Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:07 Nie 22 Wrz 2019

dzierżawa ziemii pod elektrownie wiatrowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filip2000

PostWysłany: 17:43 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już teraz wiem konkretnie.... to mają być turbiny 2MWh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kissmy...

PostWysłany: 16:05 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4MW turbiny jeszcze chyba nigdzie nie zainstalowano (największa ma bodajże 3,6MW), jednak nawet dla tej mniejszej siłowni 20kzł to troszeczkę za mało, proponuję negocjować wielkość czynszu (najlepiej skontaktować się z innymi przedsiębiorstwami z branży - czy interesuje je taka lokalizacja) w moich okolicach czynsze wynoszą 30-50kzł od elektrowni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filip2000

PostWysłany: 21:26 Czw 15 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!! posiadam 15ha ziemi w woj podlaskim... zgłosiła się do mnie firma która chce wybudować wiatraki na mojej ziemii... oferuje 20tys zł rocznie od jednej turbiny... mówią że wejdą 2 może 3 wiatraki... dodam jeszcze że nieopodal mego pola, od ponad roku stoi maszt służący do badań wietrzności...(skoro złożyli oferte to chyba na podstawie analizy..) nie wiem tylko czy turbiny mają być po 2,4Mwh czy 4,8Mwh... Czy ktoś mógłby mi doradzić czy te 20tys od turbiny to dobra oferta czy powinienem targowac się o więcej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kapik

PostWysłany: 10:23 Nie 11 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam państwa, posiadam 3ha gruntu, w jednym kawałku. Najbliższe zabudowania około 300 - 400m. Jest to teren wyłącznie rolniczy, prez pole idzie linia średniego napięcia. Wieje tam praktycznie bez przerwy. Oprócz moich - praktycznie brak zabudowań. Okolice Ćmielowa, woj. świętokrzyskie. Chętnie wydzierżawię pod elektrownię wiatrową. Tel.: 601 636 572 Pozdrawiam
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 13:32 Czw 10 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że nie więcej jak 2 - 3 MW i to z pewnością w zależności od rejonu Polski, zależy jaki jest odbiór z tej sieci.
Co by nie mówić to i tak musisz o warunki spytać właściwy ZE. Najlepiej szukać wejścia w wysokie napięcie (jeśli jest taka możliwość).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemek21

PostWysłany: 08:47 Czw 10 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile maxymalnie mocy MW można wpiąć do linii średniego napięcia (ta 3 przewodowa)
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 08:29 Pon 31 Sie 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie są aktualne stawki za dzierżawę za wiatrak 2 MW ?
Powrót do góry
waldek_2505

PostWysłany: 18:27 Sob 15 Sie 2009    Temat postu: sasiedztwo z wiatrakiem Odpowiedz z cytatem

Witam.Dostalem zawiadomienie z Urzedu Gminy ze na sasiedniej działce mają byc budowane wiatraki.Na co powinienem zwrocic uwage poniewaz w ciagu 21 dni moge skladac ewentualne uwagi i wnioski.Dodam ze dzialka na ktorej maja stanac wiatraki ma ok.6-7 ha natomiast moja 3ha.
Pozdrawiam
Powrót do góry
rybka2485

PostWysłany: 15:32 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie a co powiecie o takiej firmie jak EKOWIND z Warszawy?? pozdro
Powrót do góry
edycja

PostWysłany: 09:41 Czw 16 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba chodzi o firmę Nordex Smile[/quote]

tak chodzi o firmę Nordex
Powrót do góry
wiatrak

PostWysłany: 22:34 Sro 15 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edycja napisał:
Czy ktoś współpracował z firmą BALTIC WIND Sp z o o albo z firmą Nordeks?? zastanawiam sie jak sprawdzic czy są wiarygodni?
Może ktoś zawarł z nimi już umowę na elektrownie?

chyba chodzi o firmę Nordex Smile
Powrót do góry
edycja

PostWysłany: 21:01 Sro 15 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś współpracował z firmą BALTIC WIND Sp z o o albo z firmą Nordeks?? zastanawiam sie jak sprawdzic czy są wiarygodni?
Może ktoś zawarł z nimi już umowę na elektrownie?
Powrót do góry
wiatrak

PostWysłany: 21:54 Sob 11 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotru$ napisał:
GWEP napisał:

Jeśli nie robi to Panu problemu to mogę porównać zapisy znajdujące się w proponowanej Panu umowie z tym co spotkałem już w trakcie swojej pracy i zwrócić uwagę na ewentualne problematyczne zapisy i zasugerować jak w takim przypadku się zachować.
Bez umowy ciężko mi będzie coś zasugerować poza ogólnikami - uważnie i bez pośpiechu Smile

Zgadzam się także z uwagą, że ważne jest czy firma chce robić projekty dla siebie czy na późniejszą sprzedaż. Obecnie większość firm to tzw. deweloperzy projektów, a tylko niewielka część (do której zalicza się również GWEP) ma wystarczające środki i robi projekty "dla siebie" a nie na sprzedaż.

