Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Sylvigi napisał:

Jaka polecacie ścielarke do kurnika pod brojlera??

Ale że ścielarkę do słomy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzicie ta aplikacje ARiMR? Od dwóch miesięcy, odbiór padłych, ubojnia, wylęgarnia nie wpisuje nic do rejestru? To tylko u mnie, czy już nie trzeba tego prowadzić? 

Jaka cena i prognoza? Bo narazie ponad 5, a miało być 4,5😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w nocy ładowałem po 5.25. Co prawda kontrakt ale liczony średnia minrol i ceny rolnicze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kurczakos napisał:

Prowadzicie ta aplikacje ARiMR? Od dwóch miesięcy, odbiór padłych, ubojnia, wylęgarnia nie wpisuje nic do rejestru? To tylko u mnie, czy już nie trzeba tego prowadzić? 

Jaka cena i prognoza? Bo narazie ponad 5, a miało być 4,5😀

Wpisujesz sam, nie patrząc na brak propozycji ze strony ubojni i wylęgarni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sylvigi napisał:

Tak, ścielarka do słomy 

@Sylvigi podaję linka:
https://www.altec.fr/gamme-pailleuses/pailleuse-a-disques-et-pic-botte/
Sam taką używam do Manitou od 15 lat. Ale trochę w niej pozmieniali jak patrzę na zdjęcia z linku.

Ostatnio usłyszałem od pewnej osoby, która kiedyś prowadziła chów brojlera, że ta maszyna to najlepsza rzecz na fermie (moim zdanie razem z zamiatarką)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa ludzi odchodzi od hodowli drobiu zostają sami najwięksi  dziś mając jeden kurnik czy dwa to tylko jest dziwne złudzenie że jesteś królem drobiu a tak naprawdę po opłaceniu wszystkiego plus godziny poświęcone zostaję ci uwiazanie to coś dobre ale dla emeryta.. 

To tak jakbyś miał 15 ha I mówił że ty z tego na ludzkim poziomie żyjesz dziś jeszcze tak z miesiąca na miesiąc beż inwestycji ale za 5 lat nie będzie śladu po tobie .

Zboże mieszalnie ciągną po 600 zaraz porty na morzu czarnym się lądują i w polszji będzie pszenica poniżej 6 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniejszy wolny rynek powoli niszowy okolice Łodzi to może 5 hodowcow tam na południu więcej ale ubojnie coraz bardziej ich kroją i kto może ucieka bo to robota za darmo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wolnym rynkiem to akurat prawda już długi długi czas cena na wolnym jest cały czas niższa niż na kontraktach dlatego nawet ja od nowego roku przechodzę do innej ubojni na kurę bez antybiotykową na kontrakt, różnica w cenie w tej chwili pomiędzy wolnym rynkiem a ceną którą będę dostawał jest kolosalna wolny rynek jest jakoś od pół roku nieopłacalny i według mnie jest to celowa zagrywka stworzona po to żeby wszyscy popodpisywali kontrakty i żeby zlikwidować wolny rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście akcje animexu z czekającym żywcem do uboju oby znowu kolejna afera nie odbiła się kosztem hodowcy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie to jedna wielka afera dobrze w drobiarstwie i zarobek to był ale 10-15 lat do tyłu wtedy jeden nieraz rzut dziś i 2 lata niekiedy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scielarka mam agroblaz i jestem zadowolony. 

A w drobiarstwie jest coraz trudniej. Problemy z łapankami, problemy z rozładunkiem pisklat. Wszyscy co Nas obsługują liczą grubo, znaczy normalnie, ale potem jak człowiek usiądzie i zobaczy, dlaczego tak mało zostaje, choć wydaje się że jest lepiej. Dodatkowo jak ktoś wspomniał,, bycie więźniem własnego podwórka " pomału daje się we znaki. Co z tych,, majątków", ciągle niby zarabiasz i ciągle coś potrzebne. Kasy jak nie było, tak nie ma, ale gorsze że czasu na życie nie ma, tylko wstawienie, chodzenie, sprzedaż, czyszczenie. I tak wkoło. Dlatego młode pokolenie już odpuszcza sobie. 

Pozdrawiam 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wam powiem, to Wam powiem, ale Wam powiem - JESZCZE W TYM ROKU BĘDZIE PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością. Koniec września miało być po 4 i część w lasach😀 a tu zabierają i płacą ponad 5😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie jakiś filmik na Facebooku z awanturą pod bramą animexu Opole że niby padłe kury przerabiają na mieso czy coś ale na filmiku nie bardzo widziałem te padłe kury. Wie ktoś coś o co to chodziło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, 8-obcy pasazer nostromo napisał:

5.3 netto koleżanka sprzedaje .Dobra cena ?

Zrób kalkulację kosztową i będziesz wiedział czy cena 5,3 jest dobra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dex napisał:

Widziałem właśnie jakiś filmik na Facebooku z awanturą pod bramą animexu Opole że niby padłe kury przerabiają na mieso czy coś ale na filmiku nie bardzo widziałem te padłe kury. Wie ktoś coś o co to chodziło? 

Bo ich nie było ....nagrał jednego ptak , który faktycznie leżał jeszcze żywy , ale reszta w bardzo dobrej kondycji : czyste, białe, luz w kontenerze.. To jakiś  oszołom , który chce "błyszczeć " w necie i zapewne chciałby żeby każdemu kurczakowi kupić bilet w I klasie bilet  na pociąg ... JPRD skąd się tacy i.d.i.o.c.i biorą..

Edytowane przez Żeldrob1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...