Skocz do zawartości
pawelek32

Wszystko o beczkowozach

Rekomendowane odpowiedzi

Za 90zł w biedronce kupiłem , jak firma budowała mi płute i zbiorniki na bierząco woziłem gnój codziennie rozrzutnik, a do rozrzutnika zamiast przedniego burtu uczepiłem beczke 300 l i tą pompeczką pompowałem, 3 tyś litrów ze 20 min by pompowała ale oczywiście można większą kupić. Bardziej mnie martwi wylewanie żeby nie w jednymstrumienu lać bo trawe wypala.

Na allegro to troche przesadzają z cenami (to odmalowane staruszki a po roku farba i tak odpadnie) trzebna się rozejrzeć myśle że za 3, 4 tyś można wóz ascenizacyjny znaleźć.

Ostatecznie jak jest przyczepa z wysokimi burtami można wyścielić grubą folią taką jak robią niektórzy baseny i tak woźić nawet tylko gorzej z wylewaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatecznie jak jest przyczepa z wysokimi burtami można wyścielić grubą folią taką jak robią niektórzy baseny i tak woźić nawet tylko gorzej z wylewaniem :?

 

robiż dziurki w foli i potrochu leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napiszesz gdzie stoi??Ale ktoś miał łeb,żeby cos takiego skonstruować,Ten układ kierowniczy.........5 lepiej tym nie jezdzić bo się wywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie cudeńko w Lublinie na ul. Glinianej, w jakiejś placówce należącej do Akademii Rolniczej. Ale do czego to ustrojstwo mozę służyć to w głowę zachodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby to opryskiwacz,ale na takich kołach to sie utopi.C-360 troche waży+rama+osprzet=hoho i jeszcze troche kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak słów żeby to opisać ciekawe co miał w głowie konstruktor tego i ile trawy przy tym pomyśle wypalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że nie wieći do czego to służy więc muwie: Jest to opryskiwacz do pryskania kukurydzy przeciwko omacnico prosowianko. Normalnym opryskiwaczem się nieda. Tu jest jeszcze troche opisane http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1169671816/gallery_43_111_50232.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=1632

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkowników beczek asenizacyjnych!

Przecieka mi zawór wylewowy. Co zrobić, aby nie przeciekał, bo nie mam zamiaru kupować nowego (500zł). Czy można wymienić samą zasuwę? A może regeneracja...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze że nie wieći do czego to służy więc muwie: Jest to opryskiwacz do pryskania kukurydzy przeciwko omacnico prosowianko. Normalnym opryskiwaczem się nieda. Tu jest jeszcze troche opisane http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1169671816/gallery_43_111_50232.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=1632

Hehe Polak to jednak potrafi Może ktoś pokusi się oskonstruowanie opryskiwacza do przeprowadzani chemicznej ochrony lasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze że nie wieći do czego to służy więc muwie: Jest to opryskiwacz do pryskania kukurydzy przeciwko omacnico prosowianko. Normalnym opryskiwaczem się nieda. Tu jest jeszcze troche opisane http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1169671816/gallery_43_111_50232.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?automodule=gallery&req=si&img=1632

Hehe Polak to jednak potrafi Może ktoś pokusi się oskonstruowanie opryskiwacza do przeprowadzani chemicznej ochrony lasów

 

Do lasów to używajo samolotów. Zreszto do kukurydzy też można ale to większe koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile maksymalnie wpomujencie w swoje beczki moja ma 3 tysi ale po pojemności zbiornika szacuje że max to 2,5 wcisne i odmą juz wyżuca mi gnojówke, przerobiłem troche zaczep ze przód bardziej podniesiony troche pomogło, nie mam zaworu przelewowego, pompuje dotad aż odmą pujdzie gnojówka, czy w ten sposób nie zaj*bie pompy mam starego kościana z pompą co nie ma zakraplacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam włąsnie nabyłem beczkowóz jakiś niemiecki o poj. 5 tyś litrów.

mam kilka pytan:

model który kupiłem ma 2 pompy jedną do zasysania i rozlewania jak w klasycznej szambiarce a drugą do rozlewania górną rura np. do podlewania. czy macie coś takiego /?? jak to sie sprawuje /???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie fachowo nazywa okrągła kulka z gwintem wykonana z przezroczystego plastiku służąca do podglądania ilości napełnienia beczki ????

macie jakiś namiar na www na coś takiego ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cosd takiego w meprozecie wiec dzwon do meprozetu podaj wymiary to może u nich kupisz i wysla ci poczta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o beczkach sprowadzanych z zachodu? Gra warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maszyny z zachody są dobre prócz ciągników (niemcy) traktor zajechany każdy do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzamy sie z ojcem do zakupu jakiejś beczki do MTZ, tak do 7 tysięcy pojemności. Początkowo chcieliśmy kupić nówkę z Meprozetu na SPO, ale troche nie bylismy w temacie, bo rodzice powoli myślą o strukturalnej ręcie i w przypadku pomocy unijnej, to trzeba ręte odłożyc na 5 lat od daty skorzystania z pomocy. Więc postanowiliśmy kupić cos używanego i teraz pytanie: co? Bo z polskich no to wszyscy Meprozet polecają. W sumie u nas ta beczka byłaby do wywozu gnojowicy od świń (ruszta), więc musi to być sprzet sprawdzony i mocny, bo gnojowica gęsta i trzeba i tak ją będzie mieszać i dolewać wody. Jak macie jakies doświadczenia ze takimi beczkami z zachodu, to piszcie, chętnie poczytam, bo w tym temacie jestem laik. Pozdrawiam Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Fuck! ale błędą normalnie zrobiłe: chodziło mi oczywiście o rente a nie ręte. Ale wiecie, nie po polonistyce jestem, tylko po ekonomii... No właśnie: po ekonomii... Co ja jeszcze robie na wsi ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze mam pytanie: czy lepszy dolny, czy może jednak górny zaczep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...