Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

PYTANIE DO POSIADCZY KOMBAJNU CLAAS 68s!

 

Ile ten kombajn pali na godzine

 

pozdrawiam

 

Może to jest jekieś wadliwe ustawienie fabryczne przecież to nie jet stary kombajn znajomy ma takiego chyba 2002r i nie pali mu tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kombajn Claas Dominator 78s z silnikiem perkinsa 120KM.i palił średnio jak robil usługi 9-5-9.8 l\mtg [koszenie z sieczkarnia bez sieczkarni jak i przejazdy]Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Claas dominator 86,silnik mercedes(symbol OM352 150km):12,5l na godzinę pracy z sieczkarnią

Ten silnik ma 95,6 kW czyli 130 PS a to chyba to samo co kM. OM 532A ma 168PS . Co do palenia to zgodze sie pali cos koło 12,5-13l Być może masz ten drugi silnik bo 352 montowane były w 76 a 86 to juz troche większy kombajn i nie wiem czy 130kM dało by rade go pociągnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombajn Pali tyle od nowości czyli od 2002 roku. Korbanki wykręcali się sianem że to niemiecka maszyna i powinna tyle palić. A najbardziej rozbawiła mnie wypowiedź jakiegoś idoty też z korbanków że trzeba dla niego dać ostro w pi..zde i powinno być dobrze

 

Potem daliśmy sobie spokój bo w okolicy nie ma podobnej maszyny i nie wiedzieliśmy czy coś z nim nie tak czy wszystko ok.

 

Dla kombajnu mocy nie brakuje, wszytko jest ok, nie dławi się. Tylko to spalanie Są może jakieś firmy które by się dowiedziały co jest nie tak, i wszytko wyrególowały

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kupne kombajnu za 30 tyś jaki sie opłaca kupic kombajn posze o doradzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombajn Pali tyle od nowości czyli od 2002 roku. Korbanki wykręcali się sianem że to niemiecka maszyna i powinna tyle palić. A najbardziej rozbawiła mnie wypowiedź jakiegoś idoty też z korbanków że trzeba dla niego dać ostro w pi..zde i powinno być dobrze

 

Potem daliśmy sobie spokój bo w okolicy nie ma podobnej maszyny i nie wiedzieliśmy czy coś z nim nie tak czy wszystko ok.

 

Dla kombajnu mocy nie brakuje, wszytko jest ok, nie dławi się. Tylko to spalanie Są może jakieś firmy które by się dowiedziały co jest nie tak, i wszytko wyrególowały

 

Pozdrawiam

 

Jaki z tego morał korbanki nie mają kompetentnych pracowników myślą że rolnik jest głupii i weżmie to co mu się wepchnie ale już kończą się te czasy nie tylko oni istnieją na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szakal nie wiem ile osisz na godzinę, ale mój Do98 pali 15 na ha w dobrym zbożu a koszę ok1,5ha/h więc spalanie mamy podobne.

nigdy nie uważałem że to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szakal nie wiem ile osisz na godzinę, ale mój Do98 pali 15 na ha w dobrym zbożu a koszę ok1,5ha/h więc spalanie mamy podobne.

nigdy nie uważałem że to dużo.

 

Ala on poli 20l/godz nie na hektar,przeliczając na hektar dobrego żboża to wyjdzie grubo ponad 25l!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Claas dominator 86,silnik mercedes(symbol OM352 150km):12,5l na godzinę pracy z sieczkarnią

Ten silnik ma 95,6 kW czyli 130 PS a to chyba to samo co kM.

 

Silnik mercedes OM352 w dominatorze 86 ma 150 km sprawdż na tej stronce;http://www.konedata.net/claas_do56.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam kombajn New Holland Cleyson 8030 i w związku że ma bardzo zurzyty pas jezdny chce go wymienić. Chciał bym się dowiedzieć czy może pasuje od Bizona? Pytam ponieważ nie moge nigdzie dostać o takich samych oznaczeniach (na pasie jest: 23006A oraz 439129)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Claas dominator 86,silnik mercedes(symbol OM352 150km):12,5l na godzinę pracy z sieczkarnią

Ten silnik ma 95,6 kW czyli 130 PS a to chyba to samo co kM.

 

Silnik mercedes OM352 w dominatorze 86 ma 150 km sprawdż na tej stronce;http://www.konedata.net/claas_do56.htm

 

widziałem tą strone i nie zawsze prawde tam piszą.

Ja podaje Ci dane z Niemieckiej instrukcji obsługi silników MB począwszy od OM 314 do OM 355A. Są podane wszystkie parametry tych silników (niestety po niemiecku)

Najlepiej sprawdz na tabliczce znamionowej na silniku tam pisze jaki to model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

posiadam kombajn New Holland Cleyson 8030 i w związku że ma bardzo zurzyty pas jezdny chce go wymienić. Chciał bym się dowiedzieć czy może pasuje od Bizona? Pytam ponieważ nie moge nigdzie dostać o takich samych oznaczeniach (na pasie jest: 23006A oraz 439129)

 

zadzwon na 094 3439300 (Agroma Koszalin) popros panią zeby połaczyła cie z "oponami i pasami".odbierze taka miła pani i podaj jej jaki to model kombajnu i numery pasów.ja tam kupuje do NH 1520 i jeszcze nigdy nie było problemu.maja pasy sanoka do wszystkich NH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Claas dominator 86,silnik mercedes(symbol OM352 150km):12,5l na godzinę pracy z sieczkarnią

Ten silnik ma 95,6 kW czyli 130 PS a to chyba to samo co kM.

 

Silnik mercedes OM352 w dominatorze 86 ma 150 km sprawdż na tej stronce;http://www.konedata.net/claas_do56.htm

 

widziałem tą strone i nie zawsze prawde tam piszą.

Ja podaje Ci dane z Niemieckiej instrukcji obsługi silników MB począwszy od OM 314 do OM 355A. Są podane wszystkie parametry tych silników (niestety po niemiecku)

Najlepiej sprawdz na tabliczce znamionowej na silniku tam pisze jaki to model.

 

W poniedziałek spiszę wszystkie symbole z tabliczki i zobaczymy ile ma ten silnik koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Claas dominator 86,silnik mercedes(symbol OM352 150km):12,5l na godzinę pracy z sieczkarnią

Ten silnik ma 95,6 kW czyli 130 PS a to chyba to samo co kM.

 

Silnik mercedes OM352 w dominatorze 86 ma 150 km sprawdż na tej stronce;http://www.konedata.net/claas_do56.htm

 

widziałem tą strone i nie zawsze prawde tam piszą.

Ja podaje Ci dane z Niemieckiej instrukcji obsługi silników MB począwszy od OM 314 do OM 355A. Są podane wszystkie parametry tych silników (niestety po niemiecku)

Najlepiej sprawdz na tabliczce znamionowej na silniku tam pisze jaki to model.

 

Mój OM 352 w Mercatorze 70 wedle instrukcji (oryginalnej niemieckiej) ma 105 KM. Widziałem specyfikacje tych silników i w zależności od osprzętu i zestrojenia pompy mają b. dużą rozpiętość mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój OM 352 w Mercatorze 70 wedle instrukcji (oryginalnej niemieckiej) ma 105 KM. Widziałem specyfikacje tych silników i w zależności od osprzętu i zestrojenia pompy mają b. dużą rozpiętość mocy

 

U mnie jest podane trzy różne moce tych silników 130 kM 105km i 95 kM ale to dlatego że każda z nich jest podana w innej normie DIN i obrotach silnika. Moja instrukcja też jest po niemiecku i nie moge dokładnie dojść o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img001hd3.jpg

img001hd3.04edd44e05.jpg

 

Ja mam cos takiego. Może jeśli ktoś zna niemiecki to rozszyfruje o co z tym chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itam itam! Może JD 955. Prosty w obsłudze, niedrogi i można znaleźć ładnie utrzymany egzemplarz w przeciwieństwie do serii 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. taki /www1.traktorpool.de/suchen/detail.php?masch_id=793156#

wyglada ok.

aczkolwiek ja poleciłbym jakiegos małego NH.czesci tansze i duzo pasuje od bizona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
itam itam! Może JD 955. Prosty w obsłudze, niedrogi i można znaleźć ładnie utrzymany egzemplarz w przeciwieństwie do serii 1000.

Mowisz ze seria 1000 jest wykorzystana do konca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...