Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

No jak nie spadnie to nikt nie bedzie wstawiał żeby po 4 zeta za kg robić i dokładać do tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kurczakos napisał:

Będziemy wstawiać, bo harmonogramy. Finiszer 1720 netto 

Finisher  1680 salino netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak kosztuje mieszalniom ze muszą  trzymac cenę oczywiście w zmowie..

 

Tarczę dostali 70 gr na prąd więc koszty im spadły. 

Wagoniki dostali po cenie  duuuzo nizszej niz wtedy  aktualne 900 zl . Po cenie dwu 3 krotnie niższej dobrej jakości.

Zadajmy  pytanie po ile skupiono ta kukurydze zapleśniałe , ktore zalegają nadał silosach. 

Moze by sanepid sie tymi magazynami zainteresował..

To ja się pytam skąd cena 1700?  Za paszę zabutwiałą , co hodowcy skarżą  na bieżąco z różnym skutkiem że jest z zagrzybiała , zatruta i ma fatalny wplyw na wyniki.

To nawet nie powinno kosztowac 1000 . No przepraszam bardzo.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finiszer 1695 Netto (ten z górnej półki jeśli chodzi o jakość i parametry) Ale można kupić już taniej innych producentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddam za 1 tys. złotych dwa wentylatory 140x140 , sprawne , jeden ma uszkodzoną żaluzję , za dobrą whisky ( glenmorange 🙂) dołoże dwa 100x100 .....kiedyś były sprawne , a wymieniłem ja na wieksze ...trochę gdzieś tam juz  leżą, ale myślę , że są dalej sprawne ......okolice Słupska, odbiór tylko osobisty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Żeldrob1 napisał:

oddam za 1 tys. złotych dwa wentylatory 140x140 , sprawne , jeden ma uszkodzoną żaluzję , za dobrą whisky ( glenmorange 🙂) dołoże dwa 100x100 .....kiedyś były sprawne , a wymieniłem ja na wieksze ...trochę gdzieś tam juz  leżą, ale myślę , że są dalej sprawne ......okolice Słupska, odbiór tylko osobisty 

Panie Bogdanie mocno są pordzewiałe ramy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Nowy2022 napisał:

Panie Bogdanie mocno są pordzewiałe ramy ?

ramy nie są pordzewiałe , ale wewnętrze powierzchnie żaluzji trzeba odnowić bo trochę rdzy jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie smoczki polecacie na suchą ściółke ,takie co nie zapchają sie jak igiełkowe  w big dutchmanie i co nie chlapią hakniektore kulkowe dla brojlera 360st , 80ml . I nie za miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam big d. od blisko 30 lat i nie mam problemu ze smoczkami. Warunek dobra, czysta woda i po kazdym rzucie dobre czyszczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agroleń. napisał:

Jakie smoczki polecacie na suchą ściółke ,takie co nie zapchają sie jak igiełkowe  w big dutchmanie i co nie chlapią hakniektore kulkowe dla brojlera 360st , 80ml . I nie za miliony.

Polecam ziggitty coral albo valco roaster oba systemy mam bez miseczkowe sprawdzają się rewelacyjnie nie jesteś w stanie odróżnić gdzie wisi pojenie a gdzie paszociąg tylko że jeśli chodzi już o kasę no to są dość drogie bo tego typu smoczki a zwłaszcza z tych firm mają swoją cenę ale są zamienniki z różnych innych firm dużo tańsze według parametrów tak samo dobre interesowałem się tym bo dwa lata temu zmieniałem smoczki valco bo były już bardzo zużyte

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje na tym forum nikt nie pisze o cenach a taka cisza zawsze zwiastowała wzrosty już jest po w wyborach więc cena w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze ceny bo nikt nie jest na wolnym rynku ponieważ takowy już praktycznie nie istnieje i od dłuższego czasu jest nieopłacalny ja zdałem w niedzielę po 4,7 jeszcze na wolnym rynku

Edytowane przez Mistrz
Dodanie kilku słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze jest na wolnym. Minrol spadł o 1,7%, a wolny około 10%. Może ktoś wie jaka będzie cena, wstawiać na zimę czy robić przerwę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, żeby złapać konia, trzeba mu dać trochę owsa. Ludzie przechodzą na umowy bo widzą w tym większą stabilność, tymczasem jak już zupełnie zniknie wolny rynek, to na tych umowach będzie cena 5-10gr wyższa niż koszt produkcji. Tak samo było w wielu miejscach na świecie i tak dzieje się i u nas. A masz kurczakos pisklaka ? Bo w wylęgarniach które znam grudzień jest już tak obłożony, że nie przyjmują nowych zamówień

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kurczakos napisał:

Ktoś jeszcze jest na wolnym. Minrol spadł o 1,7%, a wolny około 10%. Może ktoś wie jaka będzie cena, wstawiać na zimę czy robić przerwę? 

Co się latem zarobiło przez zimę oddamy  ja żałuje że miesiąc temu wstawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda waszej roboty do kwietnia koszta będą a zysk jak będzie to następny rzut opał i prąd i zużycia większe wagi mniejsze bo wilgocią będzie wiało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Cię paszarnia urobi żebyś wstawił i żeby mogli sprzedać paszę, więc nie zajmuj się rozkminami tylko zamawiaj pisklaka bo  i tak zamówisz 🙂 A decyzję musisz podjąć bo jest tylu chętnych, że wylęgarnie już pytają czy bierzesz, bo jak nie bierzesz, to sobie wstawią w to miejsce kogo innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam obstawiam wszystkie moje halę, przecież o to w tym wszystkim  chodzi,  budowaliśmy,  żeby zarabiać i co jakiś czas ten zarobek nasz oddać  🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4,5 to są koszta i tyle z waszego zarobku do wiosny życie mija a zysk żaden  a ukraina dowali od nowego roku i będzie  poniżej 4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Stary hodowca napisał:

Po 4,5 to są koszta i tyle z waszego zarobku do wiosny życie mija a zysk żaden  a ukraina dowali od nowego roku i będzie  poniżej 4 

Chyba pisklęta plus pasza

Dolicz  koszt 1 kwh  to sie zdziwisz ze potrafi przez tydzień dobrego wentylowania narąbać takich  kwot że żadna kalkulacja tego nie zamknie . No ale lato się skończyło mówmy teraz ogrzewaniu .

Ogólnie  poniesiono wśród ferm mniej wiecej ogromne  koszty modernizacji ogrzewania aby taniej grzać . To tez policz w koszta bo są to zabawki na 4 sezony do kolejnych wyborów.  A i tak są fermy ktore nie da sie zmodernizować i dalej palą wunglem po 1200zl albo gazem z sieci po 3,5 . 

Policz też pracę uczciwie swoja nie swoją  godzina 30 zl . 

Policz tez obowiązek do 24 roku posiadania plyty obornikowej. I zakaz składowania obornika przez zimę wg rozporządzenia ministra z roku 2023.

Woda niby blacha sprawa 5 zl / m3 . 

Cdn jest tego duzo 

Tarcza pradowa  jesli masz to do konca 23 roku . Potem kwh po2 zlote bydzie 

Teraz jest niby 70gr plus przesyl 50gr

Spoty nie gieldy to i tak złotówa i coś jeszcze 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 4,5 to piskle pasza. Tylko teraz cena paszy jest sztucznie zawyżona, kurczak spadł na wolnym o około 10%, a po tygodniu już mieszkanie zaczęły obniżki. Przypadek? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie koszty np 

Przyjechała. Firma myjąca 

Chcac nie chcąc przemyli delikatnie nagrzewnice gazowe te niby lepsze  firmy  Winterwarm.  Sąsiad ostrzegal tylko można myć na sucho . padly wszystkie płyty  a miesiac pozniej i temu sąsiadowi po gwarancji 

Koszty jednej plyty 3000 

To na jeden kurnik 6000

Na fermie x razy 

Urwie sie linka czy coś , a trzeba wołać majstra

A majster na godzinę 100 chce .

Przyjedzie  panicek gazować a on  od dzis ma podwyżkę 100 procent bo chemia droga. 

Mógłby też użyć wody Omoniakalnej ale to sport jeszcze  drozszy a wody tej nie ma w hurtowni. 

Lapaczom cyferki. tez sie już pogubiły.

Weterynarz szczesliwy na biegunki techniczne ma  cały wachlarz pomocowy i stawki europejskie. Ma za to wytłumaczenie , trzeba leczyć bo pasza  jest paskudnie zanieczyszczona" czymś "

A chłop ma byc szczesliwy bo jest taka gadka wsrod tych waszych klakierów 

"przeciez super jeden rzut miał latem bez grzania i wentylowania i super pasze z dh i jakie to miliony zagarnął"

Yhym

.  Stąd niech się cieszy cały rok i podpisze z nami nową umowę na ujemny  minrol .  Minrol z dętki dziurawej co juz nigdy sie nie uniesie a jak juz woda splynie do baltyku to pani Cieczko wyjedzie na wczasy  i kolejne lato hodowla będzie za miskę ryzu. 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez agroleń.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...