Skocz do zawartości
DrHouse

Gęsi w 2009 - pisklęta, chów, sprzedaż - ceny i rady

Rekomendowane odpowiedzi

marek5120 jak ty piszesz o tych gęsiach na sprzedaż tzn. od piolas17 to w tej cenie jak chce sprzedać na allegro po 30zł za sztukę to ja bym też sprzedał bo więcej zarobku nie będzie jak będziesz trzymał jeszcze 7-tygodni

Pytam to kolega cwaniaczek? co chce je sprzedać w takiej cenie.

Nie wiem czy ja dobrze liczę ? jak jakieś kontrowersje w tej kwestii proszę pisać.

Nie wiem jak to żeś obliczył ale jak się opłaci to nic tylko kupować!

POZDRAWIAM I PROSZĘ O JAKIEŚ POSTY W TEJ ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z was stosował EM w swojej hodowli a jak tak to niech się podzieli swoim doświadczeniem.

Ponoć super środek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "starych"hodowców gęsi .Spotkaliście się może z zapaleniem zatok u gęsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ptyś odnośnie mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że ludzie bezmyślnie wstawiają gęsi a potem, gdy grunt pali im się pod nogami, – bo nie wiedzą jak je hodować – chcą ratować się sprzedażą. Jeśli chodzi o te gęsi na Allegro to ten Ktoś chciał jeszcze na nich zarobić i szukał jakiegoś głupka – nie urażając nikogo, który by je kupił za taką cenę.

Tak to jest jak Człowiek nie myśli i najpierw wstawi a potem nie wie, co z nimi zrobić.

A teraz inny temat, – jaki stosujecie środek na przepierzanie?

Pozdrawiam serdecznie.

P.s. co to jest EM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EM to efektywne mikroorganizmy więcej na stronie:

www.em-farming.pl

Dopiero pierwszy raz zastosowałem i rezultaty są tak jak o tym piszą.

Warto zastosować nawet dla samej higieny , uciążliwego amoniaku siarkowodoru i merkaptany co się wydziela (po prostu nie czuć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odnośnie EM jak ktoś już był na tej stronie i przeczytał ceny to się (przestraszył)

nie ma powodów to jest bardzo tanie tańsze od kwasu mlekowego,bo tylko 122zł za 20 l +10zł kałcja za opakowanioe

pomylono jeden przecinek po zerze

POZDRAWIAM I PROPONUJE

PTYŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Jak idzie hodowla? Moje gąski mają już 5,5 tyg. Na razie wszystko dobrze się układa. Mam do was pytanie: jaki stosujecie środek na przepierzanie? Ja zawsze skubałem, ale przy tej cenie postanowiłem sobie tym głowy nie zaprzątać i przepierzyć farmakologicznie. Możecie mi pomóc w tym temacie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptyś a do czego Ty stosujesz EM do paszy, na ściółkę, czy jeszcze do innych celów???

Widziałem na własne oczy, że to działa. Właściwie to czułem, ponieważ byłem jakieś 3 tyg temu w gospodarstwie w którym mają prawie 900 szt. bydła. Stałem jakieś 10m od strasznie dużego zbiornika na gnojowice, który nie pamiętam już jaką miał pojemność, ale zupełnie nic nie było czuć. Byłem w szoku

Wiem, że spryskują od czasu do czasu ściółkę i paszę dla krów i to działa.

 

Troszkę odbiegłem od tematu gęsi, ale tylko taki przykład zastosowania EM znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek5120 ja też nie wiem jakie środki się stosuje na przepierzenie,ale najlepiej pomoże tobie weterynarz który prowadzi stado a apropo to takich środków nie kupisz na wolnym rynku tylko przez weterynarza,moje są w 8-tyg. i już po niedzieli muszę zastosować jakiś środek,który zamówiłem u weterynarza.

Nie wiem jaki,ale koszt to jakieś 300zł na 1700 szt.

W naszym regionie jaszcze podskubują gęsi bo ponoć ZD Kutno przyjmują po podskubie.

Nie wiem jaka cena ale hodowcy mają pierze chyba dla siebie bo "pies z kulawą nogą się nie zapyta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam karmniki dla gęsi........prosto od producenta......http://www.allegro.pl/item648314218_sprzedam_karmniki.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się dowiedzieć czy gęś która padnie na nogi zdoła się jeszcze podnieść czy zdechnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

gęsi które padną na nogi są jaszcze do uratowania jeżeli będą odsadzone i w jakiś sposób trzeba im pomóc proponuje EM-em posmarować stawy i do picia też ./,może się obyć bez antybiotyku

Odpowiadam na poprzednie posty

EM daję do picia co drugi dzień w dawce 0,2% przez 6-godzin

Na ściółkę stosuje przeważnie przy poidłach bez rozcięczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiś inny sposób bo dzisiaj próbowałem kupić em ale bazskutecznie zamówienie przez internet potrfa kilka dni a następne gęsi mi padaja nie jastem chodwcą i mam ich tylko kilkanaście sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli siadają można sprawdzić stawy można domowym sposobem weż gęś za obydwa stawy kolanowe naraz w ręce i jeżeli jeden jest cieplejszy i opuchnięty to skaza i trzeba podać aspirynę,jeśli nie sa ciepłe to może być grzybica i podać coś na grzyba/rapicid siarczan miedzi lub co tam kto ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W tym tygodniu moje gęsi będą farmacełtycznie przepierzane nie wiem jak to będzie ???

Proszę o komentarze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! czy ktoś z was miał gronkowca u gęsi ? co to jest ,jakie szkody może wyżądzić ,jak temu zapobiegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kolego Ptyś pisałeś, że Twoję gęsi będą w tym tygodniu armacełtycznie przepierzane. I jak poszło, jakiego środka stosowałeś. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. zbliza sie termin oddawania gesi .czy to prawda .że nawet na kontraktacjach drastycznie obnizają cenę skupu ? .prosze o jakies wiesci z terenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepierzanie idzie mozolnie wydaje mi się że pogoda ma wpływ zimno,mokro

ŚRODEK jaki stosuję to BIOTIDERM wypiły już 5kg na 1700szt. przez pięć dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, co do obniżania cen to prawda, na podpisanej umowie cena 6.00+Vat, a przy odstawieniu 5,20+Vat , i gdzie tu zarobek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorgan75 a gdzie oddawałeś? I jak można dać mniej za kilogram jeśli masz zakontraktowane na daną sumę? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy,

W związku z tym, że w tym roku postanowiłem nie wstawiać gąsiąt i zająć się swoją pracą naukową oraz pozyskiwaniem informacji z różnych rynków produkcji i zbytu gęsi w Europie i Azji, dlatego nie angażowałem się w dyskusje na forum, tym bardziej, że dotyczyły jedynie wymiany informacji o produkcji. Zresztą o niezbyt ważkim znaczeniu. W chwili obecnej dotarły do mnie informacje, że ZD w Polsce usiłują wymusić na hodowcach obniżenie ceny zawartej w umowach kontraktacyjnych, a w związku z tym postanowiłem zająć się tą sprawą w naszym wspólnym interesie i uzmysłowić wszystkim parę istotnych kwestii, przede wszystkim kontraktowych i prawnych. W tej chwili biorąc pod uwagę obszerność tej materii proszę was o podanie dokładnie jakie to są obniżki, w jakich zakładach i czy już popodpisywaliście aneksy. Jeżeli nie, to dla własnego interesu pod żadnym pozorem tego nie róbcie. Dzisiaj wieczorem zamieszczę na tym forum dokładne wyjaśnienie tego problemu i przedstawie nasze prawa oraz przyczyny takiego stanu rzeczy.

A na marginesie, zwracam się specjalnie do ZD BIK, bo z moich informacji wynika, że poprzesyłaliście do niektórych hodowców aneksy z obniżką cen, dlatego muszę jednoznacznie powiedzieć, że osobom odpowiedzialnym za kontrakty w BIK-u chyba poprzewracało się w głowach i mania wielkości Was przerosła. Nie jesteście ani tacy mocni, ani cwani, ani tym bardziej bezkarni jak się Wam wydaje. Jeżeli macie trochę szacunku dla prawa i znacie podstawowe zasady prawidłowego obrotu gospodarczego to zapamiętajcie, że rosyjskie caraty i dyktatury, w których nie szanuje się ludzi i uważa "za mięso armatnie" nie mają racji bytu w Polsce i na pewno nikt rozsądny nie zgodzi się na to, żeby taki tyran mógł funkcjonować, tym bardziej w handlu i gospodarce. A swoją drogą wszelkie tego typu "zagrania" będę potępiał i z pewnością uczynię wszystko, by uświadomić "maluczkim" jakie im prawa przysługują i jak mają się bronić przed takim stanem rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy Hodowcy,

Zgodnie z obietnicą z poprzedniego postu informuję co następuje:

 

Istotnym elementem umowy kontraktacji jest ustalenie ceny, jaką kontraktujący zobowiązany jest zapłacić producentowi za dostarczone produkty (art. 613 § 1 k.c.). Przepisy kodeksowe o umowie kontraktacji nie regulują jednak sposobu ustalenia tej ceny, a jedynie wskazują, iż kontraktujący zobowiązany jest do zapłaty umówionej ceny. Nie odsyłają również bezpośrednio do odpowiednich przepisów o sprzedaży.

Należy jednak uznać za dopuszczalne określenie tej ceny w sposób przewidziany w art. 536 § 1 k.c., czyli przez wskazanie podstaw do jej ustalenia (np. cena skupu z określonego dnia). Jeżeli zaś z okoliczności wynika, że strony miały na względzie cenę przyjętą w stosunkach danego rodzaju, w razie wątpliwości poczytuje się, że chodziło o cenę w miejscu i czasie, w którym rzecz ma być kupującemu (w tym przypadku kontraktującemu) wydana.

Powyższe stanowisko uzasadnia fakt, iż umowa sprzedaży jest, w porównaniu z innymi umowami, najpełniej uregulowana w Kodeksie cywilnym, a umowa kontraktacji jest w doktrynie prawa cywilnego uznawana za podtyp umowy sprzedaży. Od umowy sprzedaży kontraktacja różni się ograniczeniami podmiotowymi, gdyż może dotyczyć tylko producentów rolnych, oraz przedmiotowymi gdyż takim substratem umowy mogą być tylko produkty rolne, które mają być dopiero wytworzone w gospodarstwie.

Nie ma więc przeszkód do ustalenia w umowie kontraktacji ceny w taki sam sposób, w jaki może być określona cena w umowie sprzedaży. Jednocześnie nie należy zapominać, że nie jest możliwe zawarcie w umowie zapisu w zakresie ceny, który nie zawiera stanowczego jej określenia i brzmi np. tak: cena zostanie ustalona w terminie późniejszym. Taki ogólny zapis jest nieważny, co ma ogromne znaczenie, gdyż w przypadku braku określenia ceny lub zapisu, który umożliwi jej określenie w dniu realizacji przedmiotu umowy, powoduje nieważność całej umowy kontraktacji.

Zawieranie umów kontraktacyjnych bez określania ceny stanowi warunek uciążliwy, gdyż na producenta rolnego przenoszone jest całe ryzyko umowy, co daje nieuzasadnioną korzyść. W wyniku tak zawartych umów, kontraktujący ma zagwarantowane niezbędne mu ilości skupionego towaru bez ryzyka, że cena, którą będzie musiał za niego zapłacić, może się okazać wyższa od ceny zakupu na wolnym rynku. Z kolei producent nie ma pewności co do ceny i ponosi takie samo ryzyko jak w przypadku, gdyby umowy kontraktacyjnej nie zawarł

(wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 1 września 2004 r., sygn. akt XVII Ama 90/03).

Zgodnie z tym zawierając umowę kontraktacji, strony mają szeroką swobodę w zakresie określenia ceny lub sposobu jej ustalenia, z tym zastrzeżeniem, że w umowie musi się znaleźć albo zapis określający samą cenę, albo taki zapis, który umożliwi jej określenie w dniu realizacji przedmiotu umowy.

 

 

Z tego wynika jednoznacznie, że jeżeli zgodnie z umową kontraktacji wstawiliśmy gęsi, które tą umową są objęte, to nie może być takiej sytuacji, że Kontraktujący czyli ZD zmusi nas do zmiany ceny aneksem, bo jest to korzystne tylko dla jednej strony i jest niedopuszczalne. Jednocześnie jednostronna zmiana ceny za żywiec powoduje, że pojawia się możliwość zerwania takiej umowy bez żadnych konsekwencji.

Dlatego jeżeli wstawiliście gęsi zgodnie z umową to ZD musi je od Was oDebra1ć po cenie, która wynika z umowy. Jednocześnie taka zmiana cen byłaby dopuszczalna tylko w przypadku przyszłych wstawień, ale również podlega ona wspólnym ustaleniom, a nie jednostronnym decyzjom ZD.

 

Pamiętajcie, że gęsi, które już macie w gospodarstwie muszą wam oDebra1ć zgodnie z umową i bez Waszej zgody nie mogą jej zmienić.

 

A w razie jakichkolwiek problemów, czy wątpliwości koniecznie kontaktujcie się Polskim Związkiem, gdzie otrzymacie pomoc i wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...