Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

To,że rezygnują wiem,bo rozmawiałem z nimi.Są to hodowcy,którzy prawie wszystko kupowali i po przeliczeniu stwierdzili,że taki system nie ma sensu.Dobrze Piszesz,że są tacy,co w styczniu,a nawet w starym roku lecą podpisywać umowy(tacy robią Nam bajzel).Mam kolegę,co od czterech lat nie bierze gęsi,a jak się potem okazuje,co rok to więcej i umowa podpisana końcem stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o nioskę to wielu starych prod. jaj zrezygnowało ale nowych też nie brakuje bo usłyszał jeden z drugim że jajko w ubiegłym sezonie dochodziło do 6n i myślą że kokosy będą, a jeszcze ZD naobiecywały cudów.

Tylko że niektórzy chyba nie wiedzą że gęś produkuje 5 miesięcy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jeśli chodzi o nioskę to wielu starych prod. jaj zrezygnowało ale nowych też nie brakuje bo usłyszał jeden z drugim że jajko w ubiegłym sezonie dochodziło do 6n i myślą że kokosy będą, a jeszcze ZD naobiecywały cudów.

Tylko że niektórzy chyba nie wiedzą że gęś produkuje 5 miesięcy w roku.[/quote

]

Narobiło się !!!,ale to wszystko laicy co nie wiedzą jak, i gdzie

i po co taka frustracja?

WG. mnie to najlepiej się znają duzi hodowcy nie będę przytaczał kto bo to nie moja sprawa ,ale każdy wie kto na tym forum jest duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sfrustrowany nie jestem, tylko drażni mnie ta cała polityka względem nas wcześniej jak nioski było za dużo to żywiec też był tani jak troche nioski mniej to to i żywiec trochę podskoczył.

Nikt nie wyciąga z tego żadnych wniosków a Kołuda każdemu sprzedaje tyle gęsi repro. ile tylko może.

Według mnie to powinni ilość stad repro jakoś kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołuda powinna kontrolować wielkość produkcji gęsi i nie doprowadzać do nadwyżek nioski w kraju, szkodzi to wszyskim szczególnie gdy jest nadwyżka .

Myślę że nowy stary dyrektor dopilnuje ilości nioski na rynku.

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołuda Koułdą ,ale ile jest prywatnych wylęgarni i ile pisklaka idzie z zachodu to nikt nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym Roku Z moich doniesien prasowych wynika że gęsi zarodowej będze mało ponieważ kołuda w tym sezonie wprodukuje tylko 90 000 piskląt a zapotrzebowanie jest na 120 000 szt. do tego dochodzi wysoka cena za sztuke Tagrze wszystko będze wiadomo już w maju powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym Roku Z moich doniesien prasowych wynika że gęsi zarodowej będze mało ponieważ kołuda w tym sezonie wprodukuje tylko 90 000 piskląt a zapotrzebowanie jest na 120 000 szt. do tego dochodzi wysoka cena za sztuke Tagrze wszystko będze wiadomo już w maju powodzenia.

90000pikiąt to coś mało jak na Kołudę ?chyba jedno zero(0)powinieneś dopisać?

(musieli by tylko produkować dla jednego dużego hodowcy, a znam nie jednego co w sezonie odstawia 100000szt.)tak więc to jest jakis''czeski błąd''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że kokobongo nie pomylił się co do ilości zer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym Roku Z moich doniesien prasowych wynika że gęsi zarodowej będze mało ponieważ kołuda w tym sezonie wprodukuje tylko 90 000 piskląt a zapotrzebowanie jest na 120 000 szt. do tego dochodzi wysoka cena za sztuke Tagrze wszystko będze wiadomo już w maju powodzenia.

90000pikiąt to coś mało jak na Kołudę ?chyba jedno zero(0)powinieneś dopisać?

(musieli by tylko produkować dla jednego dużego hodowcy, a znam nie jednego co w sezonie odstawia 100000szt.)tak więc to jest jakis''czeski błąd''

 

Tutaj nie chodzi o gęsi na tucz a o stada reprodukcyjne i to konkretnie o ilość samic. Stada repro rzadko są większe niż 1500 szt. a to dlatego że w bardzo dużych stadach są słabe wyniki produkcyjne albo nie ma ich wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto im będzie hodował za 8 lub 8,5-chyba samobójcy.Jak na razie takie ceny oferują,KPINA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto im będzie hodował za 8 lub 8,5-chyba samobójcy.Jak na

razie takie ceny oferują,KPINA !!!

Tak jak w poprzednim sezonie ZD wyskoczyły z cena za KG. 7,5zł. to nikt nie chciał hodować!

A ostateczna wartość gęsi --------------------- każdy wie ile zapłacono.

To i tak i teraz będzie (słuchy mnie chodzą ,że ZD mają nowych żółtodziobów) zbijanie ceny!!!

POZDRAWIAM MYŚLĄCYCH HODOWCÓW!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jest już za dużo ambitny lub za dużo chce łapać............... i tylko łapać to proponuję to:http://www.youtube.com/watch?v=87Q5PEjmrCU&ob=av2e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to lipa umowy już dawno podpisane

najlepiej wolny rynek robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i kto tak szybko podpisuje umowy o dostawy żywca??

KOLEDZY I KOLEŻANKI tak jak w poprzednim sezonie trzeba się ''mocno'' zastanowić nad umową z ZD bo dziś to jest więcej jak w poprzednim sezonie trzeba liczyć na dochód a nie na przychód??!!

ZD proponuja mniejszą cenę ja w sezonie 2011. tzn.to przykład z autopsj:8,5złza 16''''''a 7,5zł.''''''''''''''''za 9'''''''''''''''

no to jak o tym myślicie?????????????????????????????????????????????

proszę ,ale nie wymuszam o odpowiedź..............

 

 

 

z powżaniem....................................

 

ptyś ........................................................................................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie cena będzie oscylować w granicach 10 złotych,ale trochę cierpliwości.ZD mają bardzo duże zyski za gęś,gdyż euro utrzymuje się na wysokim poziomie,a przeszło 90% idzie na eksport.Teraz jeszcze,jak zapowiadają otwiera się polski rynek i ZD łapią kogo się da.Ja też się zastanawiam nad wolnym rynkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś robił dla bika w zeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z gościem co zdaje do Bika i jest zadowolony.Kasę wypłaca terminowo,a jeśli chcesz,to nawet wcześniej.Ja też(jeśli będę brał),to przechodzę do Bika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rozmawiałem z gościem co zdaje do Bika i jest zadowolony.Kasę wypłaca terminowo,a jeśli chcesz,to nawet wcześniej.Ja też(jeśli będę brał),to przechodzę do Bika.

a dla kogo wczesniej robiłes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio dla Indykpolu,ale z nimi to porażka.

a co klasyfikacja pewnie a nad animexem sie nie zastanawiales bardzo podobna oferta jak u bika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Animexem dalej bym współpracował,ale Animex w Dębicy zrezygnował z gęsi,a tym samym trzeba było szukać innego odbiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p aolo405 ja mysle ze ten gosc z kim rozmiawiales to byl pan Bik bo ja osobiscie robilem dla niego kilka lat i mialem takiego pecha ze mialo byc tak pieknie a byly aneksy do umowy 2 tygodnie przed zdaniem ceny w dol dodatkowo czesc gesi szla w 2 klase tj prawie 40 procent nizej a co do wczesniejszej zaplaty to jak zdasz gesi to sie rozczaruiesz ksiegowa panu powie ze prosze rozmawiac z szefem ale pan Bik jest aktualnie w delegacji i faktura po podpisaniu aneksu o przedlurzonym terminie platnosci zostanie oplacona w terminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franek3211 może i to prawda,bo co gość mówił,to zbyt piękne by było prawdziwe.A,czy robi klasyfikację,czy średnią z rzutu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...