Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialem sie nad Deutz Fahrem ale słyszałem ze jego urzytkownicy narzekaja troche na niego podobno sa jakies problemy z kosą (niewiem dokładnie jakie) i zapycha sie dmuchawa ta ktora zastepuje podajnik kłosowy ogólnie kombajn ma troche nietypowych rozwiazan technicznych które nie zawsze sa lepsze od tradycyjnych. Dzieki za zainteresowanie tematem!
nie wiem kto ci to powiedział u mnie same deutz fahry,fergusson odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to napisz cos wiecej o tych DF srednie spalanie na 1 godz. pracy dostep do czesci i ich cena ile ha pszenicy jest w stanie wykosic przy srednim plonie 7t/ha i ogólnie koszty utrzymania.

Pozdro...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolekcjonuje ksiazki do maszyn rolniczych, jeśli ktoś potrzebuje którejś z poniższej listy, chetnie pomogę, wymienie się itd.

 

Jestem w posiadaniu :

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

 

-instrukcja obsługi kombajnu zbożowego Class Dominator, modele: 108SL/108S, 98SL/98S, 88SL/88S, 78SL/78S

 

Jeśli ktoś chce , oto mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mozesz to napisz cos wiecej o tych DF srednie spalanie na 1 godz. pracy dostep do czesci i ich cena ile ha pszenicy jest w stanie wykosic przy srednim plonie 7t/ha i ogólnie koszty utrzymania.

Pozdro...!

Ja użytkuje DF3570 od roku i już trochę mogę o nim powiedzieć. Spalanie 15-17l/h, silnik 120 KM zależy od obciążenia, sieczkarnia itp. W porównaniu do JD to dużo palą. Części i cena to nie wiem bo nie było potrzeby (łożyska bez problemu, standardowe) ale teraz do wszystkiego można części dostać a z tego co słyszałem ceny umiarkowane. Kosa to standardowy schumaher, dmuchawa o której piszesz to odrzutnik nie ma z nim problemów jedyne o czym trzeba pamiętać to żeby nie zmniejszać obrotów póki na sitach jest jeszcze dużo masy, szczególnie jak jest trochę zielonego. Jedyna rzecz która mi się w nim nie podoba to wentylatory wialni. Są tam dwa tego typu jak od chłodnicy i regulacja nie odbywa się za pomocą zmiany obrotów tylko przez ich zasłanianie "zasuwą" z blachy, co najmniej dyskusyjne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma moze ktos ksiazke obsługi do john deere 2056, albo podobnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Od niedawna jestem użytkownikiem tego forum jak również posiadaczem kombajnu Droningborg D7000S.Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia bądż sugestie związane z tym kombajnem to proszę o komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Od niedawna jestem użytkownikiem tego forum jak również posiadaczem kombajnu Droningborg D7000S.Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia bądż sugestie związane z tym kombajnem to proszę o komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest różnica między Do78 a Do88?

78 ma 4 klawisze a 88 5 klawiszy to zasadnicza różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim momencie podczas pracy kombajnu claas 98 sl z załączoną młocarnią lub bez powinna się zapalić kontrolka

na monitorku STOP .Jeżeli tak to na stałe czy pulsacycjno bo u mnie raz mrygniejak jak schodzi z obrotów silnik

z młocarnią i konic. Chyba coś nie tak i co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić kombajn zbożowy international 321 jeśli ktoś użytkuje tego typu maszynę bardzo proszę o porady i uwagi. Mile widziana instrukcja obsługi w j polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic kombajn mdw 524 jesli ktos uzytkuje tego typu maszyne prosze bardzo o porady i uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zamienic Bizona ZO56 na Classa 78 z roku ok.1986-88.Obawiam się kosztu cześci.Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas koles ma 2064 i kosił nim rocznie ok.1000h ale ze pogody nie za ciekawe ostatnimi laty to dokupił 2264 i teraz na 2 kosi.mówił ze w pszenicy 8t/h kosi na godzine 2.5-3 hektary.usterek tez raczej brak bo zawsze całe zniwa kosi bez awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto zamienic Bizona ZO56 na Classa 78 z roku ok.1986-88.Obawiam się kosztu cześci.Co myślicie?

Bez zastanowienia zmieniałbym od razu. Części trochę droższe i nieraz trzeba trochę poszukać lub poczekać na daną, szczególnie oryginalną część ale to wszystko wynagradza o niebo większy komfort i wyższa jakość wykonanej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcialem sie poradzic w sprawie kombajnu mam zamiar kupic Deutz Fahr Topliner 4075 lub 4080 w ciagu sezonu bedzie mial do zrobienia okolo 150 ha chce sie dowiedziec co o tym myslicie a raczej o tych kombajnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcialem sie poradzic w sprawie kombajnu mam zamiar kupic Deutz Fahr Topliner 4075 lub 4080 w ciagu sezonu bedzie mial do zrobienia okolo 150 ha chce sie dowiedziec co o tym myslicie a raczej o tych kombajnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie o kombajnach Massey Ferguson 27/29xp?? Zamierzam coś takiego zakupić ale nie wiem czy to dobry wybór. Proszę o sugestie i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marekn powiem szczerze nie wiem co to za kombajny ale wiem ze Masseye Fergussony strasznie duzo paliwa pala. A ja mam taki problem nie wiem jaki kombajn wybrac glownymi kandydatami sa Deutz Fahr Topliner 4075 , 4080 i John deere 2066 oraz 2054 moze wiecie cos o nich wiecej to sie podzielcie opiniami i doradzcie jesli mozecie dla ulatwienia powiem ze mam 150 ha ziemi i okolo 180 tys zl przeznaczylem na zakup kombajnu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marekn powiem szczerze nie wiem co to za kombajny ale wiem ze Masseye Fergussony strasznie duzo paliwa pala. A ja mam taki problem nie wiem jaki kombajn wybrac glownymi kandydatami sa Deutz Fahr Topliner 4075 , 4080 i John deere 2066 oraz 2054 moze wiecie cos o nich wiecej to sie podzielcie opiniami i doradzcie jesli mozecie dla ulatwienia powiem ze mam 150 ha ziemi i okolo 180 tys zl przeznaczylem na zakup kombajnu

Kolego ta wypowiedz na temat mf jest chyba na podstawie "coś tam słyszałem "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik1989 przeciez napisalem ze nie znam tych maszyn ale napisalem ogolnie ze ta marka duzo paliwa ciagnie chyba ze to nie prawda ?? Masz jakis kombajn Dominik 1989 moze wiesz cos o tych kombajnach o ktorych napisalem we wczesniejszym poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dominik1989 przeciez napisalem ze nie znam tych maszyn ale napisalem ogolnie ze ta marka duzo paliwa ciagnie chyba ze to nie prawda ?? Masz jakis kombajn Dominik 1989 moze wiesz cos o tych kombajnach o ktorych napisalem we wczesniejszym poscie

Obecnie nie mam kombajnu, ale kiedyś miałem starego mf 510, a dokładniej tata miał , ja zawsze byłem dokładny i prawie zawsze sprawdzałem zużycie paliwa nigdy nie spalił więcej jak 11 l na godzine(WYDAJNOŚĆ ZBLIŻONA DO Z056) deutz fahr-a nie ma u nas nikt w okolicy, ale podejrzewam, że to niezła zabawka (w końcu niemiecka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...