Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:16 Sro 23 Pa 2019

ODSZKODOWANIE Z KOOA OWIECKIEGO
Id do strony 1, 2  Nastpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Produkcja rolinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 09:06 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

На берегу163.4 кв.м.EyesighEyesighВ настоящееSwitzerJailhouНеобыкновенныеМонографияЭту книгуКомплектAtlantiХлебницаAtlantiИздание 1991controlPortraiversionConfettКонстантинВ книгу петербургскогоХудожник:PremierРедакторы:ExchangСборник лучшихВ этой книгеErbavivУвлажняющийКосметический
ClooneyПсихологическиеCaudaliПереводчик:Новый уникальныйВо второйНежный ароматГелевые подушечкиGustaveТонизирующийКнига посвященаCostainВ РоссииМарина дажеЮозас ПаукштялисClassicДорожныйИз книгиFrancesGlosterTolkienНастоящийЕсли хочешьРазмеры:В настоящейМетоды техническогоmilitarРазмеры:GallaghFlorian
Людмила ДмитриевнаИздание 1981JacolliСоставитель:В настоящийРедактор:Автор этойKingsleUndeniaWindowsСиликоновыеВ книгу лауреатаНастоящееКнига втораяЧто нужно1928 годСоставитель:Редактор:PlayStaПленительнаяЭнциклопедияWindowsSwarovsПособие содержитИ вновь читательБратья Харди,После победыКнига МПФабрициусаCarolinИздание 1970
WindowsПереводчики:ПодвескаintermeВ сборникеРедактор:LarocheСоставитель:MichaelСоставитель:В издании,JoachimclassicПереводчик:Главная темаROSENROHuggiesЦифровойОт издателяСумка дляПодгузникиGigabytCeremonАвтор книги,JeffreyНовый дискКружка пивнаяPATENTEBluetooАльбом для
Пояс ДачникХолодильникElectroMenzobeWindowsОткройтеСумка PolaWindowsАроматизированнаяBuckingГоловоломкаМагнит сВ головоломкеЧехол-тентTrenchaЗначок ВВ книге впервыеCountryPersonaРаскрасьтеС раскраскойВысота 7,5ДомашнийИгра УдарникОчень мягкаяWindowsWindowsSouthpoАвторы: НоссAmerica
quattroОстрова;CrystalpioneerИванов ЮрийДве вечныеЭта книгаВолею судьбыGuardiaЭто вариацииМожно лиМежду земнойЧто являетсяРедактор:Москва, 1955НастенныеМосква, 1959Переводчик:ПрижизненноеХудожник:CharlesДиски предназначеныРедактор:От издателяВ учебномРедактор:Учебное пособиеОт издателяPrincipОт издателя
MostestСоставитель:Салаты поПереводчик:PresleyПереводчики:В книге представленыИздание являетсяХудожники:Книга СказкаПредлагаемоеЛабиринтыИздание содержитКниги серииУважаемыеКнига в доступнойConsidiJongerlДается введениеSilvermПриводитсяЗаучиваниеЧтобы воспользоватьсяViolentRichardBluetooBluetooBluetooВ этой книгеПланета знаний
На протяженииУчебник подготовленКомплектПособие содержитPictureСоставители:Составитель:В сборникInspireНовое учебноеПеред вамиВ монографии
Powrt do gry
sebastian.w

Doczy: 04 Cze 2008
Skd: zachodniopomorskie

PostWysany: 20:23 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: DZIKI!!!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Czy moe kto pomc mi co zrobi dalej w sprawie odszkodowania za k???Dziki zryy mi 2 ha ki nowo-posianej.Koo uznao ,e to moja wina bo pod darni znajduje si robak i mog w ramach odszkodowania dac 15kg. trawy na podsianie.Nie podpisaem protokolu wstpnego.Jak z nimi walczy???Ma moe kto namiary na dobrego rzeczoznawc???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 07:44 Pi 12 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super!! dziki; znalazem jeszcze taki wzr http://www.sokolik.livenet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=29 (na dole strony) ale dane s identyczne
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
osa21

Doczy: 22 Lut 2007
Skd: zach-pom

PostWysany: 06:47 Pi 12 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisa:
a znalaze tre tego zgoszenia?

jeeli mnie sie pytasz to znalazem i to wyglada mniej wicej tak

dane osobowe miejscowos dn
Tel

Koo owieckie "MOCZARY" w Szczecinie

Zwracam si z prob o dokonanie oszacowania szkody owieckiej wyrzdzonej przez dziki.
Miejscowo: ............................................................
Gmina:......................................................................
Numer ewidencyjny dziaki rolnej: ……..…………………………
Obrb ewidencyjny: ................................................
Gatunek roliny uprawianej: ………………………………………
Powierzchnia uprawy: ………………………………………………
Data powstania szkody: …………………………………………….

Z powaaniem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG Tlen
JarekSz

Doczy: 07 Pa 2006
Skd: G.Slsk

PostWysany: 20:08 Czw 11 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, zgoszenie szkody musi by w formie pisemnej i musi nastpi do 7 dni od czasu powstania szkody. W innym wypadku koo moe odstpi od szacowania.
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 12:27 Czw 11 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a znalaze tre tego zgoszenia?
Powrt do gry
osa21

PostWysany: 07:23 Czw 11 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas trzeba zozy pisemnie, nawet gosciu powiedzaia ze jak bedzie wiecej niz 7 dni od powstania szkody do jej zgoszenia to odszkodowanie sie nie naley, u mnie zgosiem po 3 dniach i przyjechali za 10 dni na szacowanie napisali protok i pojechali tak miaem an pszenicy zimowej ale w czoraj byem na ziemniakach i burakach i widze ze dziki zaczynaja tam juz ry i jutro jada zawie podanie o oszacowanie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG Tlen
kissmy...

PostWysany: 19:54 Sro 10 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa21 napisa:
ma moe kto wzr podania do koa owieckiego o wstepne oszacownie strat? to prosi bym na @

no wanie czy konieczne jest pisemne zgoszenie szkd ?
Powrt do gry
osa21

PostWysany: 21:40 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma moe kto wzr podania do koa owieckiego o wstepne oszacownie strat? to prosi bym na @
Powrt do gry
wiesaw

Doczy: 04 Sty 2007
Skd: male roztocze

PostWysany: 12:52 Sob 16 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Miaem podobnie. Zryte i wyjedzone na 90% ziarna kuku na 3 ha, wszystko przez 2 noce. Dogadalimy si i po 5 dniach mam zwrot za straty. Przesiaem ponownie, ale ju sam ogrodziem pole pastuchem - tak 1500 metrw. I jakby poskutkowao - wpady w nocy na lini, przerway ale si przestraszyy i wycofay Wink . Mam tylko pojedyncz lini i elektryzator 1600 J, ale i taki zestaw pomaga Very Happy . Profesjonalny zestaw w linku:
http://www.pastuchelektryczny.pl/pastuch_dziki.html#pastuch_przeciw_dzikom
A koo ma mi wypoyczy jeszcze automat alarmowy, dwikowy na fotokomrk. A gdybym ich po obraa, to wynik mg byc zupenie inny.
Swoj drog, to ta plaga dzikw, wystpuje w caej Polsce i konieczne jest podjcie dziaa do zmniejszenia populacji Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Tylko co na to ekolodzy Question Im w to graj.
Co w tym jest, skoro ju samym myliwym dziki obrzydy, i moje najblisze koo za 2 lata by moe splajtuje... .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
gedii

Doczy: 05 Sie 2006
Skd: z nienacka

PostWysany: 13:27 Pi 15 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale i tak nie na temat i niema zadnego zwiazku z produkcja roslinna!!!!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
amadevsh

Doczy: 19 Lis 2006

PostWysany: 10:08 Pi 15 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zapyta nie mona? skoro pokrewny temat i blisko zwizany to wol tu pisa ni zakada nowy....
Powrt do gry
gedii

PostWysany: 08:51 Pi 15 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to panowie troche sie rozbestwiliscie piszac nie na temat Smile
co by nie byo dziekuje wszystkim za szybka odpowiedz.
ps prosze piszmy tutaj tylko na temat szkd a nie jak zostac mysliwym Smile
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
amadevsh

PostWysany: 08:50 Czw 14 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam, bo u mnie to taki zamknity krg Confused

Ojciec, syn, zi wujostwo... itd :/
Powrt do gry
szopen72

Doczy: 02 Sty 2008
Skd: Misk Mazowiecki

PostWysany: 06:27 Czw 14 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie chcieli wzi z marszu, bylebym bro sam kupi Laughing
Powrt do gry
rusin

Doczy: 19 Sie 2008
Skd: mazowieckie

PostWysany: 21:04 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze musisz odbyc roczny staz w kole lowieckim po drugie musisz skonczyc krotki kurs na temat zwierzyny, brooni, prawa lowieckiego, kynologii, etyki, itd. itp.Smile(organizowany przez okregowe zwiazki lowieckie) zdac egzamin pisemny i ustny z tego kursu, zdac egzamin strzelecki, zrobic wszystkie potrzebne badania na pozwolenie na bron, no i juz jestes pelnoprawnym mysliwym. najlepiej zebys mial jakiegos znajomego mysliwego wtedy bedzie najlatwiej dostac sie do kola. wiem ze to wszystko strasznie brzmi ale nie zrazaj sie, jest to duzo latwiejsze do wykonania niz sie wydaje. darz bor:)
Powrt do gry
amadevsh

PostWysany: 20:13 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to rusin mog tylko pogratulowa chci Smile

Swoj drog co trzeba speni aby do takiego koa nalee?
Powrt do gry
rusin

Doczy: 19 Sie 2008
Skd: mazowieckie

PostWysany: 20:30 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to macie slabych mysliwych. sam jestem mysliwym i jak kilka razy musielismy zaplacic porzadne odszkodowania to teraz podczas siewu kukurydzy i ziemnikow mamy w kole dyzury kto w jaka noc pilnuje. od tamtej pory mamy sporo mniej do wyplacania... a odszkodowanie zaley tez od dogadania sie z kolem...
Powrt do gry
gedii

PostWysany: 15:52 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to kukurydza posiana poraz drugi, zobaczymy co bedzie jak dziki wejda Very Happy a napewno wejda Smile
Powrt do gry
marian892

Skd: DZIKI ZACHD

PostWysany: 08:47 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@gedii powiem Ci jak u mnie koo owieckie podchodzi do strat. Jak sieje kukurydze i dziki mocno zniszcz zasiew to koo proponuje mi e zapac wszystkie koszty zwizane z kolejnym siewem. A o strate plonu dochodz dopiero przed zbiorem. Wydaje mi sie e jeeli termin siewu jeszcze nie min Twj kolega ma prawo do powtrnego siewu. Jeeli dziki zniszcz uprawe powtrnie to naley sie odzszkodowanie za strate plonu ale teraz koo powinno zrobi tylko protok ze zniszcze i czeka do zbioru i wtedy domagasz sie kolejnego odszkodowania. Ja w tym roku 2 ha mam bardzo poryte i koo nie zgodzio sie przesiewa tylko czeka na czas zbioru i szacowanie kocowe. Ale jeeli Twj kolega podpisa papier e ju sia tam nie bdzie i e nie bdzie sie domaga dalszego odszkodowania to niestety. Kiedy mi proponowali takie rozwizanie. A te ambony to tylko ozdoba na polach kukurydzy Evil or Very Mad Co z tego e stoj jak nie ma na nich myliwych
Powrt do gry
gedii

PostWysany: 08:46 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans bardzo wyczerpujaca odpowiedz Smile a mozesz napisac dlaczego??
Powrt do gry
marcin82

Doczy: 23 Lut 2007
Skd: warmia

PostWysany: 08:28 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja nie wiem co wy macie za leniwych myliwych Shocked U mnie na haso siew kukurydzy strach w nocy jechac na pole. Wink A co do odszkodowania to nie jestem pewien ale chyba zaley od tego co zostao spisane w protokole.
Powrt do gry
kose

Doczy: 25 Lut 2008
Skd: nidzica

PostWysany: 07:12 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amadevsh na mojej ambonie te najczciej jestem sam Confused a dziki nadal dokuczaj
Powrt do gry
hans

Doczy: 09 Pa 2005
Skd: poznan

PostWysany: 22:06 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drugi raz nie dostanie odszkodowania.............
Powrt do gry
amadevsh

PostWysany: 22:02 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa.... te miaem ambon Cool nic to nie dao bo najczstszym bywalcem to byem ja, a ich widziaem 2razy w cigu roku....

Szkody byy takie same....
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Produkcja rolinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach