Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, agroleń. napisał:

Rekord wkladania do skrzynek wszystkiego co przypomina pisklęta . 

A potem chowasz  3 gatunki ptaka . Mały mniejszy i chory .

Z tego powodu boję się najbliższego wstawienia. Gdzie jedno stado będzie się składało z 12 kurników na 3 fermach. A potem nawet szczepienie do jaja niewiele pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medi gdzie ta cena---o które święta się rozchodziło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie medox gdzie  ta cena na święta wczoraj zdawałem po 4,4 nie było to 5 tak jak mówiłeś a w niedzielę zdaję swoje ostatnie kury na wolnym i myślałem że się obłowię i będzie cena tak jak prognozowałeś a tu d.u.p.a nie ma ani ceny ani medoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinna zacząć rosnąć od piątku.I potem wyrazny wzrost między Świętami a Nowym Rokiem. Ale chwilowo nie bardzo sledzę rynek.  Natomiast trzeba pamiętać, że waluty są za darmo, produkcja jest generalnie rekordowa a Ukraina wozi coraz więcej- to jest już istne szaleństwo. I to się szybko nie zmieni. A naszych kur w każdej dziurze opór- widać powyżej post o rekordach rekordów wstawień. Myślę generalnie, że zarabianie się skończyło, poza paroma wyskokami, teraz czas oddać hajs. Taki to binzes dla idiotów bo żadnych wielkich zarobków jak choćby na paszy nie było - tam jest prawdziwy hajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina Tuska. 

Tuszka już od wczoraj drożeje także szukają frajerow których już prawie nie ma dziś oferty od kondradowiczow dla wolnego po 4.8 także trzymać a zobaczyta na niedzielę 5 na południu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Kurczakos napisał:

A nie miałeś być na kontrakcie? Czy to cena kontaktowa? 😦 Czy z wolnego?

Na kontrakcie jestem od stycznia to cena z wolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to pisałeś że wzrost będzie przed świętami a nie po i pisałeś że kury teraz w tym okresie nie ma a przed chwilą napisałeś że kur jest w opór w każdej dziurze ale jak ma zacząć rosnąć od piątku no to dobrze bo ja zdaję resztę w niedzielę i w poniedziałek także akurat się załapię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że w listopadzie jest o połowę mniej wstawień niż w grudniu. I żadna to wiedza tajemna, bo wie to każda paszarnia czy wylęgarnia. W padzierniku był ogrom wstawień i powtórka tego ogromu jest w grudniu, mało jest w styczniu wstawień i znowu ogrom w lutym itd. Więc na Święta powinno wzrosnąć , choć nawis z pazdziernika może to trochę przesunąć trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, medox napisał:

Wg mnie powinna zacząć rosnąć od piątku.I potem wyrazny wzrost między Świętami a Nowym Rokiem. Ale chwilowo nie bardzo sledzę rynek.  Natomiast trzeba pamiętać, że waluty są za darmo, produkcja jest generalnie rekordowa a Ukraina wozi coraz więcej- to jest już istne szaleństwo. I to się szybko nie zmieni. A naszych kur w każdej dziurze opór- widać powyżej post o rekordach rekordów wstawień. Myślę generalnie, że zarabianie się skończyło, poza paroma wyskokami, teraz czas oddać hajs. Taki to binzes dla idiotów bo żadnych wielkich zarobków jak choćby na paszy nie było - tam jest prawdziwy hajs

Komuś bardzo zależy aby polskie drobiarstwo zdusić . Bardzo zależy . 

Chcą wywołać eksplozję  i wykończyć branżę. 

Krotko jba temat . 

 

Kto? 

Bruksela  dogadana z Kaczką. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Brasil grypa uderzy w komercyjne fermy bo na południu robi się masakra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czasu aż Brazylia wybuchnie. Pg mają już mocno rozsianą, pytanie tylko kiedy zaatakuje fermy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ramadan zobaczycie cenę medoxa 🙂

Może i on wie kiedy jest dużo wylęgów bo ma informację z wylęgarni ale na pewno nie wie po ile będzie kurczak w Polsce, bo to wie tylko: Andrzej Goźd....wski z Cedrobu. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/branza-drobiarska-ma-postulaty-dla-nowego-rzadu-poprawiajmy-dobrostan-z-glowa,242251.html

Branża drobiarska: Uruchomić klauzule ochronne

     To, co od wielu miesięcy wywołuje także ogromne niepokoje w branży, to niesprzyjająca sytuacja geopolityczna związana z agresją Rosji na Ukrainę. Wojna spowodowała, że UE niosąc pomoc ekonomiczną dla Ukrainy, de facto wprowadziła strefę wolnego handlu z tym krajem.

 
- Nie kwestionując zasadności niesienia pomocy zwracamy jednak uwagę, że od momentu liberalizacji handlu z Ukrainą polski sektor drobiarski mierzy się także z bezprecedensowo dużym napływem taniego mięsa drobiowego z Ukrainy. Otwarty dostęp do unijnego rynku jest rujnujący dla sektora, gdyż nie mamy szansy kon- kurować z produktem, który jest wytworzony bez obowiązku spełnienia szeregu kosztownych unijnych norm – przekonuje Dariusz Goszczyński, Prezes Zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej. – Dodatkowo, należy podkreślić, że w ramach zniesienia ceł i kontyngentów z Ukrainą, takie działanie służy przede wszystkim interesom jednej firmy zarządzanej przez ukraińskiego oligarchę, zare- jestrowanej na Cyprze, co budzi pytania o faktyczne korzyści dla całego sektora.

 Import mięsa drobiowego z Ukrainy od początku roku do 14 sierpnia 2023 r. wzrósł o +75% r/r do poziomu ok. 155 tys. ton, w tym import mrożonego mięsa wyniósł ok. 75 tys. ton, tj. +51% r/r, a import świeżego mięsa wzrósł o 60 tys. ton, tj. aż o +140% r/r.
 
W przypadku jaj od początku roku do 14 sierpnia 2023 r. import z Ukrainy ukształtował się na poziomie 26,7 tys. ton, tj. +146% względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Import świeżych jaj wzrósł o +155% do 19 tys. ton, a import jaj bez skorupek o +188% do ok. 7 tys. ton.


Polscy producenci drobiu rozumieją zasady rynkowej konkurencji, pod warunkiem jednak, że strona ukraińska zobowiąże się do zapewnienia równoważnych standardów jakościowych i norm dobrostanowych obowiązujących w 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejęcie Indykpolu to nie koniec? "2024 rok wprawi branżę w osłupienie"

Adam Tubilewicz to zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz Portalu Spożywczego. Zawiaduje działem 
  • Autor: Adam Tubilewicz
  •  
  • Data: 14-11-2023, 09:59
  •  
  • Aktualizacja: 19-11-2023, 18:37
Kupno Indykpolu przez Drosed to nie ostatnie tak duże wydarzenie na rynku drobiarskich fuzji i przejęć w Polsce. Wróble ćwierkają, że za kilka, kilkanaście miesięcy (a może nieco później) zdarzy się coś, co swoją wielkością wprawi wszystkich obserwatorów rynku w osłupienie - mówi nam Katarzyna Gawrońska, dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medi coś drgnęło /dziś 30gr/ czyżbyś  miał  rację  że cena na święta wystrzeli  jeśli tak to szacun naprawdę szacun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, póki co jest 4 zeta i się tak skumulowały ilości pazdziernikowych wstawień, że jest tyle mięsa, że nie ma co z nim robić, więc nie wiem czy odbije na Święta, czy dopiero zaraz po Świętach. Zobaczymy. Eksport leży, bo Ukraina nas wypycha zewsząd plus Eur nisko. Ukraińcy od jakiegoś czasu, uwzględniając kur hrywny zarabiają koszmarny szmal, plus jak wiemy z wklejanego tu miesiąc temu artykułu, jeszcze amerykanie pompują w nich pomoc dla sektora drobiarskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, medox napisał:

No nie wiem, póki co jest 4 zeta i się tak skumulowały ilości pazdziernikowych wstawień, że jest tyle mięsa, że nie ma co z nim robić, więc nie wiem czy odbije na Święta, czy dopiero zaraz po Świętach. Zobaczymy. Eksport leży, bo Ukraina nas wypycha zewsząd plus Eur nisko. Ukraińcy od jakiegoś czasu, uwzględniając kur hrywny zarabiają koszmarny szmal, plus jak wiemy z wklejanego tu miesiąc temu artykułu, jeszcze amerykanie pompują w nich pomoc dla sektora drobiarskiego.

To się dzisiaj o tym dowiedziałeś? Tydzień temu inne wróżby pisałeś a i tak guzik wiesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2023 o 15:47, medox napisał:

Ależ będzie filuciku drogi , będzie, nawet grubo ponad 5, będzie powiedzmy 5.50 ALE tylko dla tych którzy wstawili do 10 dni temu maks lub wstawią w ciągu najbliższych 10 dni maks. Każdy kto wstawi w grudniu może nie dostać nawet 4. Zakład? Spotkamy się na koniec stycznia i zobaczymy czy będę miał rację

Naprzykład tak pisałeś medox i gdzie te moje 5,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2023 o 13:54, medox napisał:

Statkiem idzie, nie tam tirami, tirami to detal. 

Poza tym - kto wstawi od 10 do 25 listopada niech szykuje worek na piniądze. Kto wstawi po 1 grudnia niech szykuje taki worek na dokładkę do rzutu- spotykamy się na końcu stycznia i rozliczamy poprawność tego co napisałem. Narka. P.S Ta sytuacja powtórzy się około 4 razy zanim ludzie pozmieniają harmonogramy jak jedni będą sprzedawać po 6 a drudzy po 4. Tak zawsze było przy takich dysproporcajch

I jeszcze to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...