Skocz do zawartości

Gees

Members
 • Liczba zawartości

  189
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  Zdolny Śląsk
 1. Cetnar polski Cetnar polski nazywany był centnarem. Rozróżniano dwa jego rodzaje: centnar warszawski = 160 funtów = 64,8 kilograma; centnar lwowski = 128 funtów = 51,84 kilograma. -------------------- Wikipedia Pewnie o to chodzi. Zapytaj notariusza u którego ewentualnie podpiszesz akt. Może są to jakieś przedawnione kwestie.
 2. Może ten się sprawdzi ? http://www.statoil.pl/243,arktyczny_dieselgold
 3. Gees

  co kupić..

  Ale ściema. Co kupić ... Odp. Płytę Jacka Kaczmarskiego koniecznie z tym kawałkiem : http://www.youtube.com/watch?v=Bg7nZXMm2Nc Serdeczne pozdrowienia dla troskliwego tatusia. Gees
 4. Napisz kolego o tej metodzie, wielu chętnie przeczyta. Pamiętam, że w dziale forum '' Pasze '' ktoś prosił o informację dot. kiszenia ziemniaków i nikt nie pomógł.
 5. Gees

  Holandia

  Bez komentarza.
 6. Gees

  Przepuklina u bydła

  Dzięki za radę, wet mówił, że może zoperować, ale nie zawsze to co się opłaca weterynarzowi opłaca się i mnie. Chcę zostawić tą sztukę na krowę bo to mojego chowu krzyżówka M 75% LM x O 100% Galician Blonde. Przyrosty i umięśnienie identyczne jak LM, ale temperament skrajnie flegmatyczny. Ciekaw jestem jak się sprawdzi jako mamka.
 7. Mam ładną jałówkę, która ma przepuklinę pępkową wielkości pięści, weterynarz określił rozstęp w powłoce jako ,,wrota na trzy palce''. Doradźcie - zacielić, zoperować i zacielić, czy wybrakować?
 8. Gees

  już blisko 3o września kurs Euro

  Dlaczego UPO zmniejszyli 0 53 PLN, a PZ o42 PLN ? Płatność JPO +UPO i JPO + PZ wzrosła w sumie o różnicę kursową euro, a gdzie zwiększenie ? Ktoś wie?
 9. Abstrakcja taka, że chyba w dziale HUMOR prędzej można pogadać. http://www.niam.pl/artykuly/artykul/98-najdrozsza_wolowina_swiata Ale to naród, który zaatakował USA; kiedy się na to zdecydowali te ich krowy chyba już miały BSE, a oni je jedli. Ot, taki politycznie niepoprawny wtręt, ale mam nadzieje, że w naszym kraju to jeszcze nie przestępstwo.
 10. http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.agrarheute.com/maerkte-preise.html&ei=goQ9TbGbGMXMhAfcrqj6Cg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.agrarheute.com/%253Fredid%253D102117%2526id%253DRinder%25253A1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DiLi%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Divns Podana cena dotyczy mięsa z młodych byków, a nie młodych byków. Niestety
 11. Spoko kolego, jak powiedział Lepper " ja tylko pytam". A poważnie to wszedłem w pakiet rol. ekologiczne więc mogę posiać tylko to co mam swojego, lub kupić certyfikowany ekologiczny materiał siewny, albo uprzejmie prosić o zgodę na zakup i siew konwencjonalnego (warunek niezaprawiany). O cenach nie rozmawiajmy. Nieplanowana zmiana profilu produkcji na bydło mięsne zmusza mnie do znalezienia czegoś na ząb dla bydlaków na długie zimowe wieczory. Mam koniczynę białą w czystym siewie, ale kiszonka z tego wyszła by marna, więc rozważam zabronować uprawę i podsiać tym co mam (psz-ż ozime) dla zwiększenia masy plonu zielonki. Jak mówią lepszy cyc niż nic ! Jak myślisz ile balotów mogę zebrać z mieszanki koniczyna biała+ pszenżyto ozime siane wiosną z jednego hektara?
 12. Sądziłem, że bez jarowizacji wyrośnie normalna łodyga, ale zboże nie zakwitnie i da pusty kłos. JacekXXL wiesz to z praktyki ?
 13. Witam, mam pytanie : czy uda się sianokiszonka w balotach z pszenżyta ozimego posianego wiosną ?
 14. Orientujecie się jakie są sankcje finansowe za niedotrzymanie warunków produkcji ekologicznej? Znajdę gdzieś jakiś taryfikator? PZDR
×
×
 • Dodaj nową pozycję...