siostre mam do splacenia z majatku tzn z 2ha i notariusz wyliczyl ha po 20tys.zl i tak mam w aktach juz... cena szczerze mowiac w moich okolicach tak sie wacha od 20do 45tys.zl zalezy od lokalizacji i ha pola.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade: czy jezeli kupie 1.40 ha slabej ziemi - krzywej nierownej na stoku, za ok. 5000 zl za calość, to czy przypadkiem ANR nie polozy lapy na takiej transakcji?

Powyzej 1 ha ma prawo pierwokupu - za ile zlotych trzeba " kupić " w umowie notarialnej, by nie chcieli z niego sami skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o porade: czy jezeli kupie 1.40 ha slabej ziemi - krzywej nierownej na stoku, za ok. 5000 zl za calość, to czy przypadkiem ANR nie polozy lapy na takiej transakcji??
Tego nie wie nikt, ale nie w każdym przypadku ANR ma prawo pierwokupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ANR nie jest zainteresowana kupnem 1,4 ha słabej ziemi... zwłaszcza jeżeli to nie sąsiaduje z ich inną ziemią...

 

 

Ale to trzeba mieć na piśmie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia 2.7 ha za 15000 za ha ziemia IV klasa. Chyba warto to brać? co myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...