Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, jakie dane trzeba podać do faktury jeżeli chce sprzedać zboże do centrali nasiennictwa?? zawsze wydawało mi się, że jeśli jestem osobą fizyczną, to wystarczą dane adresowe, imię, nazwisko, a jeśli na firmę to jeszcze nip. Natomiast gość z centrali chce, żeby mu podać oprócz wymienionych wyżej jeszcze PESEL i nr dowodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że Chisel 75WG nie wolno stosować na żyto wiosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie Chiselu stoi, ze mozna wiosna w zycie, ajk jest w praktyce nie wiem bo nie stosowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stosują ale słabsze działanie zwłaszcza na chabra wiem że coś dodają a chisel idzie głównie na miotłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co można zastosować zamiast Chisel?

 

A jakie masz chwasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np: Huzar Pak, Antlantis + Maraton

 

Atlantis i Huzar potrafia przypalic zyto, nawet nie bedzie nic specjalnie widac, tylko przed zbiorem zyto bedzie rzadkie i plon cienki. A Maraton to chyba masz na mysli jesien, nie slyszalem, zeby ktos Maraton wiosna pryskal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miotłę i chaber ale Grześ napisał że Chisel chabra słabo bierze

A jakie masz chwasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zasiałem na 4 ha żyta

jesienią posiałem NPK 10-34-38 i teraz z wiosny pierwszą dawke saletry amonowej 42kg/ha N. Zimę żyto przetrzymało bez strat sporadycznie w kilku miejscach trochę wyleciało ale zaznaczam że bez wielkich strat, praktycznie niezauważalnie.

i tak zmierzam jeszcze..

 

Opryskać chwastoksem turbo głównie z powodu wyki i miotły.

posiać N 40kg/ha chyba saletre amonową albo saletrzak jeszcze nie wiem

skrócić Moddusem w dawce 0,25l/ha i w drugiej dawce jakimś tanim antywylęgaczem.

Zastanawiam się też nad pryśnięciem tego dolistnie tylko nie wiem czy samym mocznikiem rozpuszczonym czy czymś tanim może ekolistem jakimś

 

Ziemia klasa 4, czasem 5 klasa trochę mało PK na wiosnę ale nie można było nigdzie kupić u mnie wokolicy.

 

Czy jest to dobry plan na przyzwoite zbiory?

Czy coś mógłbym zmienić żeby poprawić wielkość zbioru?

Poradźcie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opryskać chwastoksem turbo głównie z powodu wyki i miotły.

 

Jak chcesz chwastoksem turbo zwalczyc miotle to to jest zly plan. Ten herbicyd nie zwalcza chwastow jednolisciennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te chwasty wymieniłem bo mi jako pierwsze przyszły do głowy a wyke na polu dostałem w spadku po ojcu który to nie używał oprysków. Jak rosło to rosło:(

W okolicy praktycznie wszyscy jadą na chwastoksach i się sprawdza. zastanawiałem się nad gleanem 75w ale babeczka w sklepie poleciła mi właśnie chwastox ,, bo się sprawdza i taniej wychodzi'' przy dzisiejszych cenach żyta to głównie tylko koszty się liczą niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antywylegacz tani ccc pierwsze kolanko,modus na drugi zabieg.drugi wariant między pierwszym a drugim kolankiem antywylegacz ccc 1 litr +modus 0.2 w tamtym roku robiłem tak . żyto 6.5 tony wytrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do taniego antywylęgacza to ten 675 nie nadaje się ponoć na żyto?

jest jakiś inny tani który można by zastosować.

Planuję w pierwszej dawce przed pojawieniem się pierwszego kolanka zastosować moddusa w dawce 0,2 l/ha i ok 7-10 dni później drugą dawkę antywylęgacza (nie wiem jeszcze jakiego) i symbolicznie 0,1l/ha moddusa

 

Moddus nie skraca systemu korzeniowego tak jak tanie antywylęgacze więc nie zamierzam ich stosować wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do taniego antywylęgacza to ten 675 nie nadaje się ponoć na żyto?

jest jakiś inny tani który można by zastosować.

Planuję w pierwszej dawce przed pojawieniem się pierwszego kolanka zastosować moddusa w dawce 0,2 l/ha i ok 7-10 dni później drugą dawkę antywylęgacza (nie wiem jeszcze jakiego) i symbolicznie 0,1l/ha moddusa

 

Moddus nie skraca systemu korzeniowego tak jak tanie antywylęgacze więc nie zamierzam ich stosować wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do taniego antywylęgacza to ten 675 nie nadaje się ponoć na żyto?

jest jakiś inny tani który można by zastosować.

Planuję w pierwszej dawce przed pojawieniem się pierwszego kolanka zastosować moddusa w dawce 0,2 l/ha i ok 7-10 dni później drugą dawkę antywylęgacza (nie wiem jeszcze jakiego) i symbolicznie 0,1l/ha moddusa

 

Moddus nie skraca systemu korzeniowego tak jak tanie antywylęgacze więc nie zamierzam ich stosować wcześniej.

 

Producent: Rokita-Agro SA w Brzegu Dolnym

Nazwa handlowa: ANTYWYLEGACZ PŁYNNY 675 SL

Rodzaj środka: Regulator rozwoju roślin

Substancja aktywna: chloromekwatu chlorek /CCC/ = 675

Zagrożenie: * środek szkodliwy dla ludzi

Data wygaśnięcia rejestracji: 2017.02.13

Sposób działania: Środek z grupy regulatorów wzrostu w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie

Stosowanie: stosuje się w celu zapobiegania wyleganiu pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego, żyta i owsa, wyleganiu rzepaku ozimemu z jednoczesnym zwiększeniem ilośc rozgałezień i ilość łuszczyn oraz nadmiernemu wzrostowi i wyleganiu rozsady pomidorów.

pszenica ozima * zapobieganie wyleganiu : 1-2 l/ha

pszenica jara * zapobieganie wyleganiu : 0,7-1,5 l/ha

żyto * zapobieganie wyleganiu : 2-3 l/ha

pszenżyto ozime, owies * zapobieganie wyleganiu : 1,5-2 l/ha

rzepak ozimy * zwiększenie plonowania rzepaku : 0,75-1 l/ha

pomidor * zapobieganie nadmiernemu wzrostowi rozsady : 2,5-3 l/m2 (1-2 ml w 5 l wody)

- Żyto ozime

Opryskiwać na początku strzelania w źdźbło w fazie 1-2 kolanka.

Zalecana dawka: 2-3 l/ha.

 

 

Producent: Bayer CropScience S.A.

Nazwa handlowa: CERONE 480 SL

Rodzaj środka: Regulator rozwoju roślin

Substancja aktywna: etefon = 480

Zagrożenie: * środek szkodliwy dla organizmów wodnych

Data wygaśnięcia rejestracji: 2011.07.31

Sposób działania: Środek z grupy regulatorów wzrostu w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie.

Stosowanie: Cerone 480 SL stosuje się jako środek zapobiegający wyleganiu jęczmienia, żyta, pszenżyta i pszenicy uprawianych na dobrych stanowiskach lub nawożonych wysokimi dawkami azotu.

Jęczmień ozimy * zapobieganie wyleganiu : 1,5 l/ha

Jęczmień jary * zapobieganie wyleganiu : 0,75 l/ha

żyto * zapobieganie wyleganiu : 1 l/ha

pszenżyto ozime * zapobieganie wyleganiu : 1 l/ha

Pszenica jara, pszenica ozima * zapobieganie wyleganiu : 0,5-0,75 l/ha

- Żyto.

Opryskiwać od fazy pojawienia się pierwszego węzła źdźbłowego (kolanka) nad

powierzchnię gleby do okresu poprzedzającego kłoszenie żyta.Zalecana dawka: 1 l/ha.

 

Producent: MANDOPS Limited - Wielka Brytania.

Nazwa handlowa: MANIPULATOR SL

Rodzaj środka: Regulator rozwoju roślin

Substancja aktywna: chlormekwatu chlorek = 620

Zagrożenie: * środek szkodliwy dla ludzi * środek szkodliwy dla organizmów wodnych

Data wygaśnięcia rejestracji: 2018.11.14

Zmiany w ostatnim kwartale: Drobna korekta tekstu

Sposób działania: Środek z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju roślin w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie.

Stosowanie: Hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło, ułatwia zbiór mechaniczny, zapobiega wyleganiu i powstawaniu strat

jęczmień jary * zapobieganie wyleganiu : 1-1,25 l/ha

pszenica ozima * zapobieganie wyleganiu : 1-1,8 l/ha

pszenżyto ozime, żyto * zapobieganie wyleganiu : 1,25-1,5 l/ha

ŻYTO

Zalecana dawka: 1,25-1,5 l/ha.

Opryskiwać rośliny od fazy krzewienia do fazy pierwszego kolanka.

 

Producent: Syngenta Crop Protection AG - Szwajcaria

Nazwa handlowa: MODDUS 250 EC

Rodzaj środka: Regulator rozwoju roślin

Substancja aktywna: trineksapak etylowy = 250

Zagrożenie: * środek niebezpieczny dla środowiska * środek toksyczny dla organizmów wodnych

Data wygaśnięcia rejestracji: 2010.10.30

Sposób działania: Środek z grupy regulatorów wzrostu roślin w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej

Stosowanie: Środek stosuje się w celu zapobiegania wyleganiu pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego, żyta, pszenżyta ozimego, owsa siewnego i jęczmienia jarego uprawianych w technologiach intensywnych z wysokim poziomem zawożenia azotowego

pszenica ozima * zapobieganie wyleganiu : 0,4 l/ha lub w dawkach dzielonych : w fazie końca krzewienia pszenicy dawka 0,3 l/ha i w fazie liścia flagowego dawka 0,3 l/ha Moddus 250 EC 0,3 l/ha + Antywylegacz Płynny 675 SL 1 l/ha

jęczmień ozimy * zapobieganie wyleganiu : 0,6 l/ha

żyto * zapobieganie wyleganiu : 0,3 l/ha

jęczmień jary * zapobieganie wyleganiu : 0,4 l/ha

pszenżyto ozime * zapobieganie wyleganiu : 0,6 l/ha

owies * zapobieganie wyleganiu : 0,4 l/ha

- żyto.

Zalecana dawka: 0,3 l/ha.

Opryskiwać od fazy pierwszego kolanka do fazy liścia flagowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd te info masz ja na CCC takich informacji nie wyczytałem tylko co do cerone to masz racje ale reszta to niema rejestracji? jak się mylę to napisz na jakiej [podstawie to piszesz. chociaż dwóch środków nieznam ale w sklepie mi powiedzieli że tylko cerone na żyto dlatego dociekam.pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żytko skrócone dziś w południe sprawdzonym systemem 0,2 modus +1,2 ccc.Troche uciekło większe pędy drugie kolanko,wcześniej niebyło sensu bo temperatury kiepskie.ewentualnie na góre z o.5 litry cerone pujdzie i musi stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd te info masz ja na CCC takich informacji nie wyczytałem tylko co do cerone to masz racje ale reszta to niema rejestracji? jak się mylę to napisz na jakiej [podstawie to piszesz. chociaż dwóch środków nieznam ale w sklepie mi powiedzieli że tylko cerone na żyto dlatego dociekam.pozdro.

 

Mój tata pracuje jako Inspektor ochrony roślin i nasiennictwa i posiada specjalny program o nazwie flamingo gdzie są wszystkie zarejestrowane środki. Tu jest link

http://flamingo.agro.pl/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podczas stosowania moddusa można stosować mocznik rozpuszczony?

Czy tak samo można rozpuszczać mocznik jak się stosuje moddus + antywylęgacz płynny 675?

 

Czy mocznik ,, pomaga'' w przyswajaniu moddusa przez rośliny czy odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy podczas stosowania moddusa można stosować mocznik rozpuszczony?

Czy tak samo można rozpuszczać mocznik jak się stosuje moddus + antywylęgacz płynny 675?

 

Czy mocznik ,, pomaga'' w przyswajaniu moddusa przez rośliny czy odwrotnie?[/quot

 

Tak można rozpuścić mocznik jak stosuje się regulatory rozwoju roślin.

Mocznik w jakimś stopniu pomaga w przyswajaniu wszystkich środków ochrony roślin gdyż zmiękcza wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie. Opryskałem żyto antywylegaczem moddusem w fazie 1 kolanka w dawce 0,3 l/ha a teraz chciałbym jeszcze raz opryskac antywylegaczem ale zyto zaczyna sie juz kłościc. wiem czy teraz moge jeszcze opryskac bo w instrukcji pisze w moddusie "Opryskiwać od fazy pierwszego kolanka do fazy liścia flagowego" a w cerone "Opryskiwać od fazy pojawienia się pierwszego węzła źdźbłowego (kolanka) nad

powierzchnię gleby do okresu poprzedzającego kłoszenie żyta" i nie wiem co teraz robic a musze popryskac bo inaczej wszystko polegnie Czy mogę teraz zastosowac jeszcze antywylegacz??? Wszystko przez tą pogodę. A jesli juz ktos pryskał to który by był lepszy moddus czy cerone. Dziekuje za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote pojechałem drugą dawką modusa a w niedzielę rano była mżawka, nie wielka na szczęście. dziś tak przylało że woda na polach stoi.

Pytanie czy on coś zadziała bo żyto mam nie tylko ciemno zielone ale się już ,,fioletowe'' zrobiło (65kg N/ha nie wiele jak na ziemie 4 -5 klasy)

 

Teraz tylko prosić o wyzsze ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sławek 40 miałem ten sam problem jechałem w sobote cerone 0.3 l staneło ładnie można jechać do ukazywania się pierwszych ości ,u mni e gdzie niegdzie było je widać podobno to co wystaje będzie puste zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piter401:)

Wczoraj wykonałem oprysk Cerone w dawce 0,4 l/ha, zobaczymy co bedzie, moze lepsze to jak beda czubki kłosów puste niz by miało wszysko leżec na ziemi, choc tych wystających az tak bardzo duzo nie było jeszcze. Miejmy nadzieje ze bedzie dobrze jesli nie to bedzie to nowe dośwadczenie dla innych roników ze nie wolno prsykac antywylegaczem w tej fazie żyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...