Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gostynin jest dosyć daleko ode mnie, ale o nikim takim nie słyszałem, ale i w mojej okolicy są też tacy artyści, ale na mniejszą skale, a co do pogody, to dziś cały dzień już nie padało, a po południu słońce wyszło i świeci do teraz, ale baboki na niebie sie czają, ja zapomniałem, że mam jeszcze gorczyce do wymłócenia, jutro musze jechać zobaczyć, czy jest jeszcze co młócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sami swoi ja jestem z krosniewic a wy dokladnie skad ty tatomarty i ty grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gostynin jest dosyć daleko ode mnie,
@alberto pytał się o Gostyń , a to jednak nie Gostynin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Żniwa praktycznie po kończone..Ludzie latają z kultywatorami i drapią rżyska, co bardziej nerwowi kręcą skibe bo się obawiają suszy a u tych co mają kombajny wszystko jeszcze na pniu. Jeden tylko hederek odczepił i w wstawił już swoją 56 do stodoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zasiany tak fyrtelek 0,3 ha, ale z tego co widze w zbiorniku, bo jeszcze nie wysypałem, bo zaraz prosto do worków będe sypał, a narazie leje, to gdzieś z 300-400 kg może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda Panowie z Wielkopolski nie widać końca deszczu

Cale to nieszczęście nadciąga z zachodu tak że jeśli przestanie padać u was to i my w niedługim czasie możemy liczyć na pogode. A przydala by sie bo mówicie że u was prawie po żniwach a mi jeszcze daleko do połowy.

A jak plony? Zadowoleni ze zbiorów? Jak ceny? Bo u nas jak narazie idą w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już przestało, kropi tylko troszkę co jakiś czas ale coś czuję że to tylko przerwa i kolejne przed nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właściwie nie leje cały czas, ale wystarczy że raz dziennie przejdzie chmurka i po robocie.Troche to wkur.... jeśli do południa nie pada a gdy można jechać kosić to wyjdzie taki jeden bałwanek i wczasów ciąg dalszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pół godziny nie padało, zdążyłem gorczyce wysypać, 4 worki , połowa prawie w hederze sie już wymłuciła, pod ślimakiem pełno leży, już mokre i do d....., ale chociaż coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ogólne plony zboż?Susza swoje zrobiła?Bo na ile deszcz zaszkodzi to zobaczymy jak przestanie padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad szuka sit do kombajnu JD 975 w agromie zaspiewali mu 12000zł ale slyszał że w okolicach Konina-Poznania jest czlowiek który robi takowe sita za duzo mniejsze pieniądz.Jeśli ktoś ma jakieś namiary to bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zobacz w top agrar rolmako czy jakoś tak z Psar k/wrześni, robią stoły klepiska itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u MNIE 5-ty dzień pada. Naszczęście swoje wszystko wymłóciłem. Znajomi jeszcze mają (MASAKRA) dziś byłem na znajomego polu i pszenica stojąca to nawet na pasze sie nie nada, ponad 100ml spadło. ziarnka już kiełkuja TRAGEDIA! nie dość że susza to jeszcze przerośnie wszystko!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...