Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Skubaniec szeroki jest, ciężko się zmieścić na polnej drodze . A tak na serio, całkiem sympatyczny ciągnik - chociaż kilka elementów przeniósłbym na żywca z Mtz-a.. np.pedał gazu przy podłodze - a nie "wiszący", załączanie WOM jedną dźwignią - niezależną od sprzęgła głównego, hydraulika w blokadzie tylnego mostu i itp. - ale myślę ,że to kwestia przyzwyczajenia. Farmer ma lepiej rozłożoną masę przód - tył, i to się czuje - chociaż waży tylko pół tony więcej. Lepsze przeniesienie napędu no i fest podnośnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki jak pamietam 13 cm średnicy, u mnie były wycięte otwory u góry tam gdzie nawiewy, trzeba było tylko wyciąć tapicerkę w tych miejscach i włożyć głośniki. Żeby to zrobić trzeba opuścić całą górę kabiny z przodu, jest na zawiasach tylko odkręcić trzeba dwie śruby 8mm, podnieś dach to je zobaczysz od góry, od dołu są na nich takie kapsle plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam tak samo, jest tak od nowosci wiec mysle ze tak powinno byc masz u siebie zamontowane radio ??

hmm to juz nie wiem u Ciebie jest tak samo jak u mnie a u innych działają 2 na raz. Radia nie mam ale planuje zamontowac, tylko nie wiem jak sie do tego zabrac. jak poprowadzic i skad całą instalacje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ogóle nie ma nawiewów na dole, kupiłem nagrzewnicę i wentylator na szrocie, umieściłem z przodu przy prawych drzwiach - tam akurat było łatwo podłączyć nagrzewnicę. Radio żaden problem, schemat instalacji przeważnie będzie w instrukcji radia, podłączyłem od tych przełączników które są na górze (już nie pamiętam od którego), kable zawsze się jakieś znajdą. Miejsce na głośniki i radio jest, zamiast tylnych głośników podłączyłem gniazdo do słuchawek, nawet działa. Tylko ludzie nie kupujcie szajsu, szczególnie głośników wiem coś o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pstryczek elektryczek od wentylatorów trzeba wymienić to będzie dmuchać mocno przez oba nawiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim MTZie miałem zamontowane kolumny głośnikowe pod sufitem kabiny nad bocznymi oknami, bardzo prosto jest je tam zamontować, ponieważ w suficie po otwarciu dachu po bokach zaraz przy zawiaskach od siłowniczków trzymających otwarty dach są dodatkowe otwory w które pasuje szóstka śrubka, trzeba tylko przebić sie przez tapicerke, a przewody można elegancko poprowadzić pod tapicerką, są wtedy niewidoczne i nie fajtają sie nad głową, a radio miałem w fabrycznie przygotowanym do niego miejscu, pod sufitem po prawej stronie, dorobiłem tylko z blachy taką ramke z wyciętym oteorem na kieszeń, którą przykręciłem do tych gwintowanych otworów w miejsce zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam glosniki i radio mam w standardowych miejscach ale prad poprowadzilem bezposrednio z akumulatora, tzn plus do plusa a minus do hebla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w tych z 89r nie było przewidzianego miejsca na głosniki co?? musze sprawdzic nie jestem pewien.jak sie podłączy bezpośrednio do akumulatora to nie bedzie za duzo prądu pobierało??

 

/edit - Czw Lis 9 0:39:54 GMT

Może lepiej podłączyc pod włącznik od wycieraczek co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z zasilaniem do radia (kaseciak vw beta 2*20Watt ) wczepiłem się pod bezpiecznik (już nie pamiętam który) ominąłem stacyjkę, radio chodzi bez kluczyka, nie potrzebuje żadnego zasilania podtrzymującego pamięć itp. dlatego bez problemu moge wyłączyć masę. obowiązkowo filtr p.zakłóceniom w obwodzie. głośniki (daewu-podobno 20 watt) z tyłu pod sufitem,w takiej plastikowej obudowie - przykręcone na kołki rozporowe do ramy,kabelki pod dachem widoczne po uniesieniu. antena giętka 20 cm z tyłu kabiny na rynience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ksztaltuja sie ceny opon do mtz 82, standardowy rozmiar (musze odszukac jaki) mam na oku mtz-ta, stan niemal rewelka, tylko zdarte gumy, tyl do natychmiastowej wymiany, przod jeszcze z rok pociagnie, chce wiedziec jak prowadzic negocjacje cenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja z zasilaniem do radia (kaseciak vw beta 2*20Watt ) wczepiłem się pod bezpiecznik (już nie pamiętam który) ominąłem stacyjkę, radio chodzi bez kluczyka, nie potrzebuje żadnego zasilania podtrzymującego pamięć itp. dlatego bez problemu moge wyłączyć masę. obowiązkowo filtr p.zakłóceniom w obwodzie. głośniki (daewu-podobno 20 watt) z tyłu pod sufitem,w takiej plastikowej obudowie - przykręcone na kołki rozporowe do ramy,kabelki pod dachem widoczne po uniesieniu. antena giętka 20 cm z tyłu kabiny na rynience.

ale do bezpiecznika to jest bardzo daleko z góry. lepiej gdzies do gory podłączyc zasilanie. dobrze Ci słychac to radio z tymi głosnikami jak robisz w polu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych przełącznikach u góry (co prawda nie we wszystkich) też jest prąd cały czas z pominięciem stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba jak radio byłoby wyłaczone to prądu nie będzie pobierac co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eryko.ja wczepiłem się w pierwszy bezpiecznik z lewej strony (patrząc na przód ciągnika) zabezpieczenie obwodu świateł stopu - jeśli się nie mylę - przepiłem gdzieś instrukcję. I poprowadziłem kabelek zasilający przy prawym słupku - tak jak idzie wiązka przewodów do góry. Można i spróbować podłączyć się na "górze" wycieraczka albo światła robocze, tylko silniczek wycieraczki może przenosić zakłócenia na radio. . . może, ale nie musi. Jeśli chodzi o głośność radia to jest wystarczająca i co jest ważne - nie gubi fal radiowych - najsilniejsza stacja w mojej okolicy - Ojciec Dyrektor i spółka ). Pracując w polu przy obciążonym silniku (orka - 1700 - 1800 obr.) po dwóch, trzech godzinach dźwiękofonia wydobywająca sie z radia staje się męcząca troszeczkę za głośno... w kabinie jak i w radiu. Ale w innych pracach (obroty silnika tak do 1500) jest w miare przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok. podłączyłes pod ten bezpiecznik kabel jednozyłowy?? w sumie nawet pomyslana sprawa podłączyc pod bezpiecznik bo jak sie jakies zwarcie zrobie to sie nie spali radio tylko bezpiecznik. no własnie gdy radio by grało i bym włączył wycieraczke to by zakłócenia były. wystarczy dobra antena i nie bedzie gubic fal radiowych. hehe u mnie tez najlepiej odbiera radio Maryja a tak jak sie robi na max obrotach słychac dobrze?? mozesz porobic pare fotek jak masz zamontowane radio i głosniki??

 

/edit - Czw Lis 9 23:36:13

http://rpt.pl/archiwum/rpt_1106_1.htm Artykuł o Belarusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys mielismy ursusa c-360 i miałem 18 lat dostałem prawko i mnie ojciec wysłał po wytłoki i mi się bezpiecznik od swiateł przepalił i nie miałem co włozyc i włozyłem starą złotówke to sie cała instalacje spaliła przy ciagniku i przy przyczepach i zaraz sprzedalismy tego ursusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie-radyjka-właśnie wczoraj miałem trochę czasu i usunąłem usterkę w Zetorze-i radyjko zaczęło na nowo działać-właśnie-dobrze powiedziane -poprosiło mnie o kod-a skąd ja do jasnej mam po 12 może latach pamiętać kod ?Pewnie jest jeszcze jakiś fabryczny-tylko jaki ?-jest to Blaupunkt Lubeck CC20-zdaje się-może ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij radio i je dokładnie obejrzyj, czasem lubieli napisać na radiu kod (4 cyfrowy będzie gdzieś) a jak nie będzie na radiu to otwórz tą pokrywkę z góry i tam tez moze być ten kod (ja tak miałem). A jeśli nic nie będzie to niestety radyjko do rozkodowania będzie trzeba zawieżć bo kazde radio miało swój indywidualny kodzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki-kurczę znów będę musiał podnosić dach -jeszcze poszperam w starych papierach-a może ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę przerobić swojego MTZ na Orbitrol. Czy koś juz to robił i może mi udzielić wskazówek jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eryko .Tak kabelek zasilający jednożyłowy- masę można pożyczyć już na pięterku- nie trzeba ciągać drugiego kabla z dołu .U mnie radio ma osobisty bezpiecznik, no i filtr też ma zabezpieczenie.A na max. obrotach słucham tylko DISCO POLO jeśli chodzi o zdjęcia to nie ma problemu - a właściwie jest problem.nie mam pojęcia jak się dodaje fotki ("AgroFoto") jak je podpisać itp. i nie mogę tego przeskoczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...