Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:30 Wto 21 Maj 2019

Późny siew zboża

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grześ

PostWysłany: 20:29 Sro 11 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich stronach mówią "po św. Wojciechu zostaw zboże w miechu" i raczej się się sprawdza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alberto

PostWysłany: 09:23 Sro 11 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można posiać nawet początkiem maja ale potem muszą być dobre warunki to urośnie a tu jak susza to nawet prawidłowy siew w terminie nie pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
ZLYporucznik

PostWysłany: 13:16 Sob 7 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno zbożem które najgorzej reaguje na opóźniony siew jest owies straty są około 1dt na dwa dni opóźnienia tak przynajmniej twierdza uczeni ja nie robiłem doświadczeń to nie wiem ale owies wysiałem 15 marca czyli optymalnie tylko co z tego jak jest sucho to i tak nie urośnie ładny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
robern

PostWysłany: 20:47 Wto 29 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Przyrodzie nic nie ginie. Zazwyczaj jest tak - że jeśli Przyroda nie pozwala wejść w terminie przez nas określanym za optymalny sama potem reguluje termin wzrostu roślin i ich zbioru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
polszu

PostWysłany: 06:10 Nie 27 Kwi 2008    Temat postu: Co do opóźnień siewu to praktyka jest taka że pszenica jara Odpowiedz z cytatem

Co do opóźnień siewu to praktyka jest taka, że pszenica jara mocno negatywnie reaguje na opóźnienia siewnu znacznie lepiej jeśli sytuacja nas zmusza do późnego terminu siewu wybrać owies lub mieszanke z udziałem owsa. Zawsze można o ile komuś to odpowiada zasiać kukurydze o ile jest czym ja zebrać....Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
osa21

PostWysłany: 16:47 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja zasieje jak wjade w pole mam zaprawioną pszenice na 1ha, zobaczymy jak bedzie rosła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
nowy32

PostWysłany: 09:49 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak w zeszlym tygodniu to nie pozno . Przyjmuje do wiadomosci ze jak sie ma duzo arealu to ciezko jest sie wyrobic i to zrozumiale . Ogolnie wtedy trzeba poczynic spore inwestycje w sprzet albo szukac sily roboczej a najlepiej jedno i drugie a jakl sie zacznie to juz farma sie robi normalnie FIRMA Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
suchodolak

PostWysłany: 08:40 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja zasialem w zeszlym tygodniu lepiej pozno niz wcale Wink
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 21:30 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie warto opozniac siewu tak samo jak z oziminami nie warto jakies eksperymenty z siewem pod koniec pazdziernika albo listopad co to za wynalazki
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 20:28 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tej kwestii nikt mnie nie przekona... spoznienia sa niewybaczalne... duzo zalezy od mikroklimatu...
Powrót do góry
matii

PostWysłany: 20:17 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie jestem takim optymistą u mnie pozny siew =gorszy plon.
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 20:11 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednego roku siałem jeczmień jary 1-2 maja i plon był lepszy od tego sianego pod koniec marca. wszystko zalezy od opadów w czasie nalewania ziarna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Casper

PostWysłany: 19:14 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, nie da się przewidzieć co będzie, ale jak nie można wjechać w pole to sie nie pospieszy...
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:03 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Casper napisał:
U mnie na wiosce był taki gospodarz, co siał zawsze w maju [mimo dobrych wcześniejszych warunków], a kosił pod koniec sierpnia, albo na początku września Laughing Trudno powiedzieć jak to wpływało na plon bo dochodzi jeszcze kwestia nawożenia, ale tak źle mu nie sypało z tego co widziałem.

ale w jednym roku trafisz ze bedziesz miał lepszy plon a w drugim gorszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Casper

PostWysłany: 16:46 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na wiosce był taki gospodarz, co siał zawsze w maju [mimo dobrych wcześniejszych warunków], a kosił pod koniec sierpnia, albo na początku września Laughing Trudno powiedzieć jak to wpływało na plon bo dochodzi jeszcze kwestia nawożenia, ale tak źle mu nie sypało z tego co widziałem.
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 13:00 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Re: Późny siew zboża Odpowiedz z cytatem

Alberto napisał:
Z racji tego że nie możemy zasiać zboża ( co drugi dzień pada i mamy mokro na polu) szykuje się późny siew zboża, jak najpóźniej sialiście jare zboże ? Raz sialiśmy owies 30 kwietnia a sąsiad 5 maja plon był oki ale były dobre warunki później.
pozny siew skraca okres wegetacji, a tym samym pogarszaja sie warunki tworzenia biomasy (wszystko tworzy sie w pospiechu) bo przeciez jak sie siew opozni to nie przesunie sie terminu zbioru... a poza tym beda problemy z jarowizacja i moze byc w tym roku duuzo słomy (biomasy) a mały plon ziarna... heh...
Powrót do góry
Alberto

PostWysłany: 12:48 Sro 16 Kwi 2008    Temat postu: Późny siew zboża Odpowiedz z cytatem

Z racji tego że nie możemy zasiać zboża ( co drugi dzień pada i mamy mokro na polu) szykuje się późny siew zboża, jak najpóźniej sialiście jare zboże ? Raz sialiśmy owies 30 kwietnia a sąsiad 5 maja plon był oki ale były dobre warunki później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: