Skocz do zawartości
Gość Jajo

Ceny brojlera i jaj wylęgowych tylko dla hodowców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
ZD Opole na piątek 2.45 netto. W umowie jest cena minimalna 2.25 netto. I przy takiej sytuacji jak teraz 2.45 może szybko zamienić się w 2.25 netto.

 

Jaka cena w kontraktacji (Kutno,Opole) . Rozważam podpisanie umowy z jednymi bądź drugimi ,proszę o poważne potraktowanie tego pytania. Dziękuje.
Co za debile podpisali umowę na 2,25??? Dobrze wam tak . Jak jesteście głupki to teraz macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2.25 to minimum. na piątek bylo 2,45 netto.

ZD Opole na piątek 2.45 netto. W umowie jest cena minimalna 2.25 netto. I przy takiej sytuacji jak teraz 2.45 może szybko zamienić się w 2.25 netto.

 

Jaka cena w kontraktacji (Kutno,Opole) . Rozważam podpisanie umowy z jednymi bądź drugimi ,proszę o poważne potraktowanie tego pytania. Dziękuje.
Co za debile podpisali umowę na 2,25??? Dobrze wam tak . Jak jesteście głupki to teraz macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może napisz ile przy minimum dołozysz??? Ja rozumiem , zę minimum to tyle , że na chleb starczy!!! Ale jeżeli minimum oznacza dopłatę około 30gr do każdego wyprodukowanego kilograma to trzeba być debilem , żeby taką umowę podpisać! Jak można świadomie zgadzać się na dokladkę??? To lepiej już nie produkować! Chociaż się nie dołoży!!! I nie piszcie mi , że koszty to jest 2,20 czy 2,30 . Jeżeli ktoś tak liczy to sam siebie okłamuje . Zresztą tyle już tu o kosztach napisano , że szkoda walenie w klawiaturę .

 

I tak nigdy nie zrozumiem tych co takie bzdurne umowy podpisują! To tak jakby pracownik w firmie świadomie zgadzał się , że jak firma będzie miała dołek finansowy to on nie tylko , że nie weźmie pensji , ale jeszcze przynieise kaskę z domu . Oczywiście jeżeli będzie miał co przynieść! Ale zawsze można wziąć kredycik . Co tam takie z nas filantropy , że musimy wspomagać ubojnie no i oczywiście handlarzy . Dziwny jest ten świat - Czesiu Niemen miał rację !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mówię, że nie masz racji. Ale ciekawi mnie jaką ty masz cenę minimalną w umowie ? Jeśli jakaś ubojnia daje ci minimum 2.55+vat to pozazdrościć. Nie liczę ze powiesz kto daje takie warunki...

 

To może napisz ile przy minimum dołozysz??? Ja rozumiem , zę minimum to tyle , że na chleb starczy!!! Ale jeżeli minimum oznacza dopłatę około 30gr do każdego wyprodukowanego kilograma to trzeba być debilem , żeby taką umowę podpisać! Jak można świadomie zgadzać się na dokladkę??? To lepiej już nie produkować! Chociaż się nie dołoży!!! I nie piszcie mi , że koszty to jest 2,20 czy 2,30 . Jeżeli ktoś tak liczy to sam siebie okłamuje . Zresztą tyle już tu o kosztach napisano , że szkoda walenie w klawiaturę .

 

I tak nigdy nie zrozumiem tych co takie bzdurne umowy podpisują! To tak jakby pracownik w firmie świadomie zgadzał się , że jak firma będzie miała dołek finansowy to on nie tylko , że nie weźmie pensji , ale jeszcze przynieise kaskę z domu . Oczywiście jeżeli będzie miał co przynieść! Ale zawsze można wziąć kredycik . Co tam takie z nas filantropy , że musimy wspomagać ubojnie no i oczywiście handlarzy . Dziwny jest ten świat - Czesiu Niemen miał rację !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A wiesz dlaczego masz taką cenę???? Bo Ty i wielu innych hodowców zgodziliście się żeby ubojnia tak Wam płaciła . Zapytaj ubojnie czy podpisze np. z AUCHAN-em umowę na dostawę tuszki kurzej po 2,80? Albo fileta po 6,00 . Wyśmieją sklep i powiedzą , że to przecież ponizej kosztów i najwyżej nie bedą dostarczać . Nikt świadomy i rozumny nie podpisuje umów na których traci! Czy to tak ciężko zrozumieć . Jeżeli są hodowcy , którzy na to się godzą to dlaczego tego nie wykorzystać? Tylko głupi nie chce zarobic? Wyobraź sobie , że jak nikt nie podpisze na 2,25 to zaczną się negocjacje . Do jakiej ceny ? Nie wiem , ale wiej jedno . Nigdy świadomie Ja takich bzdurnych umów nie podpiszę!!! Masz rodzinę? To pomyśl o niej!!!

Ja mam umowę z ubojnią , ale na cenę rynkową . Jak było po 2,10 to dostałem 2,10 . Oczywiście sporo dołożyłem. Ale jak bylo po 3,50 to też dostałem 3,50 i sporo zarobiłem . A ile Ty wtedy dostałeś? Twója ubojnia sprzedawała tuszkę po 5 ,00 , a Ty pewnie dostałeś 2,60 .

Bardzo ubolewam , że nie mogę podpisać umowy na cenę stałą , ale w swojej minimalnej postaci gwarantującą zysk . Cóż . Tacy hodowcy jak Ty , podpisujący umowy na takie ceny zakupu skutecznie wprowadzają destrukcję cenową w całej branży . Wszyscy jednak jakoś zarabiają tylko nie hodowca . Pomysl o tym co napisałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka jest cena w ANIMEX w Dębicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kaszuby cena 2,7-2,6 zł/1kg brojlera netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak cena w małopolsce żywca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2.45+vat

Jaka jest cena w ANIMEX w Dębicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadza sie. Jak na wolnym rynku było 3.60 netto mi płacili 3.10-3.20 netto. Ale najniższa cena jaką placili (w styczniu) byla 2.30 netto. Jasna sprawa ze przy 2.25 dokladam. Ale jak obnizą na 2.25netto to na następne wstawienie przeze mnie nie moga liczyc. Ciekawi mnie czy ty wstawiasz jak wolny rynek zaplaci ci 2.10 ze dwa razy pod rząd i sytuacja jest taka jak teraz ? Na pewno masz z czego dokladac bo zgadza sie ze przy cenach 3.50 i wiecej nieźle zarobiles. Jak byly takie ceny na wolnym rynku w lecie tez mnie kusilo zeby dac sobie spokoj z kontraktacja. Ale zeby wejsc na wolny rynek trzeba miec kontakty i troche zaryzykowac. Ja nie mam na to zdrowia. Wiem też że niektore duze ubojnie nie gwarantuja zadnych cen minimalnych w umowie. Dla mnie gorsze niz cena minimalna jest stosowana przez moją ubojnie klasyfikacja. Na wolnym rynku jak jest 2.30 to dostajesz 2.30. Ja dostalem nie raz mniej niz mówil cennik bo obcieli na klasyfikacji - krawiaki na skrzydlach, okarmienie itd.

 

A wiesz dlaczego masz taką cenę???? Bo Ty i wielu innych hodowców zgodziliście się żeby ubojnia tak Wam płaciła . Zapytaj ubojnie czy podpisze np. z AUCHAN-em umowę na dostawę tuszki kurzej po 2,80? Albo fileta po 6,00 . Wyśmieją sklep i powiedzą , że to przecież ponizej kosztów i najwyżej nie bedą dostarczać . Nikt świadomy i rozumny nie podpisuje umów na których traci! Czy to tak ciężko zrozumieć . Jeżeli są hodowcy , którzy na to się godzą to dlaczego tego nie wykorzystać? Tylko głupi nie chce zarobic? Wyobraź sobie , że jak nikt nie podpisze na 2,25 to zaczną się negocjacje . Do jakiej ceny ? Nie wiem , ale wiej jedno . Nigdy świadomie Ja takich bzdurnych umów nie podpiszę!!! Masz rodzinę? To pomyśl o niej!!!

Ja mam umowę z ubojnią , ale na cenę rynkową . Jak było po 2,10 to dostałem 2,10 . Oczywiście sporo dołożyłem. Ale jak bylo po 3,50 to też dostałem 3,50 i sporo zarobiłem . A ile Ty wtedy dostałeś? Twója ubojnia sprzedawała tuszkę po 5 ,00 , a Ty pewnie dostałeś 2,60 .

Bardzo ubolewam , że nie mogę podpisać umowy na cenę stałą , ale w swojej minimalnej postaci gwarantującą zysk . Cóż . Tacy hodowcy jak Ty , podpisujący umowy na takie ceny zakupu skutecznie wprowadzają destrukcję cenową w całej branży . Wszyscy jednak jakoś zarabiają tylko nie hodowca . Pomysl o tym co napisałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak płacą w lubuskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Grypa wylazła z Rugii Mimo takich środków bezpieczeństwa jakie wprowadzili Niemcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Małopolska,Śląsk 2.50brutto i pod koniec tygodnia ma zejść do 2.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

..............Puk,puk, jestem blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Małopolska,Śląsk 2.50brutto i pod koniec tygodnia ma zejść do 2.20

Ale posraliscie sie w gacie hodowcy!! dajecie dupy az milo !!!! sami dzwonicie zeby tylko brac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Małopolska,Śląsk 2.50brutto i pod koniec tygodnia ma zejść do 2.20

Ale posraliscie sie w gacie hodowcy!! dajecie dupy az milo !!!! sami dzwonicie zeby tylko brac !

I to jest PRAWDA . Zrobiłem dzisiaj rekonesans po kilka sklepach Słupska i okolic . Pytałem jak sprzedaje się drób ? I wiecie co słyszałem? Nie mamy powodu do zmartwień , sprzedaje się tak jak zawsze czyli dobrze , donieisenia o ptasiej grypie wcale nie wplynęły na mniejszy popyt w sklepach . Kolo powyżej ma rację!!! Sami sobie robimy krecią robotę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

HODOWCY DAJECIE SIĘ ROBIĆ W TRĄBE PRZEZ UBOJNIE - MACIE TAKIE SAME MÓŻDŻKI JAK TE KURY KTÓRE HODUJECIE!!!!!!!!!! PO CO TA PANIKA SPOŻYCIE NIE SPADA, KURY NIE MA I NIE BĘDZIE WIELE. OD 1 MARCA MA RUSZYĆ EKSPORT MIĘSA DO ROSJI I CENY NIE SPADNĄ MOGĄ JEDYNIE IŚĆ W GÓRE. NIE ZANIŻAJCIE SAMI CEN BO SAMI WIECIE JAK POWOLI ONA SIE PÓŹNIEJ DŹWIGA - MIESIĄCAMI!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A jak płacą w lubuskim?
2,50netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
HODOWCY DAJECIE SIĘ ROBIĆ W TRĄBE PRZEZ UBOJNIE - MACIE TAKIE SAME MÓŻDŻKI JAK TE KURY KTÓRE HODUJECIE!!!!!!!!!! PO CO TA PANIKA SPOŻYCIE NIE SPADA, KURY NIE MA I NIE BĘDZIE WIELE. OD 1 MARCA MA RUSZYĆ EKSPORT MIĘSA DO ROSJI I CENY NIE SPADNĄ MOGĄ JEDYNIE IŚĆ W GÓRE. NIE ZANIŻAJCIE SAMI CEN BO SAMI WIECIE JAK POWOLI ONA SIE PÓŹNIEJ DŹWIGA - MIESIĄCAMI!!!!

 

Ha,ha,ha toś wymyślił.lada chwila znajdą padłego ptaszka,potem zaczną się powroty ptaków i ludzie zesrają się ze strachu.A hodowcy jak to hodowcy na święta dowalili aż miło,więc na święta 1.80PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

eżeli uważasz że hodowcy mają rozum taki jak te kury to uważam że taki jak ty nie powinien zabierać głosu bo jesteś nieodpowiedzialny za swoje słowa, sytuacja jest bardzo poważna a Ty wypisujesz taki głupstwa że kurczak nie ma i go nie będzie,dobrze że nie ma go za dużo bo byś widział jaka była by cena.Nie chcę bronić ubojni ale oni też mają problemy nie myś że nie. A jak uważasz ze mają tak dobrze to najlepiej pobuduj sobie ubojnie i będziesz miał tak dorze...///gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(słowo zostało usunięte) z ubojni jesteś ,że ich tak bronisz.Oni żle nie mają zadna z nich nie dczyołoży upierdolą tobie.Nie pisz baranie takich rze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

troche sami sobie robimy panike. nie ma powodu aby cena spadala bo wstawien nie bylo duzo ale jak wszyscy zaczna dzwonic do ubojni to wiadomo ze one obniza cena. czuje ze w tym tygodniu pojdzie w dol bo widze ze atmosfera jest gesta ale w nastepnym bedzie w gore bo kurczaka po prostu nie ma za duzo. i tyle. na w-mazurach spadek ceny zywca o 10 gr. na 2,65 netto ale zbyt na takim samym poziomie jak wczesnej. pamietajcie ze ten tydzien bedzie dobry bo ostatki a od marca tez powinno byc ok bo rosja chyba sie otworzy. ale jak zobaczycie lecace labedzie to strzelac i do kaczek tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a nasi włodarze od siedmiu bolesci nie rozumieją problemu branzy drobiarskiej (i nie tylko - pasze itd). ilu ludzi może stracić pracę. niech sie uczą od unijnych ministrów. barany (oprócz pana ministra Religi)

 

http://wiadomosci.onet.pl/1264741,12,item.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...