Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Mistrz napisał:

Wolny rynek którego już praktycznie nie ma ja od tego roku nie znam już nikogo włącznie ze mną kto jeszcze sprzedaje cokolwiek na wolnym rynku Ciekaw jestem w ogóle jaki procent jest tego wolnego rynku ale myślę że mały także niewiele osób będzie się tym martwić

Ja sprzedawalem na wolnym rynku w tym rzucie ale tylko 4 samochody (ok 20tys), bo ubojnia z ktora kiedyś juz handlowalem szukala kurczaka, a ja moglem sobie pozwolić na sprzedanie tylu sztuk poza umowami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mistrz napisał:

Tylko że ja mam kilka razy po 10 gr dodatku za bezantybiotykowe i tam wychodzą bardzo ładne sumy a pozatym ja już odliczam ostatnie raty kredytu bo dzięki oszczędzaniu, osiąganiu takich wyników i pracy samemu zaoszczędzałem kupę kasy w ciągu rzutu, mogłem go nadpłacać i w tym roku będzie u mnie strzelał szampan Wszyscy się ze mnie śmiali ale ja będę miał czyste konto i już się nie będę martwił i wystarczy mi nawet 10 groszy zysku bo jakby nie patrzeć 5 500 z dwóch kurników na miesiąc na pewno mi zostanie a nawet zostanie więcej bo jak inni będą wychodzili na zero to ja dalej będę zarabiał Dzięki niskim kosztom produkcji A jeśli chodzi o tą umowę z której się śmiejesz to powiem ci żałuję że nie poszedłem już rok wcześniej bo miałem propozycję jest zajebiście różnica w cenie jest kolosalna

Właśnie takich hodowców kochają ubojnie i mieszalnie . Inwestuje w rzut na jedną budę ok 350 tyś  czyli jak  ma dwie 700 tyś i jest mega szczęśliwy , że zostaje mu 5,5 tyś , gdzie bez problemu w każdej pracy 8 godz można zarobić 4 tyś  za 8 godz pracy plus weekendy wolne ,  a ten niewolnik   jeszcze będzie szampana pił . Przykre to bardzo ...  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ubojnie z południa mieli frajerow na wolnym którzy uciekają masowo i wolny na południu zraz zostanie bez kur .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana panicznie szukają po 4,9 a hodowcy wolą na umowę bo  mają święty spokój wczoraj kontrakt podniósł 20 gr . A jak masz więcej poza umowa są w stanie dać 5 net 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2024 o 09:39, Stary hodowca napisał:

Euro tanie export kule kury opór na styczeń ukraina jedzie legalnie tranzytem na zachód. Kto uciekł w inne biznesy przez ostatnie lata ten dziś się śmieje bo na 1/3 kurnikach to jest tak jakbyś długopisy skręcał w domu  roboty czad ucieka rozwój żaden jakieś śmieszne autko za gotówkę co ktoś inny bierze w leasing i nawet na to nie zwraca uwagi 

 

W dniu 18.01.2024 o 10:00, Stary hodowca napisał:

Cyny nie ma i już nie będzie w tym roku na kury 

Złotousty filut, a tymczasem cena do góry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zboza w dół I to istro . Zywca do 21 lutego nie mają także nawet na ukrainie były jakieś ograniczenia we wstawieniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy dziwni jesteście, wszyscy sprzedali i będą teraz wstawiać, nie ma więc sprzedających bo wszyscy przygotowują się do wstawienia, a jak nie ma sprzedających to cena idzie w górę. To prostsze niż budowa cepa. Z drugiej strony, ponieważ jest ogrom ludzi którzy będą na dniach wstawiać i ten boom wstawień potrwa z 3 tygodnie , to od 15marca będzie zjazd ceny żywca znowu o 1zł który potrwa z 3 tygodnie a po nim cena znowu pójdzie w górę , bo wszyscy sprzedadzą kolejny rzut i będą przygotowywać się do następnego wstawienia. I tak do końca roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2024 o 09:43, medox napisał:

I co ?? Nikt nic nie mówi??  CO NAPISAŁEM WAM KILKA DNI TEMU, 4 STYCZNIA ???????? Że macie klika dni, góra tydzień żeby sprzedać po 5.10-5.20 bo zaraz zaczyna się giga wysyp który potrwa miesiąc i będzie cenka 3.80. I co?? I Iecimy od dwóch dni, już 40groszy w dół. KTO SŁUCHA MEDOX GLOBAL CHICKEN GROUP TEN JEST ZAWSZE TRZY KROKI PRZED RYNKIEM. Wszyscy którzy teraz zaczynają sprzedawać, kilka kolejnych rzutów będą w tej samej sytuacji

Zlotousty medox. Nie było 3.8 tylko najgorzej 4.5, a teraz 4.9 idzie dostać. I kto tu jest dziwny. Pisałem ci milion razy, że opierasz wszystko pod wstawienia twojej wylegarni nie patrząc na milion innych czynników 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W zeszłym tygodniu sprzedawaliśmy z kolegami w regionie od 4,61 do 4.71 netto. Teraz idzie w górę ale nie więcej niż do 4,80n bez dodatków.

Co to jest "mentalność niewolnika" - tj: { mogę zdobić za półdarmo bo ciężko pracuję a inni się lenią}. Też mam kredyt na finiszu ale nie będę pił szampana bo miał stałe 2% i ciężko mi się będzie z nim żegnać. - HAHAHA 

5 godzin temu, medox napisał:

Ale wy dziwni jesteście, wszyscy sprzedali i będą teraz wstawiać, nie ma więc sprzedających bo wszyscy przygotowują się do wstawienia, a jak nie ma sprzedających to cena idzie w górę. To prostsze niż budowa cepa. Z drugiej strony, ponieważ jest ogrom ludzi którzy będą na dniach wstawiać i ten boom wstawień potrwa z 3 tygodnie , to od 15marca będzie zjazd ceny żywca znowu o 1zł który potrwa z 3 tygodnie a po nim cena znowu pójdzie w górę , bo wszyscy sprzedadzą kolejny rzut i będą przygotowywać się do następnego wstawienia. I tak do końca roku

Spoko,  Minrol ma laga na 3 tygodnie. Dam radę.

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontraktujecie srute sojowa? Ja czekam czekam i żebym nie przestrzelił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na rolników francuskich jak się strajkuje. A tu? Jedyne na co było stać przez 20lat ostatnich to spacer po pasach w Siewierzu. Po czym miałby być rozmowy ale na chwilę przytrzymano transporty z Ukrainy cenka podskoczyła i już nikt dalej w niczym udziału brać nie chciał. Między innymi dlatego drobiarze zostaną rozjechani przez ukraine, kwestia maks 3lat

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, medox napisał:

Patrzcie na rolników francuskich jak się strajkuje. A tu? Jedyne na co było stać przez 20lat ostatnich to spacer po pasach w Siewierzu. Po czym miałby być rozmowy ale na chwilę przytrzymano transporty z Ukrainy cenka podskoczyła i już nikt dalej w niczym udziału brać nie chciał. Między innymi dlatego drobiarze zostaną rozjechani przez ukraine, kwestia maks 3lat

Tu akurat ma rację . A reszta jak mu się uda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, medox napisał:

Patrzcie na rolników francuskich jak się strajkuje. A tu? Jedyne na co było stać przez 20lat ostatnich to spacer po pasach w Siewierzu. Po czym miałby być rozmowy ale na chwilę przytrzymano transporty z Ukrainy cenka podskoczyła i już nikt dalej w niczym udziału brać nie chciał. Między innymi dlatego drobiarze zostaną rozjechani przez ukraine, kwestia maks 3lat

Masz rację ale ci powiem, że u nas jak były protesty to większość drobiarzy strajkowala i ciężko było innych rolników wyciągnąć (mówię o poprzednich protestach bo teraz poruszenie było większe) . A bo praca w polu, a bo się nie chce itd. Jak ja to wszystko obserwuję to jeszcze drabiarze mimo wszystko najlepiej się trzymają. Weź popatrz na tych co same zboża sieją. Tragedia. Nawozy drogie, paliwa czy też sprzęt to samo a plony za bezcen. Czekają z utęsknieniem za dopłatami, żeby było na bieżące sprawy (które i tak będą niższe, do tego chore ekoschematy i jeszcze wisienka ugorowanie). 

Trzoda również słabo, ostatnio spadki cen. Nie wiem jedynie jak mleko ostatnio. Ogółem rolnictwo spisane na straty i będzie coraz gorzej dla wszystkich. Myślę, że protesty w całej unii to dopiero się zaczną bo lepiej się nie zapowiada. 

A jeszcze dodam odnośnie porównania tam strajków a naszych. Nie wiem jak to się odbywa ale tam idzie Obornik, gnojowica, asfalt zrywają i bóg wie co jeszcze a u nas jak odległości między traktorami były za małe to już policja reagowała i mandaty. 

Edytowane przez lysonzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Ognisko HPAI nr 5 zostało stwierdzone 28 stycznia br. w miejscowości Józefów, gmina Wróblew, powiat sieradzki, woj. łódzkie, w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 49 796 indyków rzeźnych.  


Ognisko HPAI nr 6 zostało stwierdzone 29 stycznia br. w miejscowości Głębokie, gmina Uścimów, powiat lubartowski, woj. lubelskie, w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 30 654 brojlerów kurzych.


Ognisko HPAI nr 7 zostało stwierdzone 29 stycznia br. w miejscowości Piaskowo, gmina Szamotuły, powiat szamotulski, woj. wielkopolskie, w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 10 860 brojlerów kurzych."

Źródło : https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ptasia-grypa/33972-trzy-nowe-ogniska-ptasiej-grypy-mnostwo-drobiu-do-wybicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi bezcłowy import kurczaka z Ukrainy bez żadnych ograniczeń przedłużony o kolejny rok . Haha. To jest kur.wa cyrk dopiero, napychanie kabzy jednej firmie, do tego płacącej podatki na Cyprze. Ale jak właścicielem owej firmy jest oligarcha co pije wódkę z Ursulą i innymi decydentami UE to co się dziwić w sumie. A wy dalej siedźcie i czekajcie na cud albo zadupc.aj.cie z garbem na plecach jak mistrz i chwalcie się że macie taniej od innych i że 5 koła na miesiąc za zaangażowany kilkumilionowy majątek i ryzykowanie na co dzień całym tym majątkiem jest git gdzie niepiśmienny pracownik na fermie ma 5kola  Powiem tylko tyle, że tak Ukrainy nie pokonacie bo ona ma koszt i tak 40% niższy o takiego mistrza

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nikt nie żyje z samego kurnika bo to szkoda czasu w życiu w dzisiejszych czasach także kurniki to taka wartosc dodana . A kto mysli ze tylko z tego chce żyć to jest ciemny i zacofany w mysleni iq około 40 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoduje ktoś z was bez antybiotyków? Jak to wychodzi i czy da się w ogóle wyhodować? Ile jest dopłacają ubojnie za chów bezatyniotykowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem nie zrobili limitu w okolicy 150 tyś ton ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dex napisał:

A czy czasem nie zrobili limitu w okolicy 150 tyś ton ? 

limit na poziomie 2022 i 2023 .jak zostanie przekroczony to dopiero . jakaś reakcja bedzie .

A francuzy palą teraz tiry z polskimi rejestracjami i biją kierowców .Wywalają transporty z żywnością 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Harnaś20 napisał:

Hoduje ktoś z was bez antybiotyków? Jak to wychodzi i czy da się w ogóle wyhodować? Ile jest dopłacają ubojnie za chów bezatyniotykowy?

Tak ja hoduję,  tak da się wychodować,  wychodzi dużo lepszy wynik jak przy normalnym rzucie z antybiotykami, dopłacają od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy zależy od jakości towaru i w dużej mierze od tego jakie warunki sobie wywalczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...