Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

wcesniej byl zwykly kultywator przerobiony mial 18 lap na 2,7m do tego 2 waly z tylu

 

co do wschodow i doklanie glebokosci to jutro spytam ojca, ale wiem ze on bardzo gleboko uprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji od użytkowników agregatów uprawowych (wał campbel lub croskill) zapinanych na przedni tuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję informacji od użytkowników agregatów uprawowych (wał campbel lub croskill) zapinanych na przedni tuz.

 

Ja robię z croskillem na przednim tuzie z agregatem 2,7 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek jeżdzisz na bliżniakach? Czy wał z przodu mocno obciąża sterowanie układem jezdnym? Mocno ubijasz na poprzeczniakach przy nawrotach? Wjeżdzasz na orke? O ile wzrósł apetyt na ON w całym zestawie uprawowo-siewnym po zamontowaniu croskila? Czy uaważasz, że to rozwiązanie jest trafne i ułatwiło Ci prace polowe? TROCHĘ DUŻO TYCH PYTAŃ ALE MAM NADZIEJE ZE ZNAJDZIESZ CZAS BY NA NIE ODPOWIEDZIEĆ. Z GÓRY DZIĘKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał zrobiłem dopiero przed siewami w zeszłym roku więc pracuję nim dopiero sezon ale sprawdza sie super.(siałem z nim rzepak i zboża)

Fajnie dobija glebe i ją wyrównuje a agregat można wtedy zpłycić do minimum i to jest kolejna zaleta.

Bliźniaków nie używam bo mam dosyć szerokie opony (P 420 T 520).

Jeśli chodzi o obciązenia to wcale ich nie czuć bo wał ma zaledwie 850 kg na 2,7 metra, zużycia paliwa nie testowałem bo czas mi nie pozwalał ale raczej nie wzrosło znacząco bo większy pobór mocy przeznaczony na wał rekompensuje/ort duzo mniejszy poślizg na ubitej glebie i brak efektu zapadania się kół ciągnika.

W efekcie rzeczywista prędkość zestawu na tych samych obrotach silnika z takim wałem jest minimalnie nawet wyższa niż bez niego.

Myśle ze co nieco ci napisałem >>>jesli masz jakieś pytanka jeszcze to dawaj!!>>>chętnie odpowiem jeśli bedę mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki darek za info. Mam jeszcze jedne pytanie. Jaki gleby uprawiasz swoim zestawem?. Ja potrzebuję wału na ciężki gleby iłowe i gliny zwałowe. To są gleby minutowe (dziś się mażą - jutro skała). Jak jest twardo to kverneland trzeszczy. Do tego mam górki a pod samym szczytem czasem prędkości brakuje i po odkładniach zostają "warkocze". Chcem wjeżdzać 1-2dni po orce w zależności od pogody(oczywiście ). Croskila czy campbela poleciłbyś na ten "poligon" (dodam że ciągniony cambrigde skał tych nie kruszy)??? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, bo nie mam takich trudnych gleb..

Według mnie to moze lepiej było by jak masz pług obrotowy Kvernelanda doczepić do niego Packomat i pokruszyć te bryły łącznie z wyrównaniem i ubiciem zaraz przy orce.

Ja mam trójkę obrotową i dorobiłem do niej taki wał-kolczatkę na wzór Packomatu........to częściowo na cięższych, zlewniejszych glebach pacyny usuwa.Było by jeszcze lepiej jak miała by ta kolczatka większa mase, lecz limitował mi to udzwig podnośnika w ciągniku. Teraz zmieniłem sprzęt i jak na jesieńkupię czwórkę obracaną to zaraz dorabiam do niej coś na wzór Packomatu albo jakiś wał przerzucany na przedni TUZ do orki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanowiałem nad wahadłem z przodu. POM Krośniewice to robi za 1.6m trzeba dać kolo 10. Za pacomat kv tej samej szerokości tez koło 10. Ja jednak zdecydowany jestem na wał, bo oramy róznymi ciągnikami w zależności od warunków a w siewie chodzi ten z tuzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za packomat to musisz wypluć z 30 tyś!!!! a coś podobnego i taksamo skuyecznego zrobisz za 3 tyś w swoim zakresie.

Ja tej zimy zrobiłem grubera na 2,6 m to wyszedł mnie na gotowo ok 4 tyś!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za packomat do kvernelanda LM 4 skibowego trzeba dać 16800 netto wczoraj sie pytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LM 4 skiby odległość między korpusami 100cm szer orki 45 cm 33950 netto to jast cena z cennika z tego troche pewnie opuszczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzy dla mnie,

a nawet taki Vogel&Noot kosztuje 20tys netto za 4

poczekamy i wtedy cos sie wymysli

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co sadzicie o gruberach firmy rolmako?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ile taki kverneland EM 4 skibowy albo ES kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YACENTY NATYCHMIAST USUŃ TO ZDJĘCIE Z AGROFOTO TEGO AGREGATU ZROBIONE Z TYŁU !! Źle wyszło wygląda jak jakiś stary trup z niemiec!! hehe nie obrażaj się ale zrób lepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ci chodzi, prosze na mnie nie krzyczec

wyglada jak wyglada - Twoj wyglada inaczej? wydaje mi sie ze podobnie chyba ze Unia cos zmienila w tym modelu w ciagu ostatniego roku

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie krzycze ale brzydkie zdjęcie zrobiłeś takie szare hehe:) - żart nie obrażaj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko jest zrobic fachowa fotke gluptakiem wartym 1100 w sytuacji kiedy masz snieg i ostre slonce

trzeba sie sporo nagimnastykowac, a ja chcialem zrobic takie prawdziwe bez zadnego picowania fotek.

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci proponuje Kombi B będzie miał zapas mocy albo i nie:) (powiem jak sprawdze) pozatym Podorywkowy to 5łapek i propouje Unie sam wiesz dlaczego nie musze tłumaczyć hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś chce powiedzieć że jeśli chodzi o podnoszenie Kombi B 3m Zetor 7211 daje sobie świetnie rade!! maszyna klasa!! Zadowolony:) Ale zobaczymy w polu yacenty wiesz co dobre!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co do podnoszenia to bulka z maslem on chyba wazy 660kg

ale zobaczysz jak sie bedzie spisywal w polu

tam zycze powodzenia i wystarczajaco duzo mocy

chcielismy nowy agregat, ojciec chorowal rok na uprawowo siewny ale do mtzta i na buraki to lekki bez sens dlategp padlo na kombi 3m i jest super

zobaczymy czy zetor da mu teraz rade

najgorsze jest to ze slabo kryje slady, co najlepiej widac na fotach na agrofoto.pl

w miejscach gdzie ida kola nawet lakier nie jest zdarty z walka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja też myślałem że tyle waży/ort ale u mnie na tabliczce pisze 700kg!! a w instrukcji i na www pisze że 650!! coś im sie nie zgrało. Pozatym fakt nie ma gdzie zrobić spulchniaczy przed wałem. ewentualnie za wałkiem tam coś by rozkminił:) Wiesz troszke mam długie chlapaki i ledwo przed wałkiem uciekają hehe:) Wiesz co jak będzie źle to walne druta grubego zagiętego na spodzie za wałkiem i tyle:) hehe narazie będzie

 

/edit

Yacenty a sprawe mam mały wałek jest na końcu duży sprzodu a jest róznica który z lewej który sprawej agregatu bo i tak i tak pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie zwrocilismy szczegolnie uwagi, zalozylismy tak jak lezaly na agregacie w momencie jak je oDebra1lismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...