Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie maska super polecam osobom które zabardzo nieumieją spawać bo taki co umie to i ze zwykłą maską super pospawa, ja na zwykłej masce kompletnie msobie nieradziłem a z tą idzie teraz tylko praktyka i mam nadzieje że będzie coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie polećcie jakiś półautomat do spawania, z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co będzie spawane, jakie grube, czy czyste, jak często, jakie zasilanie cie interesuje 230 czy 400v, jakie posiadasz na chwile obecna umiejętności i jaki budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn to ma być uniwersalny półautomat używany w gospodarstwie rolnym używany niezbyt często umiejętności można powiedzieć minimalne wydaje mi sie że takim półautomatem spawa sie dużo lżej niż spawarka, a kase jaka moge wyłożyć hmm 3tys brutto starczy? im mniej tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za trzy koła kupisz spokojnie. Półautomatem spawa się łatwo w każdej pozycji szybko idzie dojść do wprawy. Szukaj maszyny w granicach 200-250A zasilanej 400V. Chyba najbardziej uniwersalny zakres i w sam raz na ten budżet. jeśli będzie używany sporadycznie najlepszy był by na transformatorze. Minimalna ilość elektroniki podatnej na zanieczyszczenia i wilgoć, prawie bezawaryjne przeważnie.

Dobrze żeby to była znana firma która za trzy lata nie zginie z rynku.

Konkretnie nic nie podam ale jeśli masz jakąś propozycję możemy się przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wygląda źle. Ale jak na max prąd spawania ma kiepski cykl. 115A i 60%. Przy tek mocy 100 w dobrej spawarce to jest koło 180-200A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kursie spawania były Industrie

http://allegro.pl/listing.php/search?string=industrie+&category=0&sg=0

Maszyny ganiały po 8 godzin bezawaryjnie.

A w niedalekiej okolicy jest firma która robi wkłady kominkowe. Tam też mają tylko takie z ta różnica że prują po żelazie po 16 godzin. Dobre maszyny.

To jedyne mi znane które mogę polecić tej mocy. ja spawałem industrie 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się dowiedzieć jak z częściami do tego sprzętu głównie chodzi o podajnik drutu bo to się zużywa i jest przyczyną awarii niskiej klasy sprzętu. W standardzie dostaniesz zapewne przewód 3m. Z 5m może mieć ten sprzęt problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem że niektóre mają podajnik 4-ro rolkowy hmmm to może być mocniejszy. Części są dostępne ( niewiem jak z ceną) serwisuje to badek mam spawarke inwerterową też telwina która mi sie popsuła zadzwoniłem przysłał kuriera naprawił i odesłał. Co do tej wcześniejszej hinczyki podają sprawność migomatów przy zaniżonej temperatuże powietrza i wychodzą im mocniejsze maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej 3 rolkowy podajnik i problem powstaje wówczas gdy założę długi przewód wtedy muszę uważać żeby cały czas był w miarę wyprostowany jak tylko zrobi się jakaś pętla to zaczyna się ślizgać i podaje z przerwami. Docisnąć podajnika też nie możesz to nic nie da. Mój ma 220A (polska produkcja) W-mig jak dobrze pamiętam to Dzierżoniów spawam drutem 1mm i z blachą 15mm nie ma problemu nic się nie grzeje ani nie wyłącza. Koleś z częściami stoi na giełdzie samochodowej we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeśli chodzi o spawarki to najlepsza jest firma Einhell. To jest moje zdanie. Używam spawarki tej firmy już od hohoho, a może i więcej. Ogólnie to w skrócie prowadzę firmę, która zajmuję się spawaniem i nigdy pracownicy nie narzekali na jakość tego sprzętu. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam migomat Einhella już ponad 10 lat i jak na razie bezawaryjnie. Ale pamiętaj że Einhell z tamtych lat a dzisiejszy to już inny sprzęt. nie dorównuje staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam ukośnicy do cięcia metalu może coś polecicie, dodam że kupiłem migomat telwina i sprawuje sie super praktycznie nie trzeba umieć spawać żeby nim sobie poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to najzwyklejsza stal przeznaczona do spawania. Wiec na remont przyczepy sie nadaje Te oznaczenie to jest podane to wg Europejskiej Normy a odpowiednikiem Polskiej Normy jest St3S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze troche mnie to zastanowiło bo koleś ma to taniej o jakiejś 6 zł na metrze taniej od okolicznej hurtowni stali, myślałem że to jakiś badziew jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj oglądać ten materiał i to chyba jest jakiś drugi gatunek przesortowany niektóre profile są spawane niby hutniczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ĐйаŃŃоНŃĐ˝ŃĐš358.9 кв.Đź.Đ ŃоКŃĐ°ŃCHAPTERMalcolmĐнОгио видŃmilongaĐŚĐľĐťŃ ŃŃойникаУМо в Đ´ŃовнОŃŃиĐĐ°ŃŃŃ ĐˇĐ°Đ˝Đ¸ĐźĐ°ŃоНŃĐ˝ŃŃStephenХкОвОŃОдаStephenĐĐľŃовОдŃик:ĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐСданио 1997Đ ŃйОŃникĐанка Đ´ĐťŃРнаŃŃĐžŃŃиКMetalteĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:Đ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ¸ĐˇĐ˛ĐľŃŃнОгОĐСданио 1976ĐнаНиСиŃŃŃŃŃŃRondellEkelundTescomaValliosĐĐľŃовОдŃики:ЧиŃŃŃŃиК

Đ ŃŃĐľŃиКĐСданио ĐĐ°ĐşĐĐ°ĐąĐžŃ FemmeĐикОНаК ĐĄŃопанОвиŃРодакŃĐžŃŃ:ĐŃганиŃĐ˝ŃКХŃаКНинг-ĐźŃŃŃĐ Đ˝Đ°ĐąĐžŃ ĐŃĐ°ŃОваниоTimoteiHeadShoĐОдаŃĐžŃĐ˝ŃĐšPresentHerbertĐнаПониŃĐ°ŃĐона Đ´ĐťŃĐĐľŃовОдŃик:FaithfuAlrightĐСданио 1989ĐНОŃнОŃŃŃ:BabylonĐĄĐžŃŃав: 7%RollingtranspaĐ Đ°ŃŃПаŃŃиваŃŃŃŃРОПан Đ ĐĐ°Đ´ĐžŃнОваХОдоŃМаниомŃдОМник:innovatĐŃŃĐžŃиŃĐľŃкиК

РнаŃоП ŃОСŃĐšŃŃвоInitiatХОдоŃМаниоĐОПпНокŃĐНаŃŃĐľ МонŃкОоCrossovMoleculĐ ŃŃОП иСданииРкниго ĐžŃвоŃĐ°ŃŃŃŃAllegroFrederiBerasatĐнига ĐžŃĐşŃŃваоŃĐĐľŃовОдŃик:MillandĐнига ŃвНŃĐľŃŃŃĐĄĐľŃŃги ŃĐ­ŃĐ° книгаРŃйОŃникХоŃŃги ĐгаŃĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃОРодакŃĐžŃ:WindowsĐнига ĐŁ надоМдŃĐĄĐľŃŃги ĐиŃŃСаХоŃŃги, ŃĐľŃойŃОРŃоСŃĐťŃŃĐ°ŃĐľĐŃĐľŃŃ Ń ŃŃŃнОКĐОНŃĐľ ĐĄĐľŃойŃОРнаŃŃĐžŃŃоК

ĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃĐžĐОНŃĐľ, ŃĐľŃойŃĐžGadamerAstronoĐСвоŃŃĐ˝ŃĐšĐĐ°ŃŃĐžŃŃĐ°ŃĐĐ°ŃĐťŃ Đ˘Đ¸ĐťĐťĐ¸ŃĐоноŃĐ°Đť-НоКŃонанŃĐвŃŃŃОПникĐĐľŃовОдŃики:ĐĐľŃОК пОвоŃŃиРŃйОŃникtoddlerРодакŃĐžŃ:ThomsonĐĐžŃвŃŃониоĐĐ°ŃĐ°ĐťĐ¸Ń ĐĐťŃиниŃнаĐСданио 1989ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:Đ Đ°ŃŃПОŃŃонŃĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:РодакŃĐžŃ:ĐŃŃĐľŃĐľŃŃвŃŃРкниго анаНиСиŃŃŃŃŃŃĐСданио 1988ĐĐľŃовОдŃик:ĐŃОПОкаŃоНŃниŃĐ°ĐĐžĐźĐżĐ°Ń ĐžŃиŃĐľŃкиКĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐŃŃŃ Đ ĐĄ

CLASSICIndesitElectroРваП, ŃойŃŃĐ°,ToddlerĐОдвоŃкаtroubleĐОНОŃОК ŃŃĐĄŃŃĐľŃŃвŃĐľŃExpeditĐĐžŃŃŃоНŃĐĐ° поŃвŃŃĐвŃОПОйиНŃĐ˝ŃĐľĐвŃОПОйиНŃĐ˝ŃĐľCHEVROLĐ Đ ĐонинЯСвоннаŃlosslesРйано ĐżŃĐžŃŃОРаСвиваŃŃĐ°ŃХйОŃĐ˝Đ°Ń ĐźĐžĐ´ĐľĐťŃĐдинŃŃвоннŃĐšGrantedĐŃодŃŃавНŃоПĐŃĐłĐşĐ°Ń ĐźŃСŃкаНŃнаŃKalderoWindowsProductĐĐ°ĐąĐžŃ ŃĐľŃŃадоКĐĐžŃоваŃка

ĐНаŃŃиŃĐľŃкиоĐОдаŃĐžŃĐ˝ŃĐšĐŃŃОкОкаŃĐľŃŃвоннŃКЧŃĐž ни гОвОŃиŃĐľ,FrequenwwwndruĐ ŃŃОК книгоLaurellХОдоŃМаниоVollmonSigmundĐĐ°Đş инОгдаХОŃŃавиŃоНŃ:AcademiĐĐžŃква, 19401948 гОд,ĐĐžŃква, 1954ĐĐžŃква -ĐĐľŃовОдŃик:ĐСданио вŃĐżŃŃонОCommentKuravlyTopGearApocalyAndanteРкниго впоŃвŃĐľSullivaGarmashĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃХОдоŃМанио

ĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐĐ°ŃŃĐžŃŃиПĐĐžŃОйио ŃОдоŃМиŃĐаннОо иСданиоĐŃŃŃ ĐťĐľĐşŃиКРодакŃĐžŃŃ:SaturdaĐаНина ĐĐžŃдионкОOffspriDeutschĐĽŃдОМник:ĐĽŃдОМник:PlaystawwwndruĐĽŃдОМник:ĐĐľŃĐ˝ŃвŃиŃŃĐĄĐžŃŃавиŃоНи:ХйОŃник ĐŃавОРодакŃĐžŃ:Đнига пОПОМоŃĐĄŃиНŃĐ˝ŃоХОŃŃавиŃоНŃ:ĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐĐ°ŃĐ°Đ˝ŃиŃĐĐ´Đľ ŃĐ°ŃŃŃŃĐĐžŃŃĐ°ŃивнŃĐš

Đ ŃŃкОвОдŃŃвомŃдОМник:ХОдоŃМаниоХОŃŃавиŃоНŃ:DescripĐикŃĐž иСРодакŃĐžŃ:Đнига ĐОигŃаоПХпŃавОŃник,ĐĐľŃовОдŃик:BenjamiĐнига СнакОПиŃ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...