Skocz do zawartości
jendrek78

centymetr=kilogram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy ma ktoś z was taką tabele porównawczą centymetry na kilogramy?? Chcę sprawdzić orientacyjnie swoje opasy ile ważą Jak by ktoś miał to poproszę i dziekuję z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to 200cm w klatce piersiowej dawało około 600kg opasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tabele dla jałówek ale dla opasów też sie sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tabele dla jałówek ale dla opasów też sie sprawdza

a mugłbyś mi podesłac lub ,wrzuć na forum ten przelicznik Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tabele dla jałówek ale dla opasów też sie sprawdza

 

Ja bym też bardzo prosił o przesłanie tej tabeli semos@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka miare ale cos mi nie pasuje bo jalowka chuda wazy tyle co byk czystorasowy charolaise a byk ma gorw miesa na dupie okragly ten sam wzrost.mam tez tabelke innej firmy niz ta tasma ktora mowi ze jak wdlug tej miarki 190cm to u mlecznych 560kg a u miesnych 607kg itd.ale to wszystko i tak mi nie pasuje bo ktos tu chyba w tych miarach nie zalozyl umiesnienia i aspektu rasy bo ten byk napewno nie ma 600 tylko grubo ponad 700kg.te miary chyba tylko na hf sie sprawdzaja i na mlodym bydle takim do 400kg jak mierzylem 280kg i potem na wage pojechalismy to wyszlo 10 kg roznicy na wadze wiecej.mysle ze do kazdej rasy powinna byc osobna tabelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jałowka jałowce nie równa. Obwód klatkimoże być taki sam ale już głebokość klatki różna, dochodzi długość tułowia, no i umięśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris, Błażej, mogę prosić o wasze tabele, mam F1 po hf i limuzynkach, do tego jeszcze kilka po Piemontezach. Wagi brak, a cielaki rosną i ciekawa jestem ich wagi. Z góry dziękuję: mufka6@o2.pl[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wysle ci tabelke limuzynka,a moze cos w zamian dostane buziaka chociaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie rozmawialismy od początku tylko o policzku !? To Ty tak Błażej od razu usta-usta?? No no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzór z zootechniki

obwód pod łopatkami

X

Długość od nasady ogona do początku łopatek

X

współczynnik

2 (dla chuderlaków)

2,25 dla mieszańców (w miarę umięśnionych)

2,5 dla mięśniaków

 

Myślę, że dość dokładnie określa przybliżoną wagę bydlęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taka miare ale cos mi nie pasuje bo jalowka chuda wazy tyle co byk czystorasowy charolaise a byk ma gorw miesa na dupie okragly ten sam wzrost.mam tez tabelke innej firmy niz ta tasma ktora mowi ze jak wdlug tej miarki 190cm to u mlecznych 560kg a u miesnych 607kg itd.ale to wszystko i tak mi nie pasuje bo ktos tu chyba w tych miarach nie zalozyl umiesnienia i aspektu rasy bo ten byk napewno nie ma 600 tylko grubo ponad 700kg.te miary chyba tylko na hf sie sprawdzaja i na mlodym bydle takim do 400kg jak mierzylem 280kg i potem na wage pojechalismy to wyszlo 10 kg roznicy na wadze wiecej.mysle ze do kazdej rasy powinna byc osobna tabelka.

jesli byłaby taka możliwość prosze o zamieszczenie tabelki na HF.bardzo by mi sie przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie komputerowe

Rural Heritage Ox Paddock

 

Oceńcie Wasz Woli Ciężar

Przez Mackenzie Chauncey

 

Okresowo pomiarowe i nagranie ciężar każdego ox w zaprzęgu pozwala wy regulować kwotę nadania dla mocniejszego-rozwoju ox żeby zachować obaj zwierząt szczelnie do tego samego rozmiaru. Żeby ocenić woli ciężar, miara jego girth i długość jak pokazanie w ilustracji, wchodzą tamte liczby w polach pod warunkiem poniżej, i mlaszczą na "Ciężarze Ocena" guzik. Jeśli wy życzycie zachować dokumentację dla kilka oxen, wchodzicie każde wole nazwisko przed tym, jak wyciskać kartkę pokaz jego szacunkowy ciężar.

 

Girth obwód wolego ciała 4" tyłu jego frontowe nogi.

 

Długość długość wolego ciała jak mierzcie w prostej linie od pinbone do punktu łopatki.

 

how to measure

 

Wole Nazwisko:

 

Pomiary: centymetry cali

 

Girth: Długość:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem w ub. byśka - wg pomiarów miał 197 obwodu - 140 długość od nasady ogona do łopatek.

Wg tej strony wychodzi, że miał 500 kg, a rzeźnia przysłała mi rozliczenie 370 kg mięsa - wydajność by wynosiła ponad 70% - chyba niemożliwe

Po przemnożeniu przez współczynnik 1,25 (HFxPiemontese) daje 620 kg czyli wydajność rzeźna ok. 60% i to jest bliższe prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy mógłbymi ja dostac tabele na mieszance albo prosze żeby ktoś zamieścił ja na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...