Pozdrawiam

juz nie jest konieczne, wszystko juz jest jasne bo tak jak Pan twierdzi ze są deweloperzy i wlasnie firma elektra jest taką firma, mialo powstac w moich okolicach 60 wiatraków, tzn ta firma miala dostac zgode wszystkich wlascicieli gruntow po czym odsprzedac upowaznienia innej firmie zapewne o zagranicznym kapitale. Jezeli Pan chce to moge wyslac zdjecia umowy na maila lub niech Pan pisze do mnie piosza24@wp.pl

Witam,
Również i ja służe pomocą przy omówieniu umowy.
Jeśli można otrzymać umowę na maila to chetnie ją przeanalizuję.
krzysztof.krukowski@gestampeolica.com.pl
Powrót do góry
Piotru$

PostWysłany: 12:58 Sob 11 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GWEP napisał:

Jeśli nie robi to Panu problemu to mogę porównać zapisy znajdujące się w proponowanej Panu umowie z tym co spotkałem już w trakcie swojej pracy i zwrócić uwagę na ewentualne problematyczne zapisy i zasugerować jak w takim przypadku się zachować.
Bez umowy ciężko mi będzie coś zasugerować poza ogólnikami - uważnie i bez pośpiechu Smile

Zgadzam się także z uwagą, że ważne jest czy firma chce robić projekty dla siebie czy na późniejszą sprzedaż. Obecnie większość firm to tzw. deweloperzy projektów, a tylko niewielka część (do której zalicza się również GWEP) ma wystarczające środki i robi projekty "dla siebie" a nie na sprzedaż.

Pozdrawiam

juz nie jest konieczne, wszystko juz jest jasne bo tak jak Pan twierdzi ze są deweloperzy i wlasnie firma elektra jest taką firma, mialo powstac w moich okolicach 60 wiatraków, tzn ta firma miala dostac zgode wszystkich wlascicieli gruntow po czym odsprzedac upowaznienia innej firmie zapewne o zagranicznym kapitale. Jezeli Pan chce to moge wyslac zdjecia umowy na maila lub niech Pan pisze do mnie piosza24@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mkm

PostWysłany: 22:49 Wto 7 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym dać w dzierżawę 10 ha ziemi pod elektrownie wiatrowe, woj. wielkopolskie, 20 km od Gniezna. Teren spełnia wszystkie wymagane warunki, w pobliżu są dwie linie średniego napięcia. w sąsiedztwie są same grunty rolne o dużej powierzchni.
kontakt po 19.00 w każdy dzień tygodnia. tel. 061 427 30 50
Powrót do góry
GWEP

PostWysłany: 10:52 Wto 7 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotru$ napisał:

(...)skoro Pan sie zajmuje tą dzialalnoscia to moze poda Pan kilka wskazowek? moge wyslac nawet zdjecia umowy. Pozdrawiam

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wiatrak

PostWysłany: 23:13 Wto 24 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bed napisał:
Witam.Bartez zgłoś się do zakładu energetycznego tom się wszystkiego dowiesz.Pozdrawiam bed.

Niestety ale wizyta w energetyce niewiele Wam pomoże bo nikt nie powie czy da się przyłączyć. Najlepiej złożyć wniosek. Pomorze - naprawde szanse mninimalne, Mazury - brak możliwości wpięcia. Środkowa część Polski troche lepiej ale też są problemy z większymi projektami.

Co do KRS - słuszne podejscie, ale równe ważne czy firma robi projekty dla siebie czy na handel. !!!
Umowa nie może, ale koniecznie powinna być obejrzana przez radce który zna się na tym temacie. Umowy idealnej nie ma i nie będzie. Ale można podpisać umowe która zadowli każdą ze stron.
np. przedłużenie umowy tylko za porozumieniem stron i itd.

Podpisać umowę można z dnia na dzień, ale możliwości przyłączenia są ograniczone starą siecią energetyczną w Polsce

pozdrawiam
KrzysztoF Krukowski
Powrót do góry
Piotru$

PostWysłany: 18:55 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GWEP napisał:

Polecam sprawdzić KRS firmy, najlepiej odwiedzić ich w siedzibie i porozmawiać. Proponuję popytać o warunki wietrzne (skąd mają prognozowaną prędkość wiatru) i kwestię podłączenia do sieci ( czy wiedzą gdzie chcę się przyłączyć i czy mają warunki przyłączeniowe wydane).

