Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

stół stołem a czy ktoś kośił rzepak z założomymi sitami do rzepaku to jest otworowe bodajrze otwór 4mm jakie są jego doświasczenia z tymi sitami bo planuje taki zakóp jednak są one droższe od zwykłych żalużjowych i nie wiem czy sią opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w sprzedaży stoły do zbiory rzepaku dla Bizon Z-056 i Z-058. Stoły są produkowane w oparcie o doświadczenie ich używania, spełniają wszelkie wymogi technologiczne, nie sprawiają problemów eksploatacyjnych, nie ma problemów z podnoszeniem zespołu pokosowego"hederem" posiadają kosy prawostronne. Na życzenie istnieje możliwość dostawy i montażu. Zaplecze magazynowe posiadanych stołów nieograniczone, są w stałej produkcji przez Zakład specjalizujący się w ich produkcji. tel. kontaktowy 0-665-049-151 e-mail: rampol@tlen.pl lub biuroeu@tlen.pl[/b] nr gg 4118120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=========================================

Prosze o wszelkie opinie na temat kombajnów Claas Mercator

=========================================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu niektórzy tak robia ze najpierw pisza cos np. prosze o opinie o merkatorze w temacie wszystko o ... a potem zakladaja kolejny temat????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sita specjalne do rzepaku ponieważ posiadałem orginalny stół z Płocka.Zaletą tych sit jest czystość młocenia z pewnością tak się nie wymłoci na żaluzjowych.Sita składają się z dolnego sita otworowego i zamiennika grzebienia górnych sit. Użytkowałem je przez 7 sezonów i wymłociłem ok.300 ha i z całą pewnością polecam. Pieniądze na ich zakup nie będą wyżucone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić to najszybciej wymianę podłogi. Czy trzeba demontować przenośniki kłosowy i zbożowy i obudowę wentylatora. Czy można to zrobić bez demontażu tych podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu niektórzy tak robia ze najpierw pisza cos np. prosze o opinie o merkatorze w temacie wszystko o ... a potem zakladaja kolejny temat????

 

Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo, że ktoś zauważy pytanie.

Czy aż tak bardzo inteligentnym trzeba być żeby to zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janusz35: Jakie zwiększenie prawdopodobieństwa, skoro temat i tak zostanie usunięty przeze mnie, żeby nie zaśmiecał forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Janusz35: Jakie zwiększenie prawdopodobieństwa, skoro temat i tak zostanie usunięty przeze mnie, żeby nie zaśmiecał forum.

 

W takim razie kogoś muszę tutaj uświadomić, że BIZON to też kombajn zbożowy.

I w związku z tym dlaczego temat Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56? nie zaśmieca forum, a moja prośba opinie o kombajnie Claas Mercator tak?:evil:

Pomijając, że istnieją jeszcze dwa tematy z kombajnami:

zapraszam do ANKIETY ::Kombajny zbożowe i sadzarki::

WIELKI POWROT KOMBAJNU BIZON NA POLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym chodzi o zozszezone wiadomosci a w temacie merkator... beda 3 4 5wypowiedzi i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w tym chodzi o zozszezone wiadomosci a w temacie merkator... beda 3 4 5wypowiedzi i koniec

 

ostatni raz tutaj zajrzałem!

większość uzytkownikow to wlazidupy, chamy i tepaki, a mod @ jest taki sam

żegnam tych normalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka strata ze odchodzisz, nie rób nam tego

 

a tak na serio, zainwestuj w tabletki na nerwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, kultura na wysokim poziomie. Człowieku daj na luz, i za poradą użytkownika Duch weź tableki na uspokojenie, wypij jakąś herbatkę.

 

A tak jak juz raz pisałem, nie usuwałem tematów, który powstały przed tym, jak zostałem moderatorem i które miały już min. 2 strony z wypowiedziami. W ten sposób zostały również tematy o Ursusie C-360, czy też C-330.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kombajnie Fortschritt F-514 rocznik 90 na szerszych oponach z wiekszym zbiornikiem i z innymi bajerami zdjęcie takiego jest na farmphoto, dałbym link ale nie wyświetla mi sie strona

Sasiad z sąsiedniej wsi kupił śmigał nim jak ''przecinak'' niezła to maszyna podoba misie

nie ma to jak niemiecka technologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi mają fortschritta ale 512, i mieli w tym samym czasie bizona rekorda.

To bardziej sobie chwalili niemca za to ze mniej pali, mniej awaryjny więcej zetnie i czyściej mlóci. A jedyny ból to taki ze rekord śmigał na pole z podczepionym hederem a za fortschrittem leciał ciągnik

 

farmphoto nie działa trzeci dzień :shock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem o co chodzi , " DOZORCOM" tego forum, ale widać to ich pole, Pozdrawiam ich cieplutko, bo pewnikiem Słońca za wiele nie widują siedząc tylko przed Monitorami. Ciężko znoszą Polskich producentów sprzętu dla Rolnictwa i Handlowców , którzy chcą dotrzeć do Prawdziwych Rolników. Ale widocznie mają swoje źródła takiego produktu, albo promują coś innego w tej klasie i postanowili na to wprowadzić MONOPOL... Zapomnieli co to DEMOKRACJA.... no ale cóż ... nie od wszystkich można wymagać zrozumienia ... JESTEM TU PORAZ OSTATNI, BO WIDOCZNIE ALBO MORDUJEMY NASZ STARY SPRZĘT I WSPIERAMY ZACHODNI DROGI, ALBO MORDUJEMY DOSTĘP DLA UBOŻSZYCH ROLNIKÓW DO MODERNIZACJI ICH STARSZEGO SPRZĘTU... pomimo wszystko załanczam link z dobrą ofertą ..... pozdrawiam wszystkich ciężko pracujących w roli.... a pomijam tych którzy czują się Bogami przed monitorami Admin. "KOSA" (.!.)

 

/edit

http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,930977.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kosa(albo: waldemar, Bob z Chełmna, jacko, rampol, kaca, czy jeszcze jak inaczej się podpisujesz) Niepodoba się kasowanie twoich postów? To weź człowieku najpierw dobrze pomyśl, a nie, piszesz w każdym temacie, nawet w takim, który nie jest związany z kombajnami o Stołach do rzepaku. To chyba do ciebie (specjalnie z małej, dla takiej osoby szacunku nie mam) słońce nie dochodzi? Robisz tylko bałagan na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8) Ma ruszyc od nowa produkcija BIZONOW http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33206,3339433.html
To ze powraca ten to jest juz wiadome ponad od roku.Juz jest produkowany w Płocku ww fabryce CNH(Case,New Holllandt)Cedna zaczyna sie od 250 tys zł,a jest troche nowszy od Bizona Rekorda
PRZECZYTAJ DOKŁADNIE TAM PISZE ZE MA DOPIERO RUSZYC PRODUKCJIA. BEDZIE NOWA OFERTA KOMBAJNoW BIZON. WIEM O TYM ZE JEST NIBY TC 54 BIZON.
Te nowe Bizony to zwykły New Holland TC 54 z naklejką BIZON z tyłu i tyle. Podejście marketingowe żeby pozyskać nowych klientów. Taka jest prawda.
A macie moze jakies zdjecie???
Jak kombajn będzie stał jeszcze na placu u dilera to zrobię mu fotki i dam na Agrofoto.pl
Jaki mrze być powrót BIZONA kiedy on z pola w ogóle nie zszedł

Został wycofany z produkcji a teraz powraca .

no wlasnie zawsze byl na polach teraz tylko wznowiono produkcje

________________masz racje awe !!!!!!!!!!!!!

Jak dla mnie to to już jest Case NH a nie Bizon. Nakleili naklejkę aby kilku Polaków kupiło z sentymentu do marki ale cena to kosmos. Ile musiałby pracować aby się zwrócił. Kuzyn bierze jakiegoś NH na SPO i się cyka bo jak nie dostanie zwrotu to wpadka że cho cho i teraz nie wie co robić.
wadziałem wczoraj jak wiezli na lawecie identycznego teraz chyba jeszcze stoi u mojego sasiada(dalszego) na podwórzu (ma fime która zajmuje sie transportem wszelkiego rodzaju ponad wymiarowych ładunków)

 

jak bedzie jeszcze stał to szczele mu pare fottek ;]

Nie opłacalne jest dać za kombajn bez hydrostatu ani bez sieczkarni itp. ponad 250 tys. zł.
Nieopłacalne?

Nasze rolnictwo w porównaniu do naszych zachodnich kolegów jest nieopłacalne!!!

Kupując ciągnik za 250tys. a kombajn za tą kwote? kombjn robi porządną robote a do ciągnika musisz sprzęt dokupić!!!

 

Claas Dominator 130/140 jest porównywalny technicznie do Tc54. a jest droższy!!!!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w tym chodzi o zozszezone wiadomosci a w temacie merkator... beda 3 4 5wypowiedzi i koniec

 

ostatni raz tutaj zajrzałem!

większość uzytkownikow to wlazidupy, chamy i tepaki, a mod @ jest taki sam

żegnam tych normalnych

bardzo sie ciesze ze ostatni =raz oby wszyscy maniacy czym prdzej sie wynhiesli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stół stołem a czy ktoś kośił rzepak z założomymi sitami do rzepaku to jest otworowe bodajrze otwór 4mm jakie są jego doświasczenia z tymi sitami bo planuje taki zakóp jednak są one droższe od zwykłych żalużjowych i nie wiem czy sią opłaca

ja koszę na zwykłych sitach i nie mam żadnych problemów z czystością ziarna. jedyny problem jest z przytulią ale ssąsiad ma sita do rzepaku i nie likwiduja tego problemu i równiez w ziarnie zostaje przytulia . jednak jak wszyscy wiedzą każdy Bizon czyści inaczej wiec jeśli ktoś ma problemy z doczyszczaniem to mozliwe że coś pomagaja ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Sz jak Ci się nie podoba to nie musisz tu w cale zaglądać a nie obrażać uczciwych użytkowników bo o to tu nie chodzi.Jestem na tym forum od lutego i jeszcze nikt o nic nie miał takich wątów.Oświadczam że nie jestem osobą która niszczy tematy lecz rozbudowuje je i dodaje nowe wypowiedzi.Uważam że gdy temat brzmi:"Wszystko o kombajnach zborzowych" to można w nim pisać o stołach do rzepaku bo to jest pewna cześć kombajnu tak jak silnik czy heder bez tego nie da się pracować(za duże straty i rosnące koszty).A co do reaktywacji Bizona (byłem na dnij kluczowego klijenta w Płocku-19 maja bodajrze) to reaktywowano tylko nazwę Bizon a nie kombajny.Chodzi o przyciągnięcie klijenta i sprzedanie większej ilości kombajnów.Ludzie psioczyli tyle lat na Bizony ale jak ich zabrakło to ba wielka szkoda.Ten kombajn na zdjęciu z podanego linku to CR z hederem 7,32. Jeśli ktoś jest zainteresowa zdjęciami z fabryki to mogę przesłać mailem.

 

/edit

A co do kasowania to postów to muszę się z tobą zgodzić Marek czasami to nie wiadomo o co chodzi niektórym.Wystrzelą coś z innej beczki i temat się rozwala i jestem za kasowaniem takich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...