Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

ganz nie przeplacaj ja mam oferty na kukurudze extra jakosc wegry z przywozem 640 i czekam -owies jeczmien kupilem w grudniu duzo taniej ale jeszcze bede kupowal -KOLEDZY WEJDZCIE NA www.webbrokers.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki marmas za odpowiedź....natomiast co do linka gansa to może to byc dobra rzecz, szkoda tylko że sprzedający nie podają okolic z jakich są.....

Muszę jeszcze owsa dokupić,ale narazie bryndza na rynku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pytał się o zakwaszacz do paszy . Jest taki o nazwie Lupromix Drai

3 kg/1tone cena 60zł/10kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem chodowcy poznaja ceny gasiat od zakladu kontrakcyjnego ktory wspolpracuje z wylegarniami a wylegarnie z chodowcami gesi na jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w suwalkach do 5 kwietnia 5.10 netto.W tym roku możemy sobie trochę pokombinować bo na marzec i kwiecień nie ma za bardzo komu wstawiać.Podpisalem umowę w styczniu ,że w marcu wezmę 1000 sztuk no i będę musial zaplacić te 5.10 a dwa dni temu zadzwonilem do wylęgarni i powiedziałem że mogę wziąść jeszcze dodatkowo ze 2500 ale po 3.50brutto i wiecie że kierownik się zgodził.Potem zrobię nową umowę już na 3500.Chłopaki wy też spróbujcie załatwić sprawę od kuchni oni mają problem ze zbytem jaj na te miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marmas mówisz o kombinowaniu w całej polsce czy tylko w twoim regionie?

Bo w wpielkopolsce raczej na taka cene nie ma szans...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas na mazowszu tez nie wydaje mi się aby było to możliwe. w chwili obecnej zakłady mają za dużo pisklaka i wpychają wieksze ilości na hodowle. Nie sądzę jednak aby takie dobieranie po nizszej cenie było mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD Cedrob oddział w Niepołomicach płaci 6,5 zł/kg. za żywiec gęsi w sezonie 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aalex23, a ile w takim razie chcą za pisklę ? i paszę w kredycie ?

 

Chciałem jeszcze dodać że te 6,5 zł/kg to cena netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pisklaka nie ma jsszcze ceny ustalonej, mówią że będzie to między 5,2 a 5,8. Za kredytowane pisklaki w marcu nic się nie płaci, a później około 6,5 % w skali roku. Co do paszy to nie wiem bo kupuję na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze niektore zaklady stosuja chwyt na cene za kg zywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas na mazowszu tez nie wydaje mi się aby było to możliwe. w chwili obecnej zakłady mają za dużo pisklaka i wpychają wieksze ilości na hodowle. Nie sądzę jednak aby takie dobieranie po nizszej cenie było

mozliwe.

W umowie mam że mogą mi dać o 5% więcej i te muszę przyjąć a na więcej się nie zgadzam albo stawiam warunek że wezmę więcej ale po innej cenie.W waszych stronach jest może inaczej .Kierownik wylęgarni też nie chciał się od razu zgodzić i mówił że nie będzie robił dożych nakładów ,ale spytałem go co zrobi z jajkami i gość zaczął się plątać w swoim tłumaczeniu .Przecież za jajka musi zapłacić ,no bo co ma z nimi zrobić do tortu ich nie doda Moją intęcją nie jest wymądrzanie się chciałem tylko podsunąć wam taką myśl -mi się udało.Możecie dać namiar na Niepołomice bo Suwałki ciągle zwlekają z ceną może nadwyżkę oddam im

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie - miałem na mysli region mazowiecki....hehe a wyszło mazowsze....

marmas kazda informacja jest dobra....a wracając do watku to wszystko zależy od wylegarnii i od tego jak bardzo moga byc elastyczni w stosunku do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo żałuje że walnołem tak głupi temat o cenach .Wszystko to jest zmyślone i żadne rozmowy na temat niższych cen nie były prowadzone .Kierownictwo wylęgarni przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ty marmas. (słowo zostało usunięte) z ciebie aż żal patrzeć. pewnie cie pan kierownik przeciągnął po podłodze w wylęgarni... to po ile teraz będziesz miał pisklę ? z 6,50 minimum co ?

 

Panowie bardzo żałuje że walnołem tak głupi temat o cenach .Wszystko to jest zmyślone i żadne rozmowy na temat niższych cen nie były prowadzone .Kierownictwo wylęgarni przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a "słowo usunięte" to było pupa przez "d"

 

ej ty marmas. (słowo zostało usunięte) z ciebie aż żal patrzeć. pewnie cie pan kierownik przeciągnął po podłodze w wylęgarni... to po ile teraz będziesz miał pisklę ? z 6,50 minimum co ?

 

Panowie bardzo żałuje że walnołem tak głupi temat o cenach .Wszystko to jest zmyślone i żadne rozmowy na temat niższych cen nie były prowadzone .Kierownictwo wylęgarni przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie jak to jest.

Marmas chciał dobrze,dał info że tak można,że jemu się udało taką cenę wynegocjować,a ktoś poprostu poprostu zadzwonił tam i powiedział prosto z mostu że chce pisklaka za 3.50,bo ktoś tak dostał.No i czy to jest mądre?

I hodowcy widzicie ze nigdy nie bedziemy grać w jednej drużynie,zawsze znajdzie sie jakis czubek(nie chodzi o marmasa,ale mógł to mądrzej napisać).

Marmas przynajmniej mogłeś nie pisać z jakiej wylęgarni,chyba że naprawde żarta sobie strzeliłeś.

Ja tam jestem synem hodowcy.Ale zdązyłem sie juz nasłuchać i napatrzeć jacy to ludzie potrafią być.

Jest grupa hodowców,która się zbiera i umawia że będzie negocjować z zakładem cenę żywca.I co?

Na drugi dzień większość ma już umowy podpisane i słowem nie piśnie,a zostaje 10 czy 15 ludzi,i co oni mogą???

Taka ta nasza polska jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwiolas napisał:

>Taka ta nasza polska jest.

 

Otóż to - tak to jest w naszej Polsce. Zero organizacji, obłuda i kopanie dołków po drugim. Nie wiem czemu ludzie sobie nie pomagają tylko po kątach gdzieś kombinują przed drugim człowiekiem.

marmas faktycznie napisał coś i nie przemyślał tego (nie wazne czy była to prawda czy fałsz), aczkolwiek nie rozumiem polityki pisania na forum informacji które nie sa prawdą. Mają na celu wprowadzać resztę w błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marmas pewnie napisał prawdę, albo przynajmniej się mu wydawało, że taki z niego hojrak i pana kierownika wylęgarni postraszy, że jajka na ciasto pójdą ...

A tu pan kierownik zobaczył co marmas wypisuje i spuścił marmasowi bęcki, że aż na forum przeprosił, że głupoty wypisuje

Pozdrowienia dla pana kierownika i dla wszystkich gęsiarzy. Jaka to wylęgarnia ?

 

marmas faktycznie napisał coś i nie przemyślał tego (nie wazne czy była to prawda czy fałsz), aczkolwiek nie rozumiem polityki pisania na forum informacji które nie sa prawdą. Mają na celu wprowadzać resztę w błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie jestem chodowca na reprodukcje ale chyba 50% pisklakow-moze sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów przycichło na gęsiarskim forum.

 

Może porozmawiajmy na temat wychowalni gęsi.Czym dysponujecie,czym ogrzewacie?

Czy później po odchowie trzymacie pod dachem(wiata),czy może na wybiegu?

Jak podajecie karme?

Jakieś pomysły,spostrzezenia,wynalazki.

 

Mój ojcieć np. choduje na rzut 7000 szt.

Odchowalnia to konstrukcja stalowa,przykryta folią(2 warstwy + ta z pęcherzykami powietrza pomiędzy nimi)Ogrzewanie- piec nadmuchowy(chyba to wychodzi najtaniej,ale i tak marnuje się duzo ciepła,bo wiadomo folia).Na dole blacha do wysokości około 1,20 cm i od środka wełna mineralna zakryta deskami..Do tego jest stodoła,i dwie drewniane wiaty przykryte folią.To wszystko to prowizorka,ale za to co się dostaje za gęsi,nie ma za bardzo coś lepszego zrobic.

 

Jestem poprostu ciekaw jak to wygląda w polsce.Czy tylko my jesteśmy tak zacofani w stosunku do hodowców kurczaka czy indyka,czy inni gęsiarze mają podobną sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...