I przede wszystkim, nie spieszyć się, sprawdzić wszystko z prawnikiem.

Sam proponuję ludziom umowy dzierżawy - proces negocjacji poszczególnych zapisów trwa czasem długo ale przecież o to chodzi by obie strony się wzajemnie porozumiały i były zadowolone.

wszystko zgoda tylko ze siedziba jest w warszawie a to sporo kilometrow odemnie... w tym tygodniu jade do prawnika z tym problemem. Dzis byl u mnie facet juz po odbior umowy ale nie wzial bo jeszcze nie jestem pewien i wyglada na rownego goscia bo sam daje wskazowki odnosnie sprawdzenia i daje czas jeszcze. U mnie w miejscowosci gdzie maja to stawiac, prawie wszyscy sie zgodzili, 20 tys na rok placa z czego po odtraceniu podatku zostanie na czysto 16.400 i dojdzie mi w tym wypadku jeszcze 2 tys za dzielke obok i 1tys zlotych za kolejna, oczywiscie sasiednie dzialki sasiadow tez beda wynagradzane (1tys) skoro Pan sie zajmuje tą dzialalnoscia to moze poda Pan kilka wskazowek? moge wyslac nawet zdjecia umowy. Pozdrawiam
Powrót do góry
GWEP

PostWysłany: 15:15 Sro 4 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotru$ napisał:
ja dostalem taka umowe o dzierzawe ziemi z firmy ELEKTRA LTD wiecie Panowie/Panie cos na ten temat?????????????? prosze o porade

Polecam sprawdzić KRS firmy, najlepiej odwiedzić ich w siedzibie i porozmawiać. Proponuję popytać o warunki wietrzne (skąd mają prognozowaną prędkość wiatru) i kwestię podłączenia do sieci ( czy wiedzą gdzie chcę się przyłączyć i czy mają warunki przyłączeniowe wydane).

I przede wszystkim, nie spieszyć się, sprawdzić wszystko z prawnikiem.

Sam proponuję ludziom umowy dzierżawy - proces negocjacji poszczególnych zapisów trwa czasem długo ale przecież o to chodzi by obie strony się wzajemnie porozumiały i były zadowolone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piotru$

PostWysłany: 13:14 Sob 28 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostalem taka umowe o dzierzawe ziemi z firmy ELEKTRA LTD wiecie Panowie/Panie cos na ten temat?????????????? prosze o porade
Powrót do góry
bed

PostWysłany: 21:08 Czw 26 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Bartez zgłoś się do zakładu energetycznego tom się wszystkiego dowiesz.Pozdrawiam bed.
Powrót do góry
bartez

PostWysłany: 20:02 Czw 26 Lut 2009    Temat postu: dzierzawa ziemii pod elektrownie wiatrowe Odpowiedz z cytatem

Chcialbym dac ziemie w dzierzawe pod elektrownie wiatrowa jednakze pewien przedstawiciel firmy ktora sie tym zajmuje powiedzial mi ze jest to niemozliwe z uwagi iz do dzialki z transformatorami jest juz podlaczonych wystarczajaco wiatrakow. dodal rowniez iz jest niemozliwe aby wiatrak ktory mialby powstac na mojej ziemii byl podlaczony do dzialki znajdujacej sie na terenie innej gminy. Gdzie moge sie udac aby sprawdzic czy ten przedstawiciel ma racje?
Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 14:25 Sro 18 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie z tego co słyszałem to te wiatraki są zdradzieckie w promieniu 500 m zanika życie biologiczne.A niekturzy zwracają się z prozbą do IZR o pomoc bo nie przeczytali dobrze umowy i muszą zapłacić podatek od nieruchomości (chodzi o wiatrak a jeżeli jest kilka nalatuje suma) Jeżeli są nieurzytki to warto je wydzierżawić,w innym przypadku się nie kalkuluje.
Powrót do góry
jendrek78

PostWysłany: 09:54 Sro 18 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem ciekaw gdzie tu jest haczyk ? ,sam dostałem propozycje podpisania umowy o wiatrak na 31 lat, ale zastanawiam się czy podpisać ,żeby nie chodzić później w sandałach w zimę Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ukasz52

PostWysłany: 11:09 Nie 30 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na podkarpaciu mam ziemie nadającą sie na ten cel przez pole przebiega linia 20 kw niedaleko jest transformator dobry dojazd i wieje jak cholera cały rok.... ukasz52@hotmail.com
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: