Skocz do zawartości
Gość JAROII

Elektryka w ciągnikach

Rekomendowane odpowiedzi

żarówki popalą się i tyle z tej imprezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
żarówki popalą się i tyle z tej imprezy

zgadzam sie z toba ja mam pradnice zero hologenow na dachu i blotnikach i jest dobr ze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja założyłem alternator do c330 zamnienik w miejsce prądnicy. Mam nowe akumulatory i pali w zime bez problemu. Ładowanie jest 14.4 V tak jak powinno być. Jedyn problem to z zamocowaniem, a konkretnie to z napinaniem paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowsze alternatory mają już wbudowany regulator napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padły mi światła mijania w MF 4270 długie są , żarówki dobre , włącznik na tablicy dobry , bezpieczniki też ale po załączeniu świateł prąd wogóle na bezpieczniki nie idzie może coś jest nie tak z przełącznikiem mijania -drogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przełącznik przełącza przekaźnik a ten dopiero włącza światła. Najlepiej poszukaj po kabelku choć to zapewne łatwo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyczaić który to przekaźnik. Musiałby od przełącznika po kabelkach dojść do niego. A na bum cyk bezpiecznik jest dobry bo może wiele rycia a tylko bezpiecznik walnięty albo nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest tak łatwo pomimo tego że stukają bo do końca nigdy nie wiadomo czy to ten stuka lepiej jakąś kontrolką szukać przepływu pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bezpieczniki od mijania wogóle nie dochodzi prąd a jak sie wlącza długie to nie pyka żaden przekażnik , przekażniki są do wszystkich bzdetów co są w kabinie halogeny itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie metoda , schemat instalacji próbóweczka i po kabelkach ma ktoś lepszą propozycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już troche patrzyłem próbówka

 

na włącznik przychodzi prąd pozycja się załącza a mijania nie próbowałem nawet odzczepiłem od kostki włącznik i kablem w kostce łączyłem i pozycja zapala sie a mijania nie czyli to nie włącznik czyje że z włącznika idzie na ten pod kierownicą co sie obsługuje kierunki , wycieraczke klakson i przłączanie mijania /drogowe jak włącze drogowe to prąd idzie na bezpieczniki i długie są a na mijania nie ma wcale prądu na bezpiecznikach od świateł czuje że to może byc jego wina bo zaczyna mi się on rozlatywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 letnim traktorze nie będe jakiejś pajęczyny tworzył

 

musze sobie schemat instalacji załtwić na czasie podjade do korbanka może maja a jak nie to trzeba zawołać jakiegoś wróża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można też latarke do maski przyczepić do MFa akurat by pasiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie jak zrobić mocowanie na swiatła dodatkower polowe na kabinie polowe w Zetorze 7211 i jak zasilić od tej lampy co jest na błotniku polowej czy pociagnąc nowy obwód ?dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób nowy obwód do zasilania świateł, osobny przełącznik, przekaźniki i po sprawie.

 

Problem rozwiązany wróż pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak sobie ukraińskiego litr browara za 3 zeta wypił to dopiero szła robota a przyczyną był bzdet przegrzana w kostce nasadka wymieniliśmy na nową i po sprawie

 

Dzisiaj byłem u korbanka po olej do skrzyni i pytam o schemat instalacji -nie mają i zapytałem sie ile kosztuje ten zaspolony przełącznik przy kierownicy od kierunków , wycieraczek , klakson i zaśpiewali 900 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie jak zrobić mocowanie na swiatła dodatkower polowe na kabinie polowe w Zetorze 7211 i jak zasilić od tej lampy co jest na błotniku polowej czy pociagnąc nowy obwód ?dzięki

 

Jak pociągniesz od tych świateł na błotniku to te halogeny (polowe) będą się zapalać razem ze światłami postojowymi.

Druga sprawa jest taka że te światła na błotniku mają mało Watt i przewody do nich pewno będą cieniutkie. Jak podłączysz to raz że nie będzie efektu - halogeny będa słabo świecić i możesz potopić przewody.

 

Lepiej poprowadź nowe przewody osobny wyłącznik i przekaźnik. apewno będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...