Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

a poszukaj używanego claasa dominatora 108 w bdb stanie za 125 ts chyba kupisz , każdy nowy cholernie drogi jaki by nie był 400 tys brutto trzeba lekką ręką wydać no chyba że coś w stylu NH TC54, albo claas dom 150 ale to są małe kombajny 4 klawiszowe oczywiście dały by rade przy rozłorzeniu żniw rzepak zboża kukurydza ale trze ba poważnie rozpatrzyć wszystkie za i przeciw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym kombajnie

 

LINK

 

czy ktoś miał z podobnym doczynienia

czy to atrakcyjna cena? proszę o opinie

 

/edit Gratuluję, dłuższego Linku jeszcze chyba nikt nie umieścił . Mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o tym kombajnie...

...no niby fajny jest, ale ze zdobyciem części niego będzie trudno i drogie będą.

A wiek robi swoje, stara maszyna - stałe problemy

Ja osobiście na niego bym sie nie skusił, ale to tylko moje skromne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał kupic bizona np rekorda niż to padło......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moj znajomy ma podobnego internationala jest zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im starszy kombajn tym droższe części, tym bardziej, że pewnie Case IH pewnie już nie bazuje na podobnej kontrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mojego sąsiada coś podobnego tylko trocchę mniejszego chodziło całkiem dobrze dopóki pewnego żniwnego dnia spałi mu się silnik od prądnicy, na szczęście tylko silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy którys z kolegów posiada stół do rzepaku oplaca sie to kupować

a może ktoś sam sobie zrobil kakowy bo ni ostatnio t6aki pomysł chodzi po głowie może ktos sia podzieli pomysłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam do swojego Dominatora 96 stół do rzepaku o szerokości 3,9m z dwiema kosami bocznymi o napędzie mechanicznym. W tamtym roku zapłaciłem za niego 4,5 tys. zł. Zależy ile ma się tego rzepaku. Bo tak jak ja tylko u siebie koszę 20ha rzepaku, to opłacało mi się zakupić stół do rzepaku, bo bez stołu gubi się przy koszeniu ok. 300-400 kg/ha. Ze stołem jest także lżejsze koszenie rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam bizona i kupiłem stuł z rolmako i dałe chyba ale nie jestem pewien 3,5-4 tys. Z wykonania tego stołu nie jestem zadowolony ale po za tym jest w szystko ok. Warto kupic coś takiego ponieważ dużo ziarna zostaje na tym stole i nie spada na ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stół to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kosicie rzepak bo jak kosze to mi sie zapycha ten rzepak w podajniku pochylym (bizon super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam obsiane ok 6ha więc zakup stołu narazie nie wchodzi w gre a co muslicie o samej bocznej kosie pomoze oddzielic heder od łanu bo sam długi rozdzielacz to nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama kosa boczna zawsze wiele pomoże, przynajmniej będzie lżejsze koszenie, bo nie będzie Ci się tak zapychało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kosa booczna duzo pomaga le warto zainwestować w stół wydasz 3 tyś a zupełnie inaczej sie kosi . zaoszczędzisz na paliwie, czasie i duzo więcej zbieżesz bo nie posypie się przed hederem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stołu to niejest robota!!!!! i jakie straty!!! Zebrać tone wiecej z hektara jest różnica!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 6 ha a stół kosztuje koło 5 tyś to szybko licząć jak za rok zasiejesz znowu tyle a napweno zasiejesz więcej to już Ci się zwróci jego zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli ktoś ma kombajn zbożowy deutz-fahr m1002, to niech się skontaktuje ze mną na e-mail: jaceks_24@.o2.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

my gg 2461382 o Fahr m1002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że ze stołem te 300-500kg sie nie straci...stół dużo daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam takie pytanko. Pracuje może ktoś newhollandem tc 56? Na początek mam pytanie odnośnie kabiny jak wam sie w niej pracuje? Siedziałem ostanio w niej i zrobiła na mnie bardzo nie miłe wrażenie jeśli chodzi o przestronność, mniejszej już sie chyba nie dało zrobić? Wejście bardzo niewygodne a ja jestem przeciętnego wzrostu i postury, jak tam będzie wchodził i sie tam czuł wielki chłop to nie wiem? To takie moje pierwsze odczucia. Mam pytanie do użytkowników na temat wydajności tych maszyn, awaryjności, kosztów obsługi i napraw. Z góry dziękuję za wszelkie informacje ale podkreślam TYLKO UŻYTKOWNIKÓW A NIE TEORETYKÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy dwudziestoletni bizon nadaje się do pracy, czy już tylko na złom? I jaka jest sensowna cena, ktorą można za takiego dać? Kombajn na chodzie, stojący cały czas pod zadaszeniem, obrabiał jakieś 80 ha rocznie - więcej szczegółów póki co nie znam.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...