Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Przed tymi żniwami, gdzieś od marca szukałem kombajnu. Miałem wcześniej (i nadal mam) JD 955 który pracuje dla mnie już 10 lat i jako że mogę się o nim wypowiadać tylko w samych superlatywach to szukałem nowszego i większego jelonka. Po objechaniu całego Mazowsza, Podlasia (kilka razy) i części Wlkp mogę z całą pewnością powiedzieć że nie da się znaleźć nie zajechanego JD serii 1000.

Oczywiście możesz znaleźć ładny model który Ci posłuży ładne lata. Niestety mi się nie udało i "zmuszony" byłem kupić DF M3570 (zakupu nie żałuję) ale jelonkiem dużo lepiej się pracuje i mając okazję pracować na rekordzie (o zgrozo!!!) i claasie 88 (całkiem fajnie i cicho) to jednak JD jest moim zdaniem najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

jestem w posiadaniu:

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

 

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

 

gdyby ktos potrzebowal , oto moj mail:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywa Fortschmitt’a E512? Zamierzam takiego kupic i bylbym wdzieczny za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed tymi żniwami, gdzieś od marca szukałem kombajnu. Miałem wcześniej (i nadal mam) JD 955 który pracuje dla mnie już 10 lat i jako że mogę się o nim wypowiadać tylko w samych superlatywach to szukałem nowszego i większego jelonka. Po objechaniu całego Mazowsza, Podlasia (kilka razy) i części Wlkp mogę z całą pewnością powiedzieć że nie da się znaleźć nie zajechanego JD serii 1000.

Oczywiście możesz znaleźć ładny model który Ci posłuży ładne lata. Niestety mi się nie udało i "zmuszony" byłem kupić DF M3570 (zakupu nie żałuję) ale jelonkiem dużo lepiej się pracuje i mając okazję pracować na rekordzie (o zgrozo!!!) i claasie 88 (całkiem fajnie i cicho) to jednak JD jest moim zdaniem najlepszy.

hmmm... no ja mam jd 965, i mimo stanu licznika 3700 mth, sprawuje sie tez bardzo dobrze, choc pierwszy sezon musielismy go do porzadku doprowadzic po porzednim"użytkoniku";/ no ale nic powiedzmy ze zapłaciłem tzw "frycowe", no i szukamy teraz wiekszego bo jak temu nakrecimy 4 tys to mi nikt tego nie kupi... myslałem o 1065,1075,albo 1170 1188, ale te to sa za duze, chyba ze na pomaganie rodzinie... no bedzie trzeba im sie dokładnie przygladać... a bizon?? dziekuje postoje;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatamarty.323a dzięki za link A apropos z częściami nie mam problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z częściami nie ma problemu, Agroma Wągrowiec ma pełen asortyment, równierz u handlazy jest bardzo dużo części, a tak nawiasem mówiąc, to te kombajny się nie psują, ja użytkuję mój kombajn sześć lat, średnio w sezonie 80-100ha i nie miałem jeszcze żadnej poważnej awarii, wymieniłem jak narazie dwa łożyska, bo mocno się grzały i pas od młocarni, paliwo lać, smarować i heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kombajnie bym uważał czy nie jest przekręcony licznik itd.itp.. Taki przebieg jest możliwy, ale mało prawdopodobny. Cena jest porażająca, za tyle to już można przebierać we wszystkich markach i to w dobrym stanie - gbyby był 10 lat młodszy to też byłoby drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ogłoszenie śmierdzi z daleka,ktos odmalował Bizona, cofnął zegar i szuka frajera....

 

może sie myle.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakup kombajnu zbozowego na 30 ha do młucenie (w tym Trwa nasienna) cen do 35 tys .w gre wchodza maszyny claas , jd, df, ewentualnie fortschritt jakie modele mi radzicie a moze ktos wie taka amszyne na sprzedarz dzieki i pozdrawiam marek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam kombajn NEW HOLLAND CLAYSON 1550 silnik mercedesa 150 koni. cudowna maszynka prosty w budowie niektóre części pasują z rekorda lub bizona. Szczerze polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nastepujace ksiazki do Bizona:

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

 

jesli ktos potrebuje, prosze pisac:

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co mi sie obiło o uszy i co sam mogłem zaobserwować, to Bizon jest w dużej mierze wzorowany na CLAYSONie. Na przykład wariator jest niemal taki sam. Dużo pasów pasuje od Bizona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ

chłopaki co mam zrobić jeśli pompka od paliwa nie ma wydajności

nigdzie nie łapie powietrza

pompka nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EJ

chłopaki co mam zrobić jeśli pompka od paliwa nie ma wydajności

nigdzie nie łapie powietrza

pompka nowa

 

Jak to nie ma wydajności ? Jaki jest napęd pompki ? Jeśli mechaniczny to możliwe że źle dobrałeś ilość podkładek pomiędzy korpus pompki a blok silnika i membrana nie ma pełnego skoku ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EJ

chłopaki co mam zrobić jeśli pompka od paliwa nie ma wydajności

nigdzie nie łapie powietrza

pompka nowa

 

Jak to nie ma wydajności ? Jaki jest napęd pompki ? Jeśli mechaniczny to możliwe że źle dobrałeś ilość podkładek pomiędzy korpus pompki a blok silnika i membrana nie ma pełnego skoku ........

A może to nie pompa membranowa tylko jakaś tam ....... ale generalnie o to biega co napisałem ..... zresztą prorokiem nie jestem bo pompki są różnego typu a Ty walnąłeś maksymalna ilość informacji tak że bez problemu można diagnozę postawić ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów. Od sezonu użytkujemy JD 1075 na manualu i przeglądając ogłoszenia wszystkie podajniki w jelonkach seri 10 i 9 są inne od naszego - chodzi tu o dodatkowe wyjście u róry na wałek - a zresztą sami zobaczcie - do czego to może byc ?? http://img80.imageshack.us/img80/8057/obraz105wj8.jpg

Jakaś samoróbka totalna... Ale jak byś mógł zrobić zdjęcie bez osłon to można by coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sie doradzić jaki kombajn wybrać na 30ha bizona rekorda z90-ku czy classa dominatora do87-ku gdzyż nie mam styczności z tymi maszynami a jedyna różnicę jaką widzę to cena, wyraźcie swe opinie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...