Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w swoim Lemkenie z 4x35 ,poszerzyłem na 4x40 MTZ 820 spokojnie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w swoim Lemkenie z 4x35 ,poszerzyłem na 4x40 MTZ 820 spokojnie daje radę.
jaki to opal090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział może ktoś z was 4 obrotową akpila na polu po kuku na ziarno? albo jakiś film z takiej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w swoim Lemkenie z 4x35 ,poszerzyłem na 4x40 MTZ 820 spokojnie daje radę.

 

To jest Lemken Vario? Na jakich ziemiach i na jakim uksztaltowaniu terenu ten mtz spokojnie daje rade? Ile dales za kopusy i gdzie kupiles? Czy trzeba bylo cos przerabiac zeby od 090 korpusy zalozyc do 110?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze uzywa pluga rabewerk 45/15 star awant(lxd ||| -75-38)i powi mi swoje opinie o tym plugu czy bedzie odpowiedni do traktora o mocy 130km na 4 i 5 klase oraz z jakich lat pochodzi ten plug z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie vario tylko zwykły, ziemie mam od IVb-II prawie płasko,nie znalazłem nigdzie samej skiby od 110,więc kupiłem kompletny pług w idealnym stanie 090 za 3 tyś korpusy pasowały a ramę pospawałem tak58c5477ddd9e53d0m.jpg2be7ef5669159b07m.jpg

pierwsze 3-y skiby są na przedpłużkach,a ostatnia na ścinaczu ale to niema znaczenia bo kryje idealnie.Aby z 4x35 zrobić 4x40 lub 4x30 to wystarczy między korpus a słupicę wsadzić podkładkę (klin) ja nie mając oryginalnych klinów zapodałem kwadratowe pręty fi-10mm i wyszło 4x40.Takie poszerzenie można zastosować w każdm pługu gdzie korpus jest przykręcany do słupicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr mam takiego Lemkena ale OPAL 090 B3N85 pokarz fotki tych {klinów} jeśli możesz,też szukam 4 skiby bo 80KM ma lekko więc może bym poszerzył go a tak w ogóle to polecam ten pług

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie vario tylko zwykły, ziemie mam od IVb-II prawie płasko,nie znalazłem nigdzie samej skiby od 110,więc kupiłem kompletny pług w idealnym stanie 090 za 3 tyś korpusy pasowały a ramę pospawałem tak58c5477ddd9e53d0m.jpg2be7ef5669159b07m.jpg

pierwsze 3-y skiby są na przedpłużkach,a ostatnia na ścinaczu ale to niema znaczenia bo kryje idealnie.Aby z 4x35 zrobić 4x40 lub 4x30 to wystarczy między korpus a słupicę wsadzić podkładkę (klin) ja nie mając oryginalnych klinów zapodałem kwadratowe pręty fi-10mm i wyszło 4x40.Takie poszerzenie można zastosować w każdm pługu gdzie korpus jest przykręcany do słupicy.

 

Tez mam Lemken 090 jezeli mozesz pokaz dokladnie zdjecie jezeli mozesz w ktorym miejscu masz te kilny.

Z gory dziekuje .

To film podczas pracy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam czasu na fotki.Ale dokładnie opisuje jak to zrobić,wystarczy poluzować dwie śruby którymi jest przykręcony korpus do słupicy i następnie podłożyć kawałek pręta (ja użyłem kwadratowego fi 10mm) pomiędzy korpusem a słupicą od przodu pługa,to poszerzy,a gdy zapodasz pręt od piętki to pomniejszysz jego szerokość orki. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chwilowo nie mam czasu na fotki.Ale dokładnie opisuje jak to zrobić,wystarczy poluzować dwie śruby którymi jest przykręcony korpus do słupicy i następnie podłożyć kawałek pręta (ja użyłem kwadratowego fi 10mm) pomiędzy korpusem a słupicą od przodu pługa,to poszerzy,a gdy zapodasz pręt od piętki to pomniejszysz jego szerokość orki. Powodzenia

nie to ze sie czepiam ale jak kwadratowy może mieć fi 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie śruby na słupicy luzujemy dd94ddd98663fac0m.jpg i wkładamy ten kwadrat który poszerzył szerokość orki d38aede20c74cac8m.jpg a tak wygląda z góry d3b345abbe95d937m.jpg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr nie zciąga traktora? dziex za foty dobrze kumałem ale teraz jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszerzenie nie wpłynęło na ściąganie.Wczoraj koleszka zastosowało to rozwiązanie w Krone i jet zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze w tym miejscu oslabiles konstrukcje pluga, bo nie przylega w pelni do slupicy tylko na dwoch niewielkich krawedziach i pewnie bedzie sie szybciej scieral w tych miejscach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim ścieraniu piszesz,i co się osłabia ,na tym poszerzeniu zaorałem już 14ha,i jedynie co się starło to rdza z końcówek odkładni,no i lemiesze,warunkiem prawidłowego funkcjonowania tych podkładek jest solidne skręcenie słupicy do korpusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy patent. Ja posiadam lemkena OPAL 110 trzyskibowego i szukam już dość długo czwartej skiby do niego, bo Renault 103-54 na naszych polach nie ma co robić. Jest już dość mocno rozkręcony. Dałeś mi teraz do myślenia z tym korpusem od 90`ki. Niezwykle trudno wypatrzeć korpus do 110.

Mam natomiast pytanie dotyczące zakupu lemieszy w GRENE. Tutaj: http://www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/420_532_1539 oferowane są lemiesze do pługów lemken bs, bu etc. Ale jak to się ma do nazw opal i wielkości lemiesza. O ile wujek google mnie nie okłamuje to nie ma takiego pługa jak lemken BS. Wnioskuję z tego, że to jakiś rodzaj pługa. Ktoś może rozjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakim ścieraniu piszesz,i co się osłabia ,na tym poszerzeniu zaorałem już 14ha,i jedynie co się starło to rdza z końcówek odkładni,no i lemiesze,warunkiem prawidłowego funkcjonowania tych podkładek jest solidne skręcenie słupicy do korpusu.

 

Zobaczysz po kilku latach anie po 14ha - to za malo. Chodzi mi to, ze z powodu mniejszej powierzchni przylegania bedzie nastepowalo scieranie - plug przeciez drga w czasie orki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tak dalej będzie z rolnictwem to nie doczeka ten pług kilku lat .
więcej wiary dorób kliny tak by większa płaszczyzna była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dorobię płaszczyzna podparcia na tym kwadracie jest długa na 17cm,dzisiaj sprawdzałem dokręcenie śrub i ani troszeczkę nie popuściły,więc obawy o awarie są nie uzasadnione.Ale ostrzegam osoby chcące zastosować ten myk należy zastosować twardą stal (kwadrat).Powodzenia i czekam na wypowiedzi z własnych zastosowań tego poszerzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pług obrotowy NIEMEYER trzy skibowy , mam problem z obrotem w jedną stronę, bardzo powoli obraca lub wcale, w drugą stronę nie ma problemu co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...