Skocz do zawartości
pawelek32

Wszystko o beczkowozach

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest zakraplacz z malym okienkiem w ktorym widze ilosc kropel spadajacych w przedziale czasu. W instrukcji powinna byc podana dokladna ich ilosc. Nie pamietam dokladnie ile ona wynosi w przypadku mojej pompy ale chyba kolo 30 na minute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pomocie jest okienko, podają w instrukcji że powinno byc od 45 do 60 kropel na minutę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie eksploatacji - warto kazdorazowo po pracy otworzyc zawor spustowy i dokladnie oproznic beczkowoz - ale to chyba oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam beczkowozu do 360 myśle że 4000 wystarczy orientujecie sie moze w cenach tych trzech wcześniej wymienionych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000l to nie za duzo dla 360? niby woz z pomotu wymaga kolo 33Kw ale moga byc problemy z praca na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ciąga 5 tyś l c360 ale ma co robi i rzuca ciągnikiem, ja mf 255 ciągam 3 tyś l i nie ma żadnych problemów, jak obczaic ten zakraplacz na pracującym mam obserwowac zadnego wizjera w koscianie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam koscian 4300 z 2003r i mam polska pompe i tam jest wizjer i nad nim sróbka do regulacji przepływu oleju, według instrukcji 40-60 kropel na minute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro poszukam tego wizjera nie bardzo mam czas obczai gdzie go szuka i jak liczy te krople?

Czy ktoś ma takiego kościana ze ślimakiem przez całą beczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys starego kosciana 2000 i tam nie było wizjera tylko chyba smarowanie było na stałe ustawione. z tyłu pompy kreciło sie takie gówienko to była pompka oleju i zadnej regulacji nie było tylko lało sie olej i do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba u mnie tak jest bo żadnego wizjera tam nie zauważyłem jeszcze obczaje czy z tyłu coś się kręci jak tak to na pewno to to co piszesz Biały2005 twój kościan też miał ślimak przez beke i wiatrak z tyłu? Jak tam sprawdzi poziom oleju bo żadnej instrukcji do niego nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obczaiłem w moim kościanie jest jak w tym starym u Białego2005, z tyłu pompka a na samym końcu kręci się kalamitka, spuściłem olej ze zbiorniczka to było 0,5 l wody z olejem pół na pół, wlałem świeżego tylko nie wiem ile czy pod korek czy literek wystarczy bo żadnego korka z miarką nie ma tylko jakiś szlałf wsadzony był,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jha miałem taka wieksza nakretke a w niej otworek i miarke w nim. lej do pełna oleju, a minimum to jakies 2 centymetry od dna. jak zalejesz to sprawdz czy ci idzie olej do pompy tzn podczas pompowania odkrec przewody przy samym korpusie pompy i zobaczy czy leci olej. mój beczkowóz to był PN-20 tak bardzo popularny bez slimaków i wiatraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić beczkowóz Meprozet Kościan 5000 l. Zastanawiam się nad wyborem pompy są dwie: polska i włoska "JUROP". Która będzie lepsza?? I jak jest dokładnie ze smarowaniem tych pomp Podobno trzeba liczyć kropelki na min. we włoskiej jest wizjer przez który widać spadające krople a jaki jest w polskiej? Jak często trzeba to sprawdzać Zależy mi na czasie, więc proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem kościana za 500zł troche skorodowany ale to tylko tyle że farba odpadła był bardzo mało używany. Nigdy nie używałem beczki w wieżyczce było coś co obgniło i jak jest pełno czasem wyrzuci gnojówke przez odme czy to bardzo szkodzi na pompe? Jak często używać beczki żeby całkiem nie zgniła zabezpieczyłem ją troche w środku podkładem i bitgumem, słyszałem opinie że używana raz w tygodniu nie zdąży zardzewieć czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam polska i nie narzekam. też jest wizjer w którym niby sie liczy krople ( ustawiam na oko ) Mysleze polska bedzie tansza w eksploatacji. Ja za komplet łopatek zapłaciłem 120zł sa z jakiegos tworzywa. ie wiem jak to jest we włoskiej. Moja ma juz 4 lata i ciagnie jak nalezy a woże sporo bo robie usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Kościana 4300l. z 2003r. z pompą Jurop. od nowości poza dolewaniem oleju nie dołożyłem do niej ani złotówki. podobnie jak w polskiej pompie jest okienko do liczenia kropel oleju. też zastanawiałem się którą z pomp wybrać, ale zdecydowałem się na włoską, bo podobno jest wydajniejsza i trwalsza, choć sąsiad ma polską (tyle że w beczkowozie z pomotu) i też nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kupić pompę do beczkowozu?

Mam beczkę 4500 litrów zdjętą chyba ze Stara. Dorobiłem już oś i ramę (wszystko ze złomowiska. Do szczęścia brakuje już tylko pompy i węży.

Jle może taka pompa kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...