Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

spełnia kręci sie jak głupie i już nie musi wykakiwać i czyścić co torche zapychających sie siadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem ze może bliżej łukowa bo ja mieszkam 5 km od gostka który także ma sampo i kupił go w garwolinie. ale ma z nim troche problemów, urywaja sie półosie itd. Co roku cos nawala. w tym roku dokupił sobie supra z 91r za 60tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przed zakupem naszego sampo jezdzilismy wlasnie z szefem tej skladnicy w garwolinie gdzies pod lukowa do goscia ktory mial juz cos tekiego ale mial tez za maly garaz i wycial troche drzwi zeby miescil sie na dlugosc jego kombajnik ogolnie jestesmy zadowoleni z tej maszyny chociaz jak tylko go kupilismy to sasiedzi mowili ze to jest za male jak na nasze 60 ha a wyszlo tak fajnie ze wykosilismy u siebie i jeszcze u tych wlasnie sasiadow ktorzy sie smieli z jego wielkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to wychodzi że fajny sprzęt ale jakie koszty to ciekawe jutro poszukam bo zachodniego nie chce bo póżniej problem z częściami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięks też już wszystko poza ceną ile to cacko może kosztować w dobrym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH!PANOWIE MAM PYTANKO MOZE WIECIE CZY JEST MOZLIWOSC KUPNA BIZONA 56 NA SZEROKIM OGUMIENIU DO 10 TYS DO REMONTU.POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem mam pytanie do użytkowników rekordów, jak macie ustawiony zawór któtry znajduje sie na filtrze oleju od silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wzmocnic koło do bizona bs bo mi pękają próbowałem wszystkiego ratunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie maszyny, pierwsze żniwa przed nimi, a nie sa pierwszej młodości. Ciekawe, jak będą pracować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie maszyny, pierwsze żniwa przed nimi, a nie sa pierwszej młodości. Ciekawe, jak będą pracować...

Chodzi Ci o Dominatora 106 oraz 98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o Dominatora 106 oraz 98?

Nie, chodzi mi o 96 i 98. Masz może taki? Jak sie sprawuje? Ja sie przerzuciłem z Rekorda rocznik 1997. Fajna była maszyna. Te za to nie są pierwszej młodości, ale ta 98 bardzo dobrze utrzymana, wygląda, jakby była po kapitalnym remoncie pare lat temu. Wszystkie przewody w oslonkach, hydrauliczne błyszczą jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Dominatora 96. Które Twoje są roczniki? Mój sprawuje się jak na razie bdb, u mnie to będzie jego 2. sezon i nie miałem żadnej poważnej awarii, w tamtym sezonie poza jednym paskiem, który bez problemu kupiłem nieoryginalny. Mam w nim hydrostat i silnik Mercedesa. A Twoje co mają na wyposażeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Dominatora 96. Które Twoje są roczniki? Mój sprawuje się jak na razie bdb, u mnie to będzie jego 2. sezon i nie miałem żadnej poważnej awarii, w tamtym sezonie poza jednym paskiem, który bez problemu kupiłem nieoryginalny. Mam w nim hydrostat i silnik Mercedesa. A Twoje co mają na wyposażeniu?

Moja 96 ma to samo co Twoja. Wymieniałeś filt hydromatu? Jaki olej lejesz do hydromatu i hydrauliki? Na jakich olejach chodzą silniki? Ile pali na godzine pracy 96 na mercedesie? A można wiedzieć, który pasek poszedł? Sorry, ze tak wypytuje, ale u mnie w okolicy nikt nie ma takich kombajnów i cięzko o informację. Podobno komfort pracy lepszy niż w polskich bizonach super a nawet rekordach. Miałem pięknego rekorda, ale żeśmy sprzedali. Myślałem, że mi matka łeb za to utnie:)

 

A co do 98s to jest na perkinsie, bez hydromatu, na zwykłej skrzyni, bez klimy (a szkoda). Ma podstawowe wskażniki + czujnik strat no i do tego Claas Bordinformator. Podobno działa. Fajna sprawa, bo oblicza ile skosiłem hektarów, czas pracy i takie tam pierdoły. 98 kupiłem od polskiego rolnika (pracował już w Polsce) a 96 od handlarza (przywleczony z Francji). Jak wiadomo Francuzi to fleje, więc i kombajn nie jest tak utrzymany jak 98, która pochodzi z Niemiec. Kupiłem w ubiegłym roku z Francji Renault Master do przewozu zwierząt z 1998 roku, to był nieźle zaniedbany i troche pieniedzy trzeba było w niego włozyć, No ale teraz cacko:) A wracając do kombajnów, to przed sezonem przejrzelismy łańcuchy w nich, trochę je napięliśmy a jutro rano jade po części (pasy i takie inne ) do Gąski. W 96 musze pare żyletek wymienić w kosie, gałki, bo wytłuczone. Ogólnie sie troche boje tych żniw, bo u mnie to głównie na usługach kombajn chodzi i Rekordzik jak sie go przejrzało przed sezonem, to cykał, że aż miło, bo wcześniej mieliśmy Super, tez fajnie utrzymany, ale stosunkowo często padała skrzynia, albo półosie. Mój znajomy ma też SUPER z 1985 roku, ale jego operator to fanatyk i mechanik z zamiłowania i lubi grzebać. Praktycznie wszystko już wymienili w nim a na dodatek troche przerobili. Założyli wiatraki na chłodnicy oleju, ale z tego co wiem, nic to nie dało, i olej sie grzeje. Żeby zapobiec awariom półosi zamontowali dodatkowe hamulce bębnowe (!!!). Dorobili dłuższe szpilki, założyli pod oryginalne koła felgi wraz ze szczękami od jakiejś przyczepy. Z tego co wiem, nic nie pomogło, bo ledwo objeździli końcowkę tamtego sezonu i teraz półosie robili):

 

Ufff... ale sie rozpisałem:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejów jeszcze nie zmieniałem i nie dolewałem, tak samo z filtrem od hydrostatu. Zmieniałem jedynie filtr paliwa. Pasek jaki wymieniałem to od napędu odrzutników. 96 na Mercedesie pali mi ok. 16-18l/h (szczerze, to nie mierzyłem nigdy dokładnie mu spalania, ale nie jest paliwożercą ) Fakt, jest dużo bardziej komfortowy, wcześniej miałem Z056 z 90r., kabina jak u Ciebie w Rekordzie i nieporównywalnie bardziej komfortowa jest 96, jeszcze do tego hydrostat, co bardzo ułatwia pracę. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to mów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...