Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

czesc koledzy interesuje mnie zakup nowego ciagnika jaki proponujecie belarus czy pronar ktory jest lepszy z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Nikt dzięki bardzo . Do Mateusz 147456 mam dwóch znajomych i jeden ma pronara drugi belarusa z jednego roku ,ten od pronara zawsze mi mówi ,,zazdroszczę mu tego belarusa''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie

Pojawił mi się następujący problem w Pronarku 1025A: odpalam traktor rano chcę włączyć napęd, a on nic kontrolka się świeci, że niby pracuje nawet w trybie automatycznym ale przednie koła ani drgną przez co z placu nie mogę wyjechać bo mam pod górkę i odśnieżyć zarazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektromagnes działa - słychać go ale nie mogę go zlokalizować wiem, że jest tam elektrozawór, który mógł się przytkać. Czy może mi ktoś napisać gdzie się on znajduje i jak się za niego zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty wszędzie musisz wklejać tą konendatę ??? aż strach pomyśleć jak znajdziesz inną stronkę o traktorach to dopiero będzie jazda !!! zwolnij trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś z was może do sprzedania oponę 18.4 R34 może być bez bieżnika ale żeby nie była popękana. Potrzebuje w zapas bo mam ze sporym bieżnikiem lecz popękaną, a będę odśnieżał drogi powiatowe i wolałbym coś mieć nawet na zjechanie z drogi. pozdrawiam i Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rozmiar felgi przedniej w mtz80. Chodzi o szerokość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zrobic jak sie braknie paliwa i ciągnik sie zapowietrzy??w jaki sposob go odpowietrzyc??[/qu miałem kiedyś problem z odpowietżeniem mtz tak że żeby odpowietrzyć musiałem luzować przewody na wtryskach i kręcić rozrusznikiem aż pokaże się paliwo dopiero zapalał.problemy skończyłysię po wymianie pompki paliwa,teraz gdy zabraknie paliwa wystarczy poluzować odpowietrznik filtra inapompować paliwo,dokręcamy odpowietżnik jeszcze kilka pompnięć i pali,czasem problem z odpowietżeniem jest wtedy gdy jest gdześ nieszczelność i pompka zaciąga lewe powietże poznać to można po trudnym rozruchu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja też mam MTZ i to jak się zapowietrzy trzeba przeżyć , ja mam dobry sposób najpierw dolej paliwa do zbiornika następnie musisz odkręcić przewody przy filtrze wstępnym i nalać paliwa do pełna - bardzo powoli aby uszło powietrze , później filtry dokładnego oczyszczania w ten sam sposób . pozakręcać przewody paliwowe i przepompuj paliwo pompką ręczną , jak odpalisz to nie ,,gazuj,, odrazu niech pracuje na wolnych obrotach . Pozdrowienia a może wiesz jak używać świecy płomienicowej bo to dopiero magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba mam jakiś inny układ paliwowy w swoim 820,gdy się zapowietrzy ,po dolaniu paliwa kręcę rozrusznikiem i silnik powoli zaczyna łapać,nawet nie pompuje pompką ręczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mtz 82 z roku 1996 ,filter wstępny sitka i drugi wkład papierowy wymienny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MTZ 1025 z 2007 r. nie potrzebuje żadnych dodatkowych zabiegów.Uzupełniam zbiornik i odpalam.Zapewne ma coś zmodernizowane, bo przy MTZ 82 muszę odpowietrzać układ paliwowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic pronara 82 tsa -2004,ma ktos takiego bo mozna przeczytac zgola odmienne oceny ,czy w 2005 byly jakies zmiany modelu bo ten rocznik ma inna deske rozdzielcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomyłka klawisza.Piszę o co chodzi ślizga mi wałek przekaźnika. Wiem że mam do wymiany taśmy. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać.Czy da radę wyjąć ten wałek. Czy trzeba wyjmować baki.Jak rozpiąć sterowanie taśm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade wyjac bez odkrecania zbornikow,

odkrec dekielek z tylu na pokrywie mostu tam gdzie regoluje sie tasmy,wykrec obie sruby regulacyjne i wyjmij je, a nastepnie odkrec pokrywe walka womu i wyciagniesz cala przekladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze ma takie ustrojstwo jak u mnie, gdzie zamiast pokrywki jest mechanizm regulacji silowej, to trzeba prawy zbiornik przesunac max w prawo dopiero da sie zdjac ten mechanizm i mozna sie bawic regulacja tasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do obejrzenia filmiku z budowy przedniego tuz'a do lamborghini Grand Prix 774-80 DT (wcześniej zrobiliśmy tuz i pług do śniegu do mojego belarusa ale nikt tego nie filmował) ale będzie film też z budowy pługa do lambo. Zapraszam i proszę o komentarze i klikanie ocen filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam pomyłka klawisza.Piszę o co chodzi ślizga mi wałek przekaźnika. Wiem że mam do wymiany taśmy. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać.Czy da radę wyjąć ten wałek. Czy trzeba wyjmować baki.Jak rozpiąć sterowanie taśm

Jesli masz mtz-a starego typu to smialo pytaj.Niedawno wymienialem i mam obcykane. P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale mój MTZ jest z 96r i ja nie mam żadnego dekielka do regulacji taśm .U mnie te wałki są w tym całym korpusie przykręcanym na cztery śruby i zabezpieczone takim oczkiem z wieloklinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przedni napęd przestał mi ciągnąć w MTZ 82 z 96r, wał napedowy się kręci a koła ani drgną nic ni trzasło ic nie zgrzyta co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam w swoim Belarusie tylko taki zaczep.8337165302.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dałoby radę podpiąć tu jakiś dolny bo do tego nie podepnę prasy kostki (jest za ciasny). Rozrzutnik jest znowu za blisko i wałek za długi. Co polecicie?? Taki zaczep jak się go montuje??

http://allegro.pl/zaczep-dolny-belka-mtz-belarus-oryginal-i1408574495.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...