Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo kiepskie wieści, mediemu już jakiś mały miesiąc temu pękła żyłka w dupie, obecnie coraz bardziej się to rozlewa. Ale spokojnie, wróci, zawsze wraca😁 wiadomo kiedy. Oj medi, filus dwaj skretyniali idioci😃 ps. 8 na 10😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 28.03.2024 o 08:55, kokoko napisał:

A tak z ciekawosci jak cenowo wyglada pasza z Niemiec ?

Tak samo. Może jest  w środku stawki - nie znam wszystkich cen w Polsce. Różnice około 30 PLn często niemiecka jest tańsza od np DeHeusa a droższa od reszty. Oczywiście rozliczana jest przez polski oddział w PLN z naszym VATem. Najlepsza jest różnica w zapachu obornika. Można w środku leżak rozłożyć i się kimnąć już po rzucie i to bez wentylatora. Muszą coś dodawać jakieś anty odoranty nie ma bata.  Wrażenie w dotyku i w zapachu paszy takie jakby tam było dużo chemii. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, _s69 napisał:

Tak samo. Może jest  w środku stawki - nie znam wszystkich cen w Polsce. Różnice około 30 PLn często niemiecka jest tańsza od np DeHeusa a droższa od reszty. Oczywiście rozliczana jest przez polski oddział w PLN z naszym VATem. Najlepsza jest różnica w zapachu obornika. Można w środku leżak rozłożyć i się kimnąć już po rzucie i to bez wentylatora. Muszą coś dodawać jakieś anty odoranty nie ma bata.  Wrażenie w dotyku i w zapachu paszy takie jakby tam było dużo chemii. 

Co to za. Mieszalnia? Czy do Poznania dojadą? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 17.03.2024 o 00:47, leszczaczek napisał:

A chociaż wyrównane  są?

Jest tylko jedna co sprzedaje dla brojlera. Agravis OST do Stęszewa dojeżdżali wiem to na pewno.

Z dniem 15.03.2024 zmieniamy ceny paszy, poniżej szczegóły:

image002.png.869742307ec8288f611aa06b0bd53921.png

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spożyciem agravis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arabski fundusz ADQ jest zainteresowany przejęciem polskiego giganta drobiarskiego - Cedrob. O zainteresowaniu taką transakcją ze strony ADQ poinformował Bloomberg, a wstępna oferta zostanie złożona już w kwietniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, B0b napisał:

A jak ze spożyciem agravis ?

1,54 w tych okolicach. Jedyne co bym zmienił to silniejszy starter powinni mieć. Aktualny daje zbyt łagodny start. Może to wina mini granulki w starterze, Granulacja jest bardzo mocna i niewiele jest pyły w karmidłach. 

Edytowane przez _s69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Do kur wychodzę napisał:

Arabski fundusz ADQ jest zainteresowany przejęciem polskiego giganta drobiarskiego - Cedrob. O zainteresowaniu taką transakcją ze strony ADQ poinformował Bloomberg, a wstępna oferta zostanie złożona już w kwietniu.

Szejki się kapnęli ze hodowanie drobiu na skalę przemysłową na pustyni to utopia? Dobrze że ich nie kupi MHP bo by była kaplica dla nas wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej ubojni się sprzedaje po co komu się z tym.uzerac jak można żyć spokojnie z mld na koncie nikt nie wiekuje dorobisz się do 50/60 to później olewasz system 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekać. Zjebac medoxa bo się pomylił, cenka do Świąt wytrzymała na lekkim tylko spadku i się cieszyć że chłopy wyszły na ulicę, zatrzymali trochę UA i towar został sprzedany jako tako, mimo tego że było go w CH....i jeszcze więcej a wszystko schodziło i tylko z 5.6 spadło na 5.3. cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, cudów nie da się przewidzieć. Taka natura cudu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox cieniasie, cofnij się kilkanaście postów wstecz 😁 przecież zablokowanie granicy nic nie daje, jedzie bokiem, pociągami itd, przecież to kompletnie nic nie daje. Jesteście z filusiem kompletnymi debilami. Jakbym miał hodować z uwzględnieniem Twoich teorii to dawno bym zbanczyl. Ja osobiscie mam jedną fermę na minrolu, ale dwie kolejne przerzuciłem perliczka i nawet kaczka Pekin bo tam wyniki były coraz słabsze, oraz ferma była dużo bardziej problematyczna od dwóch pozostałych względem zdrowotności. Finalnie udało się trafić z ceną w poprzednim rzucie, a teraz następne mają już 21dni więc może też się uda. Obecnie sytuacja na rynku kaczki Pekin zrobiła się bardzo słaba, ja kończyłem po 6.85netto styczeń /luty teraz 5.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kaczka i indyk to mięso "luksusowe". A jak się zeszmaciło ludzi zieloną ideologią tak, że przestali patrzeć na jakość tylko kupują co tańsze w promocji bo za resztę muszą zapłacić za drogą energię i paliwa to się niema co dziwić. I to nie dotyczy tylko Polski ale całej UE. Zawsze twierdziłem że sukces brojlera jest spowodowany głownie jego niską ceną.

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamrot... tanie i dobre 

A tak poważniej to nie ma drugiego takiego stworzenia które tak skutecznie przetwarza białko roślinne w zwierzęce. Przez co nawet od ekologów nie vegan usłyszysz ze drob jest jedynym akceptowalnym mięsem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dex napisał:

Jak mamrot... tanie i dobre 

A tak poważniej to nie ma drugiego takiego stworzenia które tak skutecznie przetwarza białko roślinne w zwierzęce. Przez co nawet od ekologów nie vegan usłyszysz ze drob jest jedynym akceptowalnym mięsem 

Zaraz po robakach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PanJózek napisał:

Medox cieniasie, cofnij się kilkanaście postów wstecz 😁 przecież zablokowanie granicy nic nie daje, jedzie bokiem, pociągami itd, przecież to kompletnie nic nie daje. Jesteście z filusiem kompletnymi debilami. Jakbym miał hodować z uwzględnieniem Twoich teorii to dawno bym zbanczyl. Ja osobiscie mam jedną fermę na minrolu, ale dwie kolejne przerzuciłem perliczka i nawet kaczka Pekin bo tam wyniki były coraz słabsze, oraz ferma była dużo bardziej problematyczna od dwóch pozostałych względem zdrowotności. Finalnie udało się trafić z ceną w poprzednim rzucie, a teraz następne mają już 21dni więc może też się uda. Obecnie sytuacja na rynku kaczki Pekin zrobiła się bardzo słaba, ja kończyłem po 6.85netto styczeń /luty teraz 5.8

No i jak na tych kaczkach wychodzi. Bo w tamtym roku byłem namawiamy kilkukrotnie na wstawienie. Niby kokosy się zarabia. Ale jak ze zdrowotnościa kaczek? Myślałem, żeby wstawiać 2 razy kura raz kaczka. Może lepiej potem byłoby z brojlerem. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wolnemu braknie żywego bo większość na umowie a kontrakty czekają na realizację 

Dziś wolny na południu szuka frajera na 5,5 netto .cały srodek polski na spokojnie z wolnego ściąga po 5.6 net 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kurczakos napisał:

No i jak na tych kaczkach wychodzi. Bo w tamtym roku byłem namawiamy kilkukrotnie na wstawienie. Niby kokosy się zarabia. Ale jak ze zdrowotnościa kaczek? Myślałem, żeby wstawiać 2 razy kura raz kaczka. Może lepiej potem byłoby z brojlerem. Pozdrawiam 

No panjózek napisał, że sprzedawał po 6.85, na dzisiaj 5,8...a ja mówie, że za kilka dni będzie 5,5, wraca powoli obowiązek cięcia pazurów, tym sposobem chcą trochę zredukować nadpodaż bo nie każdy ma do tego ekipę i już powoli slychać o sytuacjach typu, nie obcinasz pazurów nie dostajesz kolejnych pisklaków...i teraz zagłoska, żywiec zaraz potanieje o ponad 1zł a pasza potaniała od ostatniego miesiąca o 20 zł, opłaca się? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja wczoraj miałem łapanie i kierowcy powiedzieli mi że jest jakaś masakra z kurczakiem podobno taki syf idzie na niektórych fermach mają tyle padów że zamiast 200 000 jedzie 160 000 masakra u jednego brakuje 10 000 U drugiego 5 u pani Basi która ma kurnik na 20 000 wyjeżdża 17 i tak u każdego od kilku po przez kilkanaście do nawet kilkadziesięciu tysięcy i codziennie na ubojni braki dowiedziałem się że normalnie mają braki na kontrakcie także robi się ciekawie aż się boję tego kolejnego wstawienia co to się dzieje z tymi pisklakami podobno nawet Park Dro.......  z nieposzlakowaną opinią daje jakiś syf Mam tylko nadzieję że te pisklęta nie jadą na Ukrainę bo jeśli tak to one do nas wrócą tylko już jako mięso a jak nie do nas to do innych krajów i zapchają rynek przez co my nie będziemy mieli gdzie tego sprzedawać

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu mysle ze moze kazdy na kontrakcie zglasza zwiekszone upadki zeby cos sprzedac na boku jak dena dobra. Zadna filozofia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kokoko napisał:

Mistrzu mysle ze moze kazdy na kontrakcie zglasza zwiekszone upadki zeby cos sprzedac na boku jak dena dobra. Zadna filozofia. 

No może i też tak być tylko że wielu ma jakąś słabą kurę co się często wiąże z upadkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...