Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

na 4,2 m musi być koło 100KM bo mniej to musisz 2 razy jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie do 3 m agregatu 7211 to za mało, bedziesz robił, ale bardzo płytko i wolno. A zeby agregat spełnił swoje zadanie musi miec odpowiednia predkosc. Mój znajomy ma agregat z akpilu 3m i ciaga go 914 to mowi że ma ciezej niz w plugach 5x30cm na głebokosc 20cm. według mnie do twojego to 2,5-2,8m to max, tymbardziej bez przedniego napedu.

 

Pewnie masz racje tylko że ja 20cm napewnoi nie bende tym robił, bo pod burak to przecież 3-4cm a na zboe 10wystarczy tak mysle ale napewno masz racje że 2,8 był by lepszy z tym że mi zalezy żeby to miało z przosu wał a Unia nie ma takiego rozmiaru:/ co proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jakiej firmy wziaść ten agregat myśle ze najlepszy bendzie z uni napiszcie jaki model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z jakiej firmy wziaść ten agregat myśle ze najlepszy bendzie z uni napiszcie jaki model

 

3,7 z uni u mnie wokolicy ma takiego do zetora 7340,mtzetami też nimi robią

 

Ja mam agregat z expomu wicher 2000 i nie nażekam jest ciężki 3m waży 1300kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam pytanie czy zetor proxima 8441 pujdzie z agregatem tym

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=77713027 napiszcie czy sobie poradzi

za skarby nie da rady ja mam 8441 ful obciazników radzi sobie dobrze ale w 3,7. ale na nawrotach przód w powietrzu wiedz w zyciu nie da rady 4,2. do takiego to musi byc conajmniej 10641 . a po za tym z agregatem jak sie szubciej jedzie to lepsza robota....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz z uni ten agregat i ile ci pali taa proxima pali bo jestem na kupnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trudno powiedzieć unia zaleca do niego 90 km. Wdeług mnie jeśli płaskie pola + koła bliźniacze to powinien pójść. Ktoś napisał że im szybciej tym lepiej mam z unii kombi bh 5.1 i zauważyłem ze najlepiej to on robi przy ok 8 km/h na wiosnę (gleba dobrze osiadła) i ok 7 km/h niedługo po orce, więc są to prędkości raczej wolne. Agregat wogle sie nie psuje co było w moim przypadku zmorą rolmaszu kutno ale trzeba powiedzieć że bardzo nie lubi nawet drobnych kamieni, które przy prędkościach powyżej ok 7.5 km/h blokują dość często wałki, to jest w zasadzie jedyną przeze mnie zaobserwowana wadą ale dokuczliwa. Oto moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
masz z uni ten agregat i ile ci pali taa proxima pali bo jestem na kupnie
wiesz nie robiłem pomiarów w Agregacie. 2 biegiem daje rade pod zboza a pod buraka cukrowego 3 ale wtedy bardzo płyciutko. a spalanie sprawdzałem tylko do brony talezowej 2,8 Uni grudziądz. na hektar wychodziło +- 9 liitrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Labmborghin r4 105 i mam kombi 4,2 m i mój ciągnik chociaż ma 105 km to w agregacie chodzi akurat ale jak czasem jes po górke to przydałoby sie z 5 km. Więc do proximy będzie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam Labmborghin r4 105 i mam kombi 4,2 m i mój ciągnik chociaż ma 105 km to w agregacie chodzi akurat ale jak czasem jes po górke to przydałoby sie z 5 km. Więc do proximy będzie za duży.
widoscznie twoje kone są jakies słabe bo ja mmam Proxime i mam zajebiste góry i bez zadnych wzmacniaczy i pawerschiftów daje rade jestem ciekaw przy jakich obrotach masz te 105Km i jaki masz zapas momenu w yym ciągniku Dodam ze prędkosc z Instrukcji wynosi 9,27 na 2 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bajeruj bo u mnie sąsiad ma Forterre 11441 i taki sam agregat jaki ja i na górkach też nie idzie tak ja trzeba. Więc nie opowiadaj że twoja Proxima ma więcej siły od forterry bo robisz się śmieszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie mówie ze wiecej ale silinik ten sam z mniejszą dawką i bez INTRECOLREA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

heh po za tym jakie 105KM?? sprawdzałem ma 100 km i dla tego pewnie ci brakuje te 5 KM nie wiem czemu porównujesz z zetorem 110KM a starsze modele EURO 1 114KM . ale nie złe parametry ma ten twój R 4 ... bo NH z silnikami IVEKO to marnocina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh po za tym jakie 105KM?? sprawdzałem ma 100 km i dla tego pewnie ci brakuje te 5 KM nie wiem czemu porównujesz z zetorem 110KM a starsze modele EURO 1 114KM . ale nie złe parametry ma ten twój R 4 ... bo NH z silnikami IVEKO to marnocina

 

ale jak bys zauwazył to R4 maja rozne moce silnika od 91-109KM.zalezy od silnika.moze ma inna wersje niz ta o ktorej ty mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy wiecie gdzie jest ta gmina tuszów narodowy ktora reklamuje uzytkownik tuszownarodowy, autor tego tematu?

Czy to jest gdzieś w pomorskiem?Zdaje się że pod koszalinem są takie miejscowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Skąd: tuszów narodowy, podkarpacie,mielec

 

rzeczywiście

a ja myślałem że to jest na drugim końcu Polski

A sam jestem spod Wrocławia więc ani nie znam dobrze pomorza, ani podkarpacia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego 10145 z 94r. mam agegat uprawowy 4,2m z tego samego roku. Radzi sobie dobrze. Uprawiam pod siew 2 szosową i nie ma ciężko.

Pozdrawiam :P :P :) :) [/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cze chłopaki. Wy to dopiero jesteście fanatykami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie agregat do MTZ 102 się nadaje najbardziej?Aktywny na 3 metry będzie odpowiedni czy za mały????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam agregat ARES TC na Croskillu z Unii waży 1250kg i ciągam go MF 3050. Nie mam raczej żadnych górek bo na równym sobie radzi z prędkością 9km/h co do wagi to mam tylko 5 obciążników z przodu i trochę się ciężko jeździ na uwrociah i po drodze. co do zastosowania to bardziej polecam na ścierniska itp. bo na wiosnę brakuje wyrównania poprzecznego pola:( W ściernisku robi naprawdę niezłą robotę nawet ze ściętą słomą a mam ciężką glebę(I-II klasa). Teraz biorę Wicher z Expomu 3m ale zmieniam też ciągnik. Chciałbym usłyszeć opinie użytkowników o tym agregacie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja posiadam agregat ARES TC na Croskillu z Unii waży 1250kg i ciągam go MF 3050. Nie mam raczej żadnych górek bo na równym sobie radzi z prędkością 9km/h co do wagi to mam tylko 5 obciążników z przodu i trochę się ciężko jeździ na uwrociah i po drodze. co do zastosowania to bardziej polecam na ścierniska itp. bo na wiosnę brakuje wyrównania poprzecznego pola:( W ściernisku robi naprawdę niezłą robotę nawet ze ściętą słomą a mam ciężką glebę(I-II klasa). Teraz biorę Wicher z Expomu 3m ale zmieniam też ciągnik. Chciałbym usłyszeć opinie użytkowników o tym agregacie. Pozdrawiam

 

Ja mam taki agregat z expomu na gęsiostupkach z 2000 roku robiłem nim 1014 cignął dobrze tylko z przod musiałem dorobić dodatkow 400kg obciążenia , jestem z niego zadowolony ale teraz kupiłbym aresa z unii i założył na sprzęg do siewnika wał croskil do uprawy pod buraki a do zboża miałbym agregat uprawowo siewny .

 

Teraz robie nim 110km MF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Ja jednak zostanę przy tym wichrze bo mam bardzo dużo kawałków i to bardzo małych więc nie berdzo mi sie opłaca inwestować w sprzęg. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...