Skocz do zawartości
awe

Ciągnik Kubota

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kuboty to chciałem dodać że podają moc znamionową ale na samym silniku bez żadnych obciążeń a traktory takie jak Fendt New Holland JD MF itp podają zazwyczaj moc maksymalną na wałku tzn według ECE R24 i według takich norm Kubota np seri ME9000 ma 81,2 KM a nie 93,8 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to żadna firma nie podaje mocy na wałku mierzonej wg ECE R24 !(Wg ECE R24 mierzy się moc silnika)-pewnie Kubota podaje moc Wg. ISO TR 14396.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Kubota ME8200 kręci do 2800 obr. Moc max uzyskuje wg danych przy 2600. Natomiast moment najw. uzyskuje przy 1400-1600. Jeśli chodzi o przyrost momenty to ma 33%. Ale jak wiadomo liczby liczbami a chodzi o to żeby dobrze pracowal. Ja też podczas kupowania nie bardzo ufałem tym tabelkom bo silnik jest mały, ale dali mi samemu przetestować ten model. Był tak zrywny i mocny że naprawed byłem zaskoczony. No i kupiłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na ciągnik tej wielkości, 285Nm to wcale mało nie jest Do jakich maszyn go zaprzęgasz Jak z serwisem I czy jesteś zadowolony z niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług obrotowy trójkę kuhn, brona, opryskiwacz i w większości z ładowaczem czołowym. Do ładowacza jest super bo ma rewers hydrauliczny i dobrą pompę hydrauliczną. Fajnie śmiga. Z serwisem to nie wiem, na przeglądy przyjeżdzają bez problemu i szybko, a co do grubszych rzeczy na szczęście nie miałem okazji się przekonać. Podobno w warszawie jest cały duży magazyn części, tak mi mówili z Kuboty, sam nie widziałem. Ale z tego co zauważyłem to troszczą się o klienta, jak coś pytałem to zawsze oddzwaniali. Sami nawet dzwonili do mnie dwa razy zeby spytać jak się kubota sprawuje. A słyszałem że do paru użytkowników z samej Japonii przylecieli skoś do rolnika i bardzo smakował im bigos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Kuboty

Czekam właśnie na nowego ME8200 w pełnym wyposażeniu oprócz obciążników na koła tylnie. Powiedziano mi że nie są konieczne ale nie jestem pewien, bo ciągnik nie jest bardzo ciężki. Zastanawiam sie też jakie kupić pługi do tej maszyny

tj. jaka szerokość orki i czy mają to być 3 czy 4 skiby. Mam ziemię klasy 2; 3; 4;

 

/edit

Zastanawiam się czy do ME8200 potrzebne są obciążniki na tył bo są w opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz czwóreczkę zakładać. Oczywiście zagonową, bo obrotowa za ciężka. Mój śmiga z trójką obrotową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem do mojej ME8200 trójki obrotowe Kverneland myśle że będą odpowiednie(nieźle się z nimi prezentuje). Teraz muszę się zastanowić nad beczkowozem bo nie opłaca się wynajmować nikogo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mystek, już sprawdzałeś ten pług? ciekaw jestm jak z kwernelandem chodzi.

Z moim huhnem bajecznie, moge puscic sierownice i czytac gazete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nie wiecie może czy teraz są jakieś promocje w kubocie? mój sąsiad chce kupić kubotę i poluje na jakiś upust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiitam

 

Użytkuje ktoś miniciągniczek KUBOTA o mocy około 20 - 25 KM ?

Pełno tego na allegro. Poluje na jakiś ciągniczek do koszenia trawy i nie tylko i nie wiem czy te mini kuboty warte są swojej ceny. Jak jest z częściami ich cenami. No i jak z maszynami do tego ? (normalne chyba są za duże)

Oto pare przykładów o co mi chodzi.

http://www.allegro.pl/item156936631_kubota_b6000_4x4_12km.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2111300

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2020586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupował może ktoś ostatnio taki ciągnik?

Interesuje mnie 9000 lub ew. 8200. Ile daliście i jak się sprawują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe ciągniczki Kubota znajdziesz na stronie www.maxland.pl mają tam niskie ceny (jak narazie). Kupiłem tam Kubotę B1600 o mocy 16kM z glebogryzarką za 9000zł netto. Stan jest idealny! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kubotę L1500DT ,kupiłem ją od Starszego pana , który nie miał do niej żadnej książki, instrukcji, opisu ani nic podobnego.Ostatnio mi zaczęło coś dzwonić w niej i niewiem jak sie zabrać do naprawy bo nie wiadomo jaki ona ma schemat w środku.

Bardzo proszę życzliwego kolegę o kontakt gdyby ktoś miał jaką instrukcję,Pożyczyłbym drogą pocztową lub e mailem przesłanie jakiego fragmentu schematu.

Dziękuję Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sa tu wlasciciele ciagnikow tej marki to prosze o opinie o tych maszynach jak sie sprawuja z jakimi maszynami pracuja i oczywiscie ile pala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem Kuboty nie jestem, ale ostatnio rozmawiałem z redaktorem AGROmechaniki i wiem, że w numerze wrześniowym -09/2007 zamieszczą test Kuboty ME9000, który sami przeprowadzili w jednym z polskich gospodarstw. Niestety, mimo moich próśb nie chciał mi zdradzić szczegółów. Powiedział mi tylko, że teraz testują Fotona (?) i Zetora Proximę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie w temacie ale gdzie można kupić (zamówić ) to pisemko(agromechanika) interesuje mnie jak wypadnie proxima w porównaniu z innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- a ma ktoś może skan tego testu z chęcia bym go przeczytał, nie moge znależc nigdzie 9 numeru tej gazetki.

Zastanawiam sie wlasnie nad zakupem ME9000 z ładowaczem

- moze ktos z forumowiczy cos by podpowiedzial jak sie sprawuje ta Kubota z ładowaczem, ile pali, co z serwisem, ceny części, z jakimi maszynami współpracuje , ile Was kosztowala, jaki ładowacz , jednym słowem jestem głodny wszelkich praktycznych informacji na temat tego ciągnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem sprzedawcą kuboty i jeśli ktoś ma pytania to służę pomocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam agro-mechanikę i famera z artykułami o kubocie, zainteresowanym mogę użyczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam agro-mechanikę i famera z artykułami o kubocie, zainteresowanym mogę użyczyć

 

 

Masz może go gdzies zeskanowanego?? Też jestem bardzo ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Podziwiam ogromną odwagę kupującego kubotę, może i ten ciągnik jest dobry, ale co za 10- 15 lat jak trzeba będzie zrobić remont jakiegośpodzespołu lub silnika, lub co gorsza jak z turem pęknie jakaś obudowa czy coś, czy nie trzeba będzie się zadłużac żeby te części kupić, lub czekać z pół roku zanim sprowadzą z japonii .

Zajżyjcie na agrofoto, tam na części do carraro do farmera do przedniej zwolnicy trzeba długo czekać i szukać niewiadomo gdzie, a co tu pisać o kubocie. Kilka lat jest coś na rynku a potem znika a części za 20 lat można sobie szukać, wiem wiem era inetrnetu itp kurier przywiezie ale ile to będzie kosztowąło!

A może się mylę to w końcu na jakim poziomie kształtują się ceny części do kuboty? Podoba mi sie nh td70d lub case jx 70, ale boje sie że w razie czegoś nieźle będe bulił za części a Wy nie boicie sie tej kupoty (no chyba że kilka latek i na handel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Emil prosze wrzuc na serwer i podaj linki do artykolow, tomek1 podaj cennik czesci eksploatacyjnych i jak masz to i zamiennych ciekawy rowniez jestem jakie wydatki przedemna

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...