Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonal z was ktos widly do TUR-a we wlasnym zakresie czy jesli uzyje ceownikow dostepnych na skladach budowlanych moge miec pewnosc ze sie nie pogna

 

Szacuje ze wykonanie takich widel we wlasnym zakresie bedzie ok 400 PLN tansze niz zakup gotowego wiec moze warto posiedziec troche w garazu przy spawarce

Ja bym kupił gotowe. Robiąc samemu widły będziesz musiał dokupić zęby albo je z czegoś zrobić, z to się średnio opłaca. Chyba, że lubisz bawić się w majsterkowicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie chwytak jest praktyczny tylko gdy ustawia sie baloty pionowo ( płaskim do góry, ale takie ustawianie w stodole jest nie ekonomiczne bo zajmuje wiecej miejsca niz układja na leżąco. Ja układam 4 warstwy w stodole turem na 3512 ale na leżaco, uzywajac przystawki do obornika z założonymi 2 zebami( dokupione stalowe bardzo dobre )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę żeby wchodziło więcej-ja nie muszę robić "stożka"-tylko stawiam od ściany do ściany-zresztą u mnie jest tak,że ja te bele sukcesywnie przewożę nad oborę -i jak postawię belę na belę to zachowuje kształt i łatwiej ją nad oborą przetoczyća i sianokiszonkę robię więc tak czy tak potrzebuję chwytaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy zrobienie samemu wideł az tak sie opłaca...po pierwsze nie liczysz własnej robocizny i straconego czasu...poza tym przydała by sie tokarka zeby dorobic tulejki do zębów...bo jak wstawisz same rurki to bedą sie odkręcać...wiec chociasz mały stozek pod mocowanie zębów by się przydał....następna sprawa to zawiesie....hakówsam raczej sawarką ( palnikiem) nie wytniesz....a na rynku chcieli 100 zł za komplet....wiec nie wiem czy to takie opłacalne....a w koncu 400 zł to tez nie taki majatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .

Kupiłem ładowacz czołowy do mojego mf 6150. Jest to ładowacz mf model 895 z 2000r. ładowacz na rozdzielaczu posiada 3 przewody hydrauliczne jeden to zasilanie oraz dwa tzw."powroty" . Do czego podłączyć ten drugi przewód powracający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile wynosi różnica w cenie pomiędzy turem (np. z polmotu) na 3 sekcje a na 2, czy jak w przyszłości do tego na 2 będe chciał uczepić chwytak czy da się doposarzyć tego na 2 sekcje?

 

Za odpowiednią cene wszystko da sie przerobić dobże sie zastanów czy od razu niewziąć trzysekcyjnego.

 

Jeśli rozdzielacz jest monoblokowy (jeden korpus) to nie można "dołożyć" jednej sekcji. Trzeba by było dokupić 1-sekcyjny rozdzielacz bądź też układ rozbudować o zawór trójdrożny sterowany elektrycznie, on wtedy po "podaniu sygnału" na zawór przełączy sterowanie jednego siłownika na drugi (działa tylko jeden siłownik).

Czyli lepiej kupić 3 sekcje i jedną zaślepić na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie może ktoś do czego może być wejście P1 na rozdzielaczu linkowym od tura stoll hdp model rozdzielacza nordhydraulic rmf212. Bo jak kupiłem tura to były trzy podłączenia P,T i P1. narazie podłaczyłem pod P i T niby że działa ale wiem że na wcześniejszym ciagniku tzn fendzie 512 był podłączony i ten trzeci P1. Może tam był podłączony przewód od load sensing.

 

P- pompa, czyli zasilanie

T-tank, czyli powrót

P1-drugi (alternatywny) otwór do podłączenia zasilania.

Jeśli się nie myle to jeden z tych otworów P i P1 może być zaślepiony, ale z większą pewnością bym powiedział jak bym widział schemat hydrauliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam tura na c-355M. trochę wolno podnosi. słyszałem, że można założyć pompy zetorowskie o dużo większej wydajności do tego ciągnika, tyle że kiedy spytałem się w sklepie o nie to gość pokazał mi dwa różne typy. jeden z nich wymiarami przypomina pompę od c-360, a druga jest sporo większa (i wydajniejsza), tyle ,że nikt nie wie, czy tą większą można założyć do mojego ursusa. Może ktoś z was wie?

 

 

 

Można trzeba tylko do jednej i drugiej orginalny filtr zetorowski

Wcale nie trzeba zmieniać filtrów,idealnie pasuje ta co przypomina 60.

jedyne co trzeba zrobić to podkręcić zawór lub wymienić na zetor.

zrobiłem tak u sąsiada i jest super

 

Jaki zawór chcesz "podkręcać"? Co do filtrów to jeśli zakłada się wydajniejszą pompę to trzeba do niej dobrać filtr o większej przepustowości inaczej będzie dławił.

Jeśli tur wolno podnosi to nie koniecznie musi to być wina pompy,ale od niej zaczynając jest jeszcze ważny filtr, średnica przewodów, ewentualne zawory dławiące, zawór bezpieczeństwa, przepustowość rozdzielacza, i oczywiście stan siłowników. Tak więc przydał by się ktoś z manometrem i trzeba sprawdzać poszczególne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zerknięcia na temat "Jaki ciągnik do tura",

Nie chcę tutaj śmiecić ponownie swoimi przemyśleniami, zainteresowane osobom mogę przesłać zdjęcia wideł do bel (sam robiłem) na tura 1, jak również na TUZ ciągnika, i całego Tura..

Pozdrawiam wszystkich! [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj raczej by sie nie dało bo do samej ziemi nie opuszcza tego chwytak atylko go wychyla a i nie podnosi zbyt wysoko, alternatywy dla tura z krokodylem chyba nie ma na polskim rynku , używam od 20 lat kolce czepiane na tuz do ciągnika znajomy chciał by takie coś kupić ale chyba już nikt tego nie produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jk by wykożystać maszt od widlaka?? był by większy udzwig, wyżej by podnosił, opuszczał by się na sam dół. zapewne koszt był by niższy lub porównywalny ale większe parametry techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym masztem było by lepeij ale ja nie lubie bawić się w przeróbki wolał bym kupić coś gotowego ale poza tym z metal fachu to chyba nic nie ma na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, używam od 20 lat kolce czepiane na tuz do ciągnika znajomy chciał by takie coś kupić ale chyba już nikt tego nie produkuje.

 

Moj znajmoy robi wlasnie takie kolce (jesli sie nie myle i musle o tym samym sprzecie co Ty ) robi je w dwoch wersjach, cena za sztuke ok 1900zlych, sam myslalem cos takiego kupic bo sprzet wydaje mi sie bardzo fajny i sadze ze lepszy jest od tura do c-330, szkoda tylko ze trzeba zaczepiac te kolce na tylnym tuzie przez co praca takimi kolcami jest malo konfortowa, mimo wszystko zdecydowalem sie na kupno ladowacza czolowego T-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym masztem było by lepeij ale ja nie lubie bawić się w przeróbki wolał bym kupić coś gotowego ale poza tym z metal fachu to chyba nic nie ma na rynku

Jeśli byś miał maszt od widlaka już przystosowany do ciągnika i gotowego krokodyla to nie było by tak dużo roboty. potrzebny jest siłownik dwustronnego działania, rozdzielacz 3 sekcyjny, kilka węży. Troche wolnego czasu i chęci i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy łyżka i widły takie jak w zykłym turze do c330, a praca to przede wszystkim lekkie kierowanie, a z turem też trzeba przecież się obejrzeć do tyłu , turem na pewno łatwiej napełnić łyche ale z kolcami łatwiej się kieruje(z chamulcem helikopter ) Mf 255 pracuje tym sprzętem od 20 lat spawane we wszystkich możliwych miejscach (przez noszenie bel) o ile na pryzmie robota szła, na płycie już tragedia koła fruwają jak na lodzie gnój zbity trudno nabrać, łatwo zaczepić o płyte, dlatego myśle o czymś z krokodylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ładowacz czołowy polecacie do zetora 7211??? Do 7000/7500zł??? Myślałem o tym z tej firmy za 5200zł na linkę http://www.oratynski.pl/ladowacz.php Czy lepiej dołożyć i kupić hydraulicznego za 7100zł a może macie jakieś inne firmy lub wiecie kto chce sprzedać używanego... Ładowacz miał by służyć tylko do ładowania bel z sianokiszonką, sianem lub słomą. A może wystarczył by do tego tur w c330???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dołożyc na ta hydraulike bo układanie belek stanie sie wiele łatwieksze.

 

Do tego 7211 polecałbym jakiegos dobrego tura z poziomowaniem, załzyc szersze kołą z przodu i bedzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kserkses tego widziałem ale nada się on do 7211??? Bo w informatorze 1989/90 z agromy pisze że on jest do 5211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...