Skocz do zawartości

mano

Members
 • Liczba zawartości

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Z LHR
 • INTERESTS
  informatyka rolnictwo motoryzacja
 1. mano

  Pszenica

  W porównaniu do żółwi z wysp Galapagos to faktycznie krótko.... Zawód wyuczony i wykonywany Technik rolnik a maturę pisałem 19 lat temu ,więc sobie policz ile mam lat. PS: Dla Twojej wiadomości nie strzeliłem sobie "kibla" PS2: Oświeć mnie swoją teorią dlaczego toksyny ze środków selektywnych mogą odbić się na plonowaniu............ Kolego życzę Tobie matuzalemowego wieku w zdrowiu i z rodziną! Określać twojego wieku nie będę bo mi szkoda mojego czasu. Ty tutaj na forum chwalisz się jaki masz wyuczony zawód i wykonywany. Znasz pojęcie "środki selektywne" to super, ale coś w twoim wykształceniu (na zajęciach,wykładach itp.) umknęła uwaga o innych pojęciach, może to z braku czasu a może jakaś trauma życiowa nie wnikam. Chodzi mi dokładnie o pojęcie fitotoksyczności a w szczególności o terminie (jako czas) stosowania środków ochrony roślin i ich oddziaływaniu na rośliny a szczególnie co się dzieje z taką rośliną która posiada w sobie pozostałości substancji aktywnej. Co do terminu "strzelić sobie w kibel " jest mi obcy, chociaż miałem grypę żołądkową to takie słowa by pasowały. Ale Ty jako człowiek światły możesz mi, Nam wytłumaczyć co oznacza takie pojecie.
 2. mano

  Pszenica

  Widocznie krótko żyjesz
 3. mano

  Pszenica

  Ogólna zasada odchwaszczania pszenicy jesienią jest taka aby ostatni zabieg wykonać tydzień dwa przed końcem wegetacji jesiennej ponieważ mogą zostać toksyny w pszenicy i to może wpłynąć na plonowanie.
 4. mano

  Rzepak

  Powiat hrubieszowski 1580zł brutto kasa za trzy dni. Szału nie ma a z desykacją to połowa w pokosach a druga opryskana. Tak jest w moim regionie.
 5. mano

  DOPŁATY.....

  wniosek jest a kasy brak i mamy marzec
 6. mano

  Rzepak

  a tutaj jak obliczyć wydatek http://www.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/plynne-nawozenie/kalibracja-opryskiwacza sam to przerabiałem
 7. 1050 zł z VAT-em konto 1080 zł z VAT-em wymiana Mircze MAXPLON
 8. mano

  Rzepak

  nie ma co sr....ć koksem jeszcze wiosny nie widać
 9. stosowałem to w pszenicy bez rozcieńczania(a z rozcieńczaniem stosowałem w fasoli już normalnymi końcówkami) a rozlewałem to końcówkami od RSM-u prosto przed deszczem. Efekt plonowania dobry bo azot i inne składniki trafiły do rośliny.
 10. mano

  Pszenica

  Ja stosowałem Lancet i jestem zadowolony z tego produktu, zero przepuszczeń chwastów co zdarzało sie innym środkom. I na ten sezon już mam zakupiony ten sam herbicyd, zresztą dużo znajomych też pryskało nim i mogą to samo powiedzieć co ja. Co do buraka to na etykiecie jest napisane, że nie przeszkadza po upływie 11-13 miesięcy.
 11. mano

  Rzepak

  A jak w waszych gminach z ilością zasiewów? Bo w mojej ludzie zwiększyli o 200% W samej mojej miejscowości 70% to rzepak co w ubiegłym stanowiło zaledwie 30%
 12. mano

  Rzepak

  Ja płaciłem 70 zł za ha przy cenie rzepaku 2000 zł i plonie 3t/ha
 13. mano

  Rzepak

  Kolego, jak będziesz chciał pozwać gościa to miej wszystko ok z uprawnieniami, atestami itp. aby nie było problemu bo mogą przy okazji i Tobie mandat dowalić (chodzi mi o policjanta) A tak do sedna to próbuj się dogadać z gościem a jak nie to na policję i po problemie
 14. mano

  Rzepak

  Słuchaj Ja w ubiegłym roku miałem rzepak który praktycznie nie istniał, po śniegu zielony a potem mróz przyszedł, praktycznie nic nie było tylko suche liście ale korzeń był twardy i od nowa wypuszczał. Nawozy azotowe dolistne nawożenie i plon był około 3 t z ha. Więc przy dzisiejszych cenach rzepaku to i 3 tony jest ok Pozdrawiam A jak mu 500kg sypnie to co mu powiesz? A czy ja coś sugerowałem w swojej wypowiedzi żeby zostawił swój rzepak? Napisałem swoje perypetie jakie miałem z mrozem. Tylko właściciel wie najlepiej co zrobić z własną uprawą. A czyjeś uwagi to można tylko brać pod uwagę a nie kierować się nimi, każdy ma swój rozum.
 15. mano

  Rzepak

  Słuchaj Ja w ubiegłym roku miałem rzepak który praktycznie nie istniał, po śniegu zielony a potem mróz przyszedł, praktycznie nic nie było tylko suche liście ale korzeń był twardy i od nowa wypuszczał. Nawozy azotowe dolistne nawożenie i plon był około 3 t z ha. Więc przy dzisiejszych cenach rzepaku to i 3 tony jest ok Pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...