Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o małą moc mi chodzi to jest o ciągnik który mógłby współpracować z bronami, sadzarką, przetrząsaczo- zgrabiarką, kosiarką rotacyjną itp. ale jednocześnie nie widział by pługa czy agregatu jednym słowem tzw. pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie o małą moc mi chodzi to jest o ciągnik który mógłby współpracować z bronami, sadzarką, przetrząsaczo- zgrabiarką, kosiarką rotacyjną itp. ale jednocześnie nie widział by pługa czy agregatu jednym słowem tzw. pierwszy

1.3512 ma 47km.

2. do sadzarki nadaje się tylko na wąskich kołach.

3. w rotacyjnej, bronach(szczególnie wiosną), zgrabiarce szerokie opony są wskazane.

4. przy takich pracach, prawdopodobieństwo, że coś Ci w tym ciągniku poleci jest praktycznie znikome.

5. moja opinia o tym ciągniku jest pozytywna, więc uważam, że nie ma co wyważać otwartych drzwi, i inwestować w przeróbki.

6. Zetor wbrew obiegowej opinii nie jest takim ,,cudownym" ciągnikiem, sypie się jak każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją intencją nie było wygłaszanie peanów na cześć Zetora stwierdziłem jedynie że Zetory 5245 mają skrzynię biegów która umożliwia lepsze dobranie biegu do wykonywania konkretnych zadań z tego co się orientuję Zetory te mają też półbiegi, tzw. „szybką skrzynię” i możliwość zmiany prędkość wałka (tak przynajmniej podają ludzie w ogłoszeniach bo przyznam się że ciężko było mi znaleźć informację na temat tego ciągnika) z kolei 3512 to maszyna oszczędna jednakże jego skrzynia jest uboga a w dodatku nie produkowane były wersje gdzie opcją były nieco bardziej zaawansowane rozwiązania. Konkludując doszedłem do wniosku że połączenie tych dwóch traktorów dało by fajny rezultat. Na początku zaznaczyłem iż będą to stricte teoretyczne rozważania więc nie interesuję mnie koszty i trudność takiej przeróbki a jedynie jej wykonalność i ewentualny sens (abstra(słowo zostało usunięte)ąc zupełnie od względów ekonomicznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA. Gdybym miał 5245 z zajechanym silnikiem to bym się zastanowił, ale niestety nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku zaznaczyłem iż będą to stricte teoretyczne rozważania więc nie interesuję mnie koszty i trudność takiej przeróbki a jedynie jej wykonalność i ewentualny sens

Trudność-> żadna, wystarczy silnik od 3p z fabrycznymi pierścieniami redukcyjnymi+dodatkowy pierścień(wyrównujący długość)+ maska.

Tylko po co? Ursus swego czasu wypuścił serie 3514, i szybko zaprzestał. Polak jak coś już ma to eksploatuje to na max, nie licząc się z konsekwencjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś pytał na początku tematu: jak przerobić hydraulikę w 3512 żeby podnośnik i wyjścia działały jednocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczorja wi9diząłem w komajnie bizon zo 56 super na chłodnicy zainstalowane koło od rekorda super sie kręci i chłodzenie jest ajk należy [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś pytał na początku tematu: jak przerobić hydraulikę w 3512 żeby podnośnik i wyjścia działały jednocześnie?

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek kiedyś wpadł na taki omysł że zamiast dwóch akumulatorów 6V zrobić jeden 12V. Ursus C-360 oczywiście z super komfort kabiną

 

489f62f9694c4eddm.jpg 634c468b44e44777m.jpg

 

 

Obiuecałem że wrzuce fotke z patentu wysypywania zboża.

pierwsza przyczepa.

ac0d7c9ae5ee282em.jpg

 

Drugra.Nie można dalej podjechać bo przód przyczepy, burta chaczy o urę od dmuchawy. Trzeba lekko ze skosa podjechać.

cf8a5d6853b8f850m.jpg 3865400497193441m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wsk125ccm ja pytałem o rozwiazanie hydrauliki w mf 255 masz jakis patet?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy załozył taki zgarniacz śmieci z siatki przy bizonie ZO56. Nie wiem, jak to jest konkretnie zrobione, ale podejrzewam, ze jest przedłużony wałek od podajnika ziarna, bo ten zgarniacz (kręci się w koło) działa tylko jak jest młocarnia włączona. Podobno dobrze zdaje egzamin i sie olej tak nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
interesuje kogoś aplikator konserwantów na prase z elektrycznym sterowaniem z kabiny za jakieś 100 zł

 

 

 

zależy jak to wygląda i jk to sie montuje i gdzie daj więcej info najlepiej na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aplikator zamontowany jest na prasie, w panelu oprócz sterowania aplikatora mam wmontowany włącznik podajnika sznurka i sygnał świetlny i dzwiękowy napełnienia komory.moja prasa jeszcze nie była wyposażona w te dodatki, podajnik sznurka uruchamiało sie jeszcze linką. koszt elemenów to około 100 zł a działa jak taki za 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co robicie z siatką zuzytą do owiniecia bel słomy i sianokiszonki??

Moze zna ktoś i podzieli sei tym w jaki alternatywny sposób mozna zagospodarowac zuzytą siatke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja folie z sianokiszonki sprzedaje

a oni robią z tego granulat i nowe worki do śmieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja folie z sianokiszonki sprzedaje

a oni robią z tego granulat i nowe worki do śmieci

 

mógłbys podac adres tej firmy?? ile płacą np. za kilogram foli??

 

a co robicie z siatką?? bo palić w piecu tym troche mi szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie poruszano już konstrukcję pompki do przelewania paliwa. Jak myślicie, czy pompka od centralnego ogrzewania która wymusza obieg, sprawdzi się podczas tankowania i czy trzeba zamontować zawór zwrotny żeby nie zalewać za każdym razem ?

Np taka http://www.allegro.pl/item259394434_super_pompa_co_omnigena_piec_c_o_25_60_warszawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna sie sprawdzic a jka ma wyfdajnosc. ja używam pompy ogrodowej do wody asgatec za 100zł z allegro + krucce i zawór zwrotny i juz 2 lata smiga po kilka tysiecy rocznie przepalam wiec chcyba test bojowy przeszłą pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinna sie sprawdzic a jka ma wyfdajnosc. ja używam pompy ogrodowej do wody asgatec za 100zł z allegro + krucce i zawór zwrotny i juz 2 lata smiga po kilka tysiecy rocznie przepalam wiec chcyba test bojowy przeszłą pozytywnie

A jak rozwiązałeś sprawę zassania, bo te popy o których piszesz mają szerokie ssaki, a ja chcę pompować np z kanistrów 30 l .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinna sie sprawdzic a jka ma wyfdajnosc. ja używam pompy ogrodowej do wody asgatec za 100zł z allegro + krucce i zawór zwrotny i juz 2 lata smiga po kilka tysiecy rocznie przepalam wiec chcyba test bojowy przeszłą pozytywnie

A jak rozwiązałeś sprawę zassania, bo te popy o których piszesz mają szerokie ssaki, a ja chcę pompować np z kanistrów 30 l .

Ta pompka ma max 70 l/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jak założóysz przewody i odpowiednie jsrednicy to taka wydajnosc uzyskasz. ja założyłem mniejsze niż zalecane na zasyasniu i i tym do baku takie same i troche ja zmula. ale i tak nie trzeba używac wiaderka czy recznie pompowac jakimis pompkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsunaliście mi dobry pomysł bo mam starą ale dobrą pompe od pieca o wydajności max 70l/min, to dziś sie biorę do roboty bo muszę sprawdzić jak jest z zasysaniem, mam nadzieję ze nie trzeba jej za każdym razem zalewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podsunaliście mi dobry pomysł bo mam starą ale dobrą pompe od pieca o wydajności max 70l/min, to dziś sie biorę do roboty bo muszę sprawdzić jak jest z zasysaniem, mam nadzieję ze nie trzeba jej za każdym razem zalewać.

Na 99% trzeba założyć zawór zwrotny za 15zł i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...