Skocz do zawartości
Luke16

Dobry ciągnik 80/85 konny do 35tyś. zł???

Rekomendowane odpowiedzi

niech ten mtz porobi takie same prace co ursus ciekawe co wtedy bedzie , zapewne bedzie sikal jak podziurawiona beczka mtz przy ursusie 1224 to szrot niestety ursusy byly dobre ale na tamte czasy kiedy nie bylo tak ciezkiego sprzetu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech ten mtz porobi takie same prace co ursus ciekawe co wtedy bedzie , zapewne bedzie sikal jak podziurawiona beczka mtz przy ursusie 1224 to szrot niestety ursusy byly dobre ale na tamte czasy kiedy nie bylo tak ciezkiego sprzetu .

 

Porównaj 80-o konnego mtz z jego odpowiednikiem ursusa a nie porównujesz go z u 1224 i wyskakujesz że to szrot,"ursusy byly dobre ale na tamte czasy kiedy nie bylo tak ciezkiego sprzetu"bo wtedy nie było nic innego i tzreba było robić tym co było i dlatego były takie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ursus przepracowal u mnie 23 lata i dalej pracoje ten co odemnie go kupil jest bardzo zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem opinie że szesciocylindrowe MTZ sa w stanie oborac kazdą szostke ursusa.Zaznaczam ze opinia jest zasłyszana i nigdy takowego MTZ nie widzialem w pracy ale nawet porownanie parametrów do dzisiaj produkowanego 1224 zsSzoską MTZ przemawia niestety za MTZ w kazdym calu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slyszalem opinie że szesciocylindrowe MTZ sa w stanie oborac kazdą szostke ursusa.

 

bardzo dobrze słyszałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchodolak ja stanę mtz 1221 a ty wez tego swojego ursusika 1224 to Ci powiem tylko tyle że nigdy nie przerobisz nim tyle co ja i wbrew swoim mitom to nie sobaczysz na nim oleju bo o traktor trzeba dbać a nie tylko dupe wozić

i przestań porównywać tą swoją kupe polskiego złomu z mtz 82 tylko zacznij patrzeć na mniej więcej równych sobie czyli mtz 1221 który tak naprawde nie wiedziałby co ma z tą twoją kolubryną robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągniki są po to żeby o nie dbać aby pracowały jak najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągnik musi chodzić do puki do puty się coś nie rozwali.... W 7211 sprawdzam i dolewam od czasu do czasu oleju i tak to nic więcej nie robie popuki się nie popsuje a nie że bede go mył codziennie i takie tam... W zetorze nie widać już u mnie zegarów..... tyle kurzu... Ciągnik musi chodzić a jak się popsuje to trzeba go zrobić szybko i dalej do pracy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co ma sie rozumiec przez dbanie ,ja tam aby patrze na wymiane oleju i stan i rura nic poza tym a przy mtz trzeba co i rusz kable chydrauliczne czy oringi wymieniac tagze Luki21 ja bym caly czas pracowal a w domu jeszcze po pracy kobiete popiescil a tyy juz bys stracil ochote na wieczorne pieszczoty bo od rana piescil bys tego mtz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wymagania i kasa sie troszke zmienila a mianowicie jaki ciagnik byscie polecili do 40/max43 tys. zl do 100KM?[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj 80-o konnego mtz z jego odpowiednikiem ursusa a nie porównujesz go z u 1224 i wyskakujesz że to szrot,"ursusy byly dobre ale na tamte czasy kiedy nie bylo tak ciezkiego sprzetu"bo wtedy nie było nic innego i tzreba było robić tym co było i dlatego były takie dobre

 

Nawet 912 przeciągnie takiego MTZ na betonie więc nie ma czego porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ stanowczo NIE!!! U mnie w zetorze jest ciszej... URSUS tez odpada bo wystarczy ze pisze na nim made in poland... Wiec zostaja zachodnie... Najbardziej mi sie podobaja Renault ale jak z czesciami to nie mam pojecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje MTZ-a nie kupuj najlepiej jakbys trafil na fendta lub JD , MF ja namawialbym na fendta ewentualnie JD dobre ciagniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jaki to dobry fend lub jd jest za 35-40 000 co??? stare "Lyry". można wpakować w niego drugie tyle i nawet śladu nie będzie, kupując starocia nigdy nie wiesz co ma w środku co jest taki wart to wiadomo po roku eksploatacji sąsiad kupił jelonka niewiem ile dał ale koło 30000 i w drugim roku wpakował 7tys w naprawę-----ja pie...ole taki biznes, jelonek fajna sprawa ale kuopując stary ciągnik to trzeba liczyć się z naprawami a w zachodniaku to to wesołe nie jest. a co do mtz to jest wart moim zdaniem ceny rynkowej ma swoje wady ale i jest najtańszy poruwnując roczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jaki to dobry fend lub jd jest za 35-40 000 co??? stare "Lyry". można wpakować w niego drugie tyle i nawet śladu nie będzie, kupując starocia nigdy nie wiesz co ma w środku co jest taki wart to wiadomo po roku eksploatacji sąsiad kupił jelonka niewiem ile dał ale koło 30000 i w drugim roku wpakował 7tys w naprawę-----ja pie...ole taki biznes, jelonek fajna sprawa ale kuopując stary ciągnik to trzeba liczyć się z naprawami a w zachodniaku to to wesołe nie jest. a co do mtz to jest wart moim zdaniem ceny rynkowej ma swoje wady ale i jest najtańszy poruwnując roczniki

Potwierdzam znajomy kupił za 22 tyś jelenia na 6 garów tylko przód nie ciągnął i wałek nie kręcił cieszył się jak dziecko po przesiadce z mf 255 co tam sklep z częściami w lublinie myślał że zrobi , wpakowal ponad 8 tyś i kicha, w miare remontu coraz więcej części miał do wymiany i kolejne z 8 tyś trzeba by wsadzic. A za mf a kupił małego internationale na 3 gary za 6 tyś i ten chodzi jak rakieta nic się nie psuje a jd stał.I opchnoł tego JD za 25 tyś innemu znajomemu , tamten też się cieszy jak dziecko bo pomimo że przód nie ciągnie to chyba nic nie ma takiej siły i uciągu w okolicy

 

jak zachodnie to tylko mf i internationale u nas śmigają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... kupujcie super tanie okazje sklepy z częściami zapraszają jak chcesz mieć naprawde niezawodny sprzet to musisz za niego naprawde zapłacić. Bo nie wierze że co drugi ciagnik to okazja która zadko sie trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze co niektórzy nie maja zielonego pojecia o ciagnikach która marka jest najlepsza ciagnik za 22 tysiace JD czego sie tu spodziewac koles chyba nie byl w temacie kupujac ten ciagnik no tak MTZ tanie czesci i wszedzie dostepne to jego jedyny plus szkoda gadac Luke16 pisze ze 40-43 tys. jest w stanie zaplacic i za tyle moze kupic fendta BoSS piszesz ze kupujac starocie nigdy nie wiadomo co jest w srodku no chyba ze ktos sie niezna smialo moge powiedziec ze fendt 85-86 rok wiecej przepracuje mtg niz nowy MTZ bez awarji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardens stare to jest dobre ale wino i skrzypce , a tak poważnie jeśli ciągnik czy inna maszyna pracował 20 lat i jeśli to był fendt i był bezawaryjny to bez przesady ale nic nie jest wieczne i czas takiej maszyny mija i zaczną się problemy oglądałem kilka fendów i troszkę więcej jeleni z lat około 85 i nie ma się czym zachwycać (tu uszczelniacz tu luzy tu inne g... niby pierdoły ale zaczyna się od pierdół a za chwile można spodziewać się grubszych usterek), a co do mtz to miałeś nowego?? miałeś w ogóle mtz? A ten jeleń co pisał chochlik to nie była super okazja tylk nabywca nie zorjentował się w kosztach naprawy (dobrze wiedział co kupuje) bo myślał że naprawi jak zetora a tu zonk i niepowiedziane że jak kupisz sprawnego a nawet w super stanie (oczywiście wizualnym bo do środka nie wejdziesz) jelenia czy fendta to po 1000 mth ci nie sypnie przód albo przekładnia albo co innego i wtedy to ten nowy mtz pochodzi wiecej jak 1000mthbez awarii. a tak na koniec to koledzy kupujcie stare graty wyciągnięte z pokrzyw i możecie się cieszyć że macie fenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fendy spoko maszynki no ale lata 70 dziesiąte jak za taką cene a co powiecie właśnie o renault i case??? Mi te ciągniki się ogólnie podobają... MTZa NIE CHCE WIDZIEć!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renault fajnie się prezentują i są stosunkowo tanie w zakupie ale części z tego co wiem raczej drogie, a może coś z koncernu Same DF Lambo..., ceny części mają zdecydowanie niższe stare ciągniki deutz nie do zdarcia młodsze z DF np w tej cenie kupisz serię DX też niczego sobie proste bez elektroniki nie będziesz szukał na polu kabelka ktury nie łączy(nie to co mf) może to dobry wybór?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jak ruszy prow używane ciągniki stanieją jak samochody z zagranicy, bo takie głosy słyszałem. młode roczniki spadną z ceny bo za 10 latka można miec nówke ( minus dofinansowanie of course), może jszcze warto poczekac z zakupem używki na prow i nie koniecznie liczyc na dofinansowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji BoSS widze ze na temat fendtow wiesz malo ciekawe czy orientujesz sie ile wytrzymuja silniki fendta jakie maja sprzegla itd. mocniejszego silnika niema jak w fendtcie czyli MWM- MAN osobiscie mam fendta i inne mialem MTZ-a pracowalem tez na 2 innych nowych i powiem wiecej nowsze MTZ-ty sa bardziej awaryjne niz te stare wiec kolego nawet nie porownuj MTZ do fendta bo 20 letni fendt wiecej wytrzyma niz nowka MTZ lipne ciagniki i czym tu sie zachwycac ja dalem 40tys. za 311 lsa w 2005 roku rocznik 85 tak dla przykladu zdejmalem pokrywe skrzyni zeby zdiac blokade 6 biegu skrzynia wygladala jak nowa mimo ze jest to 85rocznik na temat skrzyn w MTZ-cie nie mam ochoty sie udzielac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie , ile mogę dostać za Ursusa C 385 A rok 1979 . Ogłaszam cena wywoławcza 28 tys. i kupującego brak .Stan można powiedzieć idealny na ten rocznik , wszystko sprawne ,przegląd .Dla mnie w tym przedziale cenowym to dobry wybór.Czy faktycznie dużo rolników kupuje zachodnie ciągniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...