Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

jasne że za duzo, za tą cene kupi sie BS-a, albo i jakiegos claasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xsc tak jestem a skad dokladnie jestes?? to zalezy ile bierzesz od godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolice koziegłow i biore hmmm jeszcze sie zastawnowie bo cena paliw strasznie zdrozala

 

/edit

sorry ze post pod postem ale teraz na inny temat

ile ma mth?? ten rekord hmm jak est zadbany to i jest tyle warty widzilem kiedys goscia co za totalnego wraka tylko ze 1993 roku dostal 45tys ale kombajn niebyl garazowany caly w spawach az sie opisac nie da:D

 

/edit I co z tego, że inny temat? MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena nie jest wysoka-jeżeli stan jest dobry.A co powiecie na moją cenę 160tys.OGłOSZENIE ZAMIEśCIłEM PRęDZEJ.STAN BARDZO DOBRY-SZARPACZ I PRZYSTAWKA DO RZEPAKU ORGINALNA PłOCKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja cena jest rozsądna, tymbardziej, że masz oryginalną płocką przystawkę i szarpacz. Poza tym Twój ma bardzo mały przebieg i jest to nowsza wersja tegoż kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xsc924 dobrze mówisz!!!

 

pierwsze kosił w 1992, a kupiony był w listopadzie 1991.

 

juz oferta nieaktualna!!!!! ZA 62 poszedł

 

POZDROWIONKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xsc mieszkam blisko ciebie okol woznik co to masz za kombajn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOB myśle że twoja cena jest dobra, wkońcu kosił tylko 5 sezonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bizona super w ilu masz kawalkach te pole??? moze chcesz zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasciwie to w dwoch ale jest podzielone i koszenie mam na miejcsu tak wiec nie trzeba ale z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam dobrze wozniki powiedz gdzie dokladnie masz te pola w woznikach jesli oczywwiscie mozesz powiedziec:D

nawet mam kolo woznik 2ha:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak zwiększyć prędkość bębna w bizonie z 056 pokrętłem na górze już się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pas na kole przy odrzutniku wychodzi ponad koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie jest ligota:D wreszcie znalazlem kogos kolo mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zbycha ..obroty na bębnie będziesz miał za niskie gdy pas jest już znacznie zużyty i/lub naciągnięty ...być może dlatego nie możesz osiągnąć górnego zakresu obrotów nominalnych w bizonie ( choć wyższe od 1000 to raczej do niczego nie potrzebne)...

miałem też sytuacje nagłego spadku obrotów bębna powodem był brak jednego śruta w łożysku bębna od strony koła i to spowodowało niewielką zmiane geometrii..o dziwo na obrotach jeszcze nie było zauwązalnych drgań tyle że na skutek zmian geometrii pas nie znajdował się gdzie powinien i stąd zbyt małe obroty były objawem... polecam obserwacje pracy na mniejszych obrotach...

 

podsumowując "nauka radziecka zna takie przypadki"

 

pozdrawiam e-rolników:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie mianowicie czy warto kupić NRDowski wynalazek jakim jest kombajn Fortschrit E 512 podobno jest to odpowiednik naszego bizona 56 i chciałem zapytać czy w związku z tym ma tak samo liche półosie i skrzynie biegów co nasz polski wynalazek. A z tego co widzie jest sprzęt bardzo tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 to jest staruszek lepiej kup nowszą 514 to już jest lepsza maszyna niby nawet od Bizona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

514 ma mocniejszy silnik i większy zbiornik ziarna, oraz wysuw hydrauliczny nagarniacza i parę drobnych pierduł zrobione inaczej.

Ja sam użytkowałem 512 przez 8 sezonów i na półośki i na sprzęgło nie narzekałem. Za to miałem kłopoty z napędem kosy. Najlepiej przerobić na 514 lub bizonowski.

W tym sezonie wyjeżdżam MDW 514 zobaczymy jak się będzie spisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w Fortschrit-cie jest tak, że każda śrubkę odkręcisz a w bizonie tylko ciąć Bo ja już po 3sezonach mam problem niektóre nakrętki odkręcić tak są skorodowane, a dwóch sąsiadów obok mają Fortschrity i jak przychodzi do naprawy to nawet od nowości w odkręcaniu nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh przejrzałem troche ogłoszeń i stwierdzam za za 514 trzeba dać 2-3 razy tyle co za 512, fakt była jakaś 514 za 18 tys ale co to jest niewiadomo, Ja mam gospodarstwo 25 ha i zaniose sąsiadowi za koszenie w tym roku koło 7 tys jakbym kupił takiego hraszcza sobie za powiedzmy 12 tys to za 2-3 lata mi sie ten wynalazek odrobi może wczesniej jak bym z 10-20 ha na fuszki pojechał do sąsiadów.Tylko musze być pewny ze to sie na górki nadaje tzn półoski i skrzynia wytrzyma stoki,aha i są 512 z końca prod co maja 125 km silniki moze też i mocniejsze skrzynie maja niewiem, pogadał bym z kimś co to użytkował w trudnym terenie.pozdro jakby ktoś coś wiedział to 3950968 moj gg za fatyge z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek

512 i 514 mają takie same skrzynki bodajże clasowskie. Są naprawdę bardzo dobre, a jak coś Ci siądzie to nie ma problemu z dostępem, a nawet wymianą całej skrzyni- chodzą po ok. 800 zeta razem ze sprzęgłem, oczywiście używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...