Skocz do zawartości
Gość

Cena - indyki

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich.Nastała wiosna,uboje wrastają.Zaczyna się ruch w ubojniach.Musimy wspólnie ruszyć cenę.Należy się nam premia za chowanie zimą.Czołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny niestety zostały wysłane do chłodni. Nie ma mowy o zwyżce chyba że ktoś akurat potrzebuje to zapłaci do 10 groszy więcej ale nie jest to regułą. Towaru pod dostatkiem choć zaczęło się ssanko związane ze świątecznymi zapasami. Generalnie indyczka 4,15-4,25 indor 4,45-4,55 więc ceny w kontraktacji są na takim samym poziomie jak na dziko. Dodatkowo podwyżkę blokuje umacniająca się złotówa. Reasumując jestem sceptyczny co do opłacalności produkcji w I i II kwartale. Przy tych kosztach jest to jedynie mielenie pieniędzy i nic nie wskazuje na poprawę zaistniałej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma łapiąca indyki z okolic Radzynia i Międzyrzeca Podlaskiego do 100 km. szybko i sprawnie młode chłopaki. tel. 518923090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A indyk ani drgnie ... Cóż to się wyrabia, wiosna przyszła, a tu nic, towaru za bardzo nie ma, ubojnie dzwonią a płacić nie chcą. Słyszałem, że wschód Polski najwięcej płaci ostatnimi czasy Karczew 4,30; ZD w Stasinie 4,35 zeta za indyczkę. No a Olsztyn totalna bryndza jeśli da się wydusić 4,25 to max i to z wielkim bólem bo są tacy co sprzedają do Indykpolu i Animex-u po 4,15. Masakra.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o podanie aktualnej ceny indyczek

 

 

Hej , sąsiadowi Bomadek oferuje za tydz zdaje po 4,07 + dodatki więc bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam.Mam pytanie, jakie zużycie paszy macie na Wipaszu(indyczka).Na Cargilu 2.6(16tyg).Serdecznie dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,42 na kg, sprzedane w wieku 14 tyg. i 2 dni

2,44 na kg Kompasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylas a możesz podać jaka rasa i jaka średnia wagowa sprzedaży wyszła przy tym spożyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wagi.Wipasz się chwali że jest najlepszy,a cargill najgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie mi wybrać mieszalnie pasz.Podzielcie się swoim doświadczeniem, przecież to nie tajemnica.Serdecznie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pomóżcie mi wybrać mieszalnie pasz.Podzielcie się swoim doświadczeniem, przecież to nie tajemnica.Serdecznie dziękuje.

dla indyków? - polecam szczerze Provimi. Pasza na pewno tania nie będzie ale problemów też nie. szczególnie jeśli chodzi o indora. dla indyczki można się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylas a możesz podać jaka rasa i jaka średnia wagowa sprzedaży wyszła przy tym spożyciu.

 

Średnia 9,36 - BIG 6 Grelavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylas a pasza od kogo, u mnie big-6 grelavi 9,15kg :/ na 15,5 tygodnia.

pasza Cargill spozycie porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki na Cargilu, 16 tyg śr waga 9,5 kg ,zużycie 2,70 na kg, Tylko płakać.Pozdrawiam.Następny rzut robie na Wipaszu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sylas a pasza od kogo, u mnie big-6 grelavi 9,15kg :/ na 15,5 tygodnia.

pasza Cargill spozycie porazka

 

Połowa na Wipaszu, połowa na Kompaszu - póki co nie mam większych zastrzeżeń do obydwu - poza ceną

Po kilku odchowanych stadach teraz już wiem, że co tydzień trzeba kontrolować wagę i spożycie i w razie czego od razu wołać przedstawiciela i wymagać "wzmocnionej" paszy - inny temat na ile jest ona wzmocniona

Po kiepskim "debiucie" na Agrocentrum (ponad 2,70/kg!!) nie dam się nabrać na "tanią" paszę - innym też odradzam...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos - co słychać w temacie ceny indyka???? - z tego co wiem niewiele.... Jakie sygnały z rynku??

Czy to prawda, że ubojnie w cennikach mają już cenę na indyki z salmonellą? Ja słyszałem o indykpolu, nie wiem jak reszta. Piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylas jak chcesz to przywiozę Ci idealną paszę średnio po 1300zł/t. Skoro uważasz że nie dasz się nabrać na tanią paszę to myślę że powinieneś to kupić. A tak na poważnie to skoro Wipasz od lat robi pasze wzmocnione i przeciwbiegunkowe z linii Plus i Pro to oznacza że pasza jest dość uboga i tylko od klienta i stada zależy czy się jako tako sprawdzi. Pasza wzmocniona ma takie parametry jakie powinna mieć pasza podstawowa i w tym tkwi marketingowy sukces Wipaszu. Jesteś słaby, twoje stado jest słabe to my Ci pomożemy i damy za 20zł albo i za darmo paszę wzmocnioną, która uratuje sytuację. Pomyślcie ile kosztowałoby wysyłanie paszy plus w standarcie a w razie potrzeby jej podkręcenie. Oczywiście to co piszę nie dotyczy jedynie Wipaszu a większości jeśli nie wszystkich wytwórni komercyjnych, a Wipasz mimo wszystko jest nadal w czołówce i robi na tle innych bardzo konkurencyjne pasze. Nie sztuka jednak być lisem w kurniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przedstawicielem Wipaszu, ale kupuję paszę już trzeci rok, zarówno dla kurczaka i indyka i nie zgadzam się z tym, że ich pasza jest uboga w standardzie. Pasze Pro i Plusy są dla stad, które z różnych przyczyn( słabsze pisklęta, choroby, gorsza wentylacja, słabsza opieka zootech, podkliniczna kokcydioza., itd) mają określone problemy. Pasze wzmocnione i Pro zostają przywiezione po konsultacji z przedstawicielem, hodowca sam ich nie może zamówić. Nie wiem czy inne firmy też mają takie pasze w sprzedaży, bo przedtem współpracując z nimi nikt o takich paszach nie mówił, być może z wygody, bo po co przedstawiciel ma sobie zawracać głowę jakimiś wzmocnieniami, osuszaniem, wiezie to samo wszystkim i ma z górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylas jak chcesz to przywiozę Ci idealną paszę średnio po 1300zł/t. Skoro uważasz że nie dasz się nabrać na tanią paszę to myślę że powinieneś to kupić. A tak na poważnie to skoro Wipasz od lat robi pasze wzmocnione i przeciwbiegunkowe z linii Plus i Pro to oznacza że pasza jest dość uboga i tylko od klienta i stada zależy czy się jako tako sprawdzi. Pasza wzmocniona ma takie parametry jakie powinna mieć pasza podstawowa i w tym tkwi marketingowy sukces Wipaszu. Jesteś słaby, twoje stado jest słabe to my Ci pomożemy i damy za 20zł albo i za darmo paszę wzmocnioną, która uratuje sytuację. Pomyślcie ile kosztowałoby wysyłanie paszy plus w standarcie a w razie potrzeby jej podkręcenie. Oczywiście to co piszę nie dotyczy jedynie Wipaszu a większości jeśli nie wszystkich wytwórni komercyjnych, a Wipasz mimo wszystko jest nadal w czołówce i robi na tle innych bardzo konkurencyjne pasze. Nie sztuka jednak być lisem w kurniku.

 

Ja też mam takie powiedzonko z morałem - ulubione mojej babci "Tanie mięso jedzą psy...."

Za 1300 może sobie kupić każdy - sztuka kupić dobrą paszę w rozsądnej cenie i o tym powinna byc dyskusja! Czy to miała byc złośliwość Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma łapiąca indyki, kurczaki z okolic Radzynia i Międzyrzeca Podlaskiego. do 100 km tel. 721515320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho na tym forum.........? Czy to objaw marazmu w branży???????? Odezwijcